Jak pomoci klientům investovat do rovné postavení žen a rozmanitost

Práva žen se staly klíčové diskutovaných témat během amerického volebního období, a to zejména s Hillary Clintonové podporu transparentnosti odměňování v celé zemi prostřednictvím zákona o výplatní pásku spravedlnost. Ve stejné době, rostoucí počet výzkumů vyplývá, že společnosti s větším počtem žen ve vedoucích pozicích mají tendenci překonat podniky s méně žen. Finanční poradci chtít vzít na vědomí těchto dvou trendů při získávání a sloužit svým klientům, jak genderová rozmanitost je pro investory stále důležitější, pokud jde o jejich portfolií.

Pojďme se podívat na to, jak rovnost žen a mužů dopadech investic a proč může finančními poradci chtít, aby zvážila zavedení investiční strategii rovnosti žen a mužů zaměřené na zlepšení výkonnosti portfolia a spojit se s klienty na sociální úrovni. (Související čtení, viz: 5 Ženy manažery, kteří jsou roztříštila skleněným stropem.)

Finanční dopady rozmanitosti

Pohlaví rozmanitost se stala důležitým sociálním cílem pro mnoho firem, ale ukázalo se, že tam může být finanční pobídky k tomuto úsilí. Podle rostoucí skupina výzkumu, firmy s více žen ve vedoucích pozicích mají tendenci překonat podniky s méně žen. Finanční poradci by měli zvážit to, aby pomohla klientům budovat portfolio, které by mohly překonat širší trh s menším rizikem.

Katalyzátor studie zjistila, že firmy s trvalým vysokým zastoupením žen ve správních radách definovaný jako tři nebo více nejméně ve čtyřech pěti let, došlo ke zlepšení o 84% rentability tržeb, 60% zlepšení rentability investovaného kapitálu, a zlepšení o 46% návratnosti vlastního kapitálu ve srovnání se společnostmi s trvalým nízkým zastoupením. A několik dalších studií vyvodit podobné závěry o zlepšení výkonu.

Když přijde na výkon akciového trhu, zpráva o Thompson Reuters zjistila, že indexy skládá ze společností se smíšenými desky mají tendenci se velmi skromně překonat srovnávací indexy. Naopak, indexy s žádnými ženami na jejich desky měly pravděpodobně větší volatilitu a tendenci horší výsledky ve vztahu ke smíšeným desek. Zpráva také zjistila, že genderová diverzita se zlepšuje celkově, přičemž více než polovina veřejných společností jmenování ženy do jejich představenstev. (Související čtení, viz: Impact Investice: Jak to funguje a jak investovat.)

Spojení s klienty

Finanční poradci mají mnoho různých možností, pokud jde o investice do společností, které podporují rozmanitost pohlaví. Investiční dopad fondů zaměřených na ESG (životní prostředí, sociální, governance) Cíle nabízejí snadný expozici pro menší portfolií, zatímco poradci aktivně budují portfolia pro větší klienty mohou využívat výzkumné databáze pro screening pro firmy, které obsahují ženy do své správní rady a manažerských týmů.

Například SPDR SSGA Pohlaví Diversity Index ETF (SHE) investuje do společností, které vedou na způsob, jakým o rovnosti žen a rozmanitosti tím, že podporuje ženy, aby jejich představenstva a managementu. Morgan Stanley také nedávno představil svůj Pohlaví Diversity investičního rámce, který umožňuje poradce omezit expozici vůči společnostem s chudými genderová rozmanitost traťových rekordů, nebo určit společnosti, které splňují přísné požadavky pohlaví rozmanitost.

Tyto investiční možnosti se mohou obrátit na klienty, kteří chtějí sladit své investice se základní hodnoty nebo sociální misi, jako je genderové různorodosti. Tím může finanční poradci odlišit ve stále více konkurenčním odvětví. Studie také ukázaly, že tisícileté investoři zejména mívají silnou touhu, aby sociální dopady a tzv dopad investice do ESG společností může být skvělý způsob, jak dosáhnout těchto cílů a zároveň přilákat mladší zákazníky.

Sečteno a podtrženo?

Pohlaví různorodost se stává stále důležitějším tématem pro mnoho Američanů, a výzkum ukázal, že by mohl rovněž přispět ke zlepšení návratnosti pro investory. Finanční poradci mohou chtít začít nabízet svým klientům produkty, které podporují rozmanitost pohlaví a dalších ESG nebo dopad investování cíle. Aby bylo možné učinit, mohou chtít, aby zvážila ESG-zaměřené fondy nebo při práci s firmami jako Morgan Stanley, které poskytují rámec. (Související čtení, viz: Impact Investice: Jak to funguje a jak investovat.)