Jak Pojistitelé může využít inteligentní technologie

Rychle rostoucí počet strojů a zařízení, které jsou vybaveny inteligentní technologie, jako jsou automobily, budov a silnic, začíná dávat jeho dopad pociťují pojišťoven, zejména v oblasti majetkových úrazového pojištění. Inteligentní zařízení jsou navrženy tak, aby se předešlo nehodám, pracovat efektivněji a provádět další funkce, které byly dříve závislé na lidském úsudku.

Tato zlepšení v designu může přispět ke snížení počtu dopravních nehod a jiné nehody, která by jinak mohla nastat bez použití této technologie. Z pojišťovacích technologií – insurtech – perspektivu, chytrá technologie může v konečném důsledku pomáhají snížit pojistné na mezinárodní úrovni pro auta a další typy pojištění, protože počet nehod klesá. (Pro více informací viz: Jak technologie se rychle Narušení pojišťovnictví.)

New Frontier

Internet věcí se rychle dělat přepady do automobilového průmyslu, výrobci automobilů jsou nyní začínají vyrábět vozidla, která může smysl, když jsou unášená ze svého jízdního pruhu, se automaticky zastaví a zabrání překročení povolené rychlosti. Další nové technologie mohou zajistit bezpečnost a varování pro údržbu, stejně jako geo-oplocení sledovat starších a dospívajících řidičů. Netřeba říkat, že to bude výstřel v paži na auto pojišťovny as počtu nehod a kolizí, a proto nároků, jde dolů.

Další nové technologie zahrnují zařízení, které může být instalován v autě nebo na smartphone s cílem sledovat výkon řidiče a poskytovat více interaktivní vztah s pojišťovnou, která mu umožňuje vidět každodenní jízdě trendy svých zákazníků, namísto toho jen mluvit s nimi v okamžiku nákupu, obnově nebo nároku. Pojistitelé pak mohou nastavit jejich prémie pro danou řidiče na základě jejich osobního výkonu. Ale v určitém bodě, mnoho aut může být schopen řídit sami sebe a to by mohlo vést k podstatnému snížení počtu pojistných vůz politik, které jsou potřebné. Samozřejmě, že pojištění odpovědnosti za výrobek pro tato vozidla by se stal významným průmyslem jako odpovědnost za jakoukoli nehodu nebo poruchy by posun k programátoru výrobce nebo software a směrem od řidiče nebo jezdce. (Pro více informací viz: pojišťovnictví budoucnost ve Visual Tech Investment).

Internet věcí rovněž rozšiřuje značně kolem auto podnikání. Brzy tam bude inteligentní domácnosti a podniky, inteligentních budov a už máme inteligentní zařízení. Tato technologie umožní majitelům a manažerům, jakož i třetí strany, jako jsou pojišťovny, na dálku sledovat a řídit svůj majetek kdykoli. Internet věcí v konečném důsledku umožní pojišťovnám, aby zajistily, že vlastnost, že jsou pojištění se používá správně a bezpečně namísto jednoduchého placení nárok, pokud dojde ke ztrátě. A inteligentní čipy v zařízení a strojů může také detekovat a předcházet případným problémům nebo poruchám zabránit, což může snížit nároky a faktury za opravy. Ale pojišťovnictví musí nyní jednat s cílem získat na tomto trendu i další technologické společnosti mohou porazit na punč a účinně krást jejich podnikání pryč od nich. (Související čtení, viz: Co je SquareTrade a proč Allstate Buy It)

Životní pojišťovny mohou také těžit z internetu věcí pomocí nositelná a přenosných zařízení, která monitorují zdravotní stav pojištěný a které mohou poskytnout jim s odměnami pro zdravý životní styl, jako je například nižší pojistné.

Sečteno a podtrženo?

Ačkoli digitální revoluce nebyl hit pojišťovnictví tak těžké, jak to má dopad na sektor pro správu investic, chytrá technologie slibuje, že přinese zásadní změnu do způsobu, jakým pojišťovny sledovat a chránit své zákazníky. Insurtech je mezi seznamu FINTECH inovací, které se začínají zametat v celém odvětví. Tam je rostoucí poptávka pojišťovnami celkově pro nejmodernější technologií, která umožňuje klientům přístup a sledovat své politiky a okamžitě v případě potřeby upravit jejich pokrytí. Pojistitelé je třeba se připravit, aby neustálé změny ve svých technologických a obchodních modelů za účelem efektivního využití těchto trendů. (Související čtení, viz: 10 FINTECH firem se dívat v roce 2016.)