Jak pomoci klientům Rozhodněte o 401 (k) Rollovers

Vaši klienti budou pravděpodobně měnit zaměstnání několikrát v průběhu své kariéry. Jedním z rozhodnutí, které je rozhodující je to, co dělat s jejich 401 (k) nebo podobného příspěvku vymezeného penzijním plánem, jako je například 403 (B) nebo 457. Obvykle existují čtyři možnosti, aby zvážila: Roll ji k IRA s vnějším schovatele.
Roll to přes 401 (k) plán nového zaměstnavatele.
Nechat peníze investované do plánu svých starých zaměstnavatele.
Pak se rozdělení.

Každá z těchto možností může mít své místo. Pojďme se podívat na každý a jak byste mohli poradit svým klientům postupovat. (Pro více informací viz: Jak platit Minimální Daně při odchodu do důchodu majetku).

Válcování ji k IRA
Nižší náklady a více možností: V závislosti na možnostech buď ve starém plánu svého klienta nebo jejich nový zaměstnavatel (pokud je to alternativa), bude IRA nabízejí širší výběr investičních možností, které mohou nést nižší náklady.
Konsolidace staré účty: rolovací své staré 401 (k) do IRA nabízí svým klientům příležitost upevnit tento a další penzijních účtů na jednom místě. Zvlášť pokud váš vztah s tímto klientem je nová, může to být dobrý způsob, jak zvýšit hodnotu vztahu.
Fiduciárním pravidla a rollovers Dol do IRAs: Nové svěřenecké pravidla mohou dát klapky v některých rollovers z 401 (k) s na IRAs. Pokud to má za následek klientovi platit vyšší poplatky za investice do IRA, může být požadována forma BiCE odhalení. Tam je nějaká spekulace, že svěřenecké pravidla dát klapky na rollovers na IRAs.

Válcování It Over naplánovat nový zaměstnavatele

V případě, že klient se stěhuje do nové společnosti s 401 (k), a pokud tento plán umožňuje rollovers, může to být dobrá volba, pokud plán nabízí investiční nabídku pevný a nese nízké celkové náklady. Mnoho větších zaměstnavatelé mají přístup k ultra-nízkonákladovými institucionálních prostředků a kolektivních věří, že jsou levnější, než jaké je možné se přes IRA.

Pokud váš klient bude pracovat kolem věku 70,5, nemají brát své minimální požadovanou distribuci, pokud nejsou ve výši 5% nebo vyšší vlastníkem společnosti a jejich zaměstnavatel se rozhodla nabídnout tuto výjimku. Navíc pokud to plán zaměstnavatele dovoluje, váš klient může také udělat reverzní rollover z jejich IRA jakéhokoli peněz, které šly ve původně na bázi před zdaněním. To umožňuje ŘSD na těchto peněz, které mají být odloženo, dokud váš klient odejde z tohoto zaměstnavatele stejně.

Navíc peníze se konala v 401 (k) plán může nabídnout vynikající ochranu věřitelů než IRA v některých státech, pokud se jedná o záležitost pro svého klienta. (Související čtení, viz: pomáhá klientům vyhnout Retirement nášlapných min.)

Odchod z peněz Existuje

To může být dobrá volba, pokud stará 401 (k) plán vašeho klienta je dobře fungující a nabízí menu nízkonákladovými institucionálních podílových fondů a další možnosti investování. Stejná logika, pokud jde o schopnost některých zaměstnavatelů vyjednávat velmi nízké poplatky a nabízejí vynikající, low-cost institucionální varianty platí i zde, pokud jsou k tomuto plánu. Stejně tak se problematikou ochrany věřitelů podle tohoto scénáře stejně.

Pokud váš klient má rovnováhu pod $ 5.000, jejich starý zaměstnavatel může nutit, aby se distribuce. Je důležité, aby jim poskytnout radu, pokud jde o to, co dělat s těmito penězi. Dokonce i když váš klient má větší sumu, jejich starý zaměstnavatel mohl přesunout své finanční prostředky do IRA určená především pro bývalé zaměstnance.

Užívání Distribution

Pokud váš klient je mladší než 59,5 a při distribuci od svého odchodu do důchodu plánu, bude to mít za následek trest 10% navíc k nějakými daněmi, splatnými. Existuje celá řada výjimek, kde je trest prominout, včetně uspokojit daň, IRS, zdravotního postižení, vysoké Dosud neuhrazené léčebných výloh a několik dalších.

Obecně platí, že budete chtít radit svému klientovi, aby se vyhnuly přijímání rozdělení paušální, zvláště pokud mají několik let jít až do důchodu. Existují dva scénáře, které je třeba pro klienty, pokud jde o čerpání. (Související čtení, viz: Jak vytvořit odchod do důchodu investiční politika).
Separace z provozu ve věku 55 let a více: Je-li váš klient odděluje od provozu se svým zaměstnavatelem v průběhu roku, ve kterém dosáhnou věku 55 nebo vyšší, bude rozvody z jejich 401 (K) nemělo podléhat trestu na 10%, pokud jsou pod věk 59,5.
Čistém nerealizovaném zhodnocení: Je-li vašeho klienta 401 (k) obsahuje ocenil akcií společnosti, může slušet jim, aby použít tuto techniku ​​pro tuto populaci. Namísto válcování akcií akciové společnosti na jakoukoli IRA, mohou vzít distribuci a platit daně na základě pořizovacích cen akcií. Když se prodávají podíly po silnici budou platit daně za zvýhodněné ceny kapitálových zisků, což může mít za následek významné daňové úspory. Non-společnost akciové část by být vrácena do IRA zachovat daňové-odložená léčbu.

Sečteno a podtrženo?

Pomáhá klientům co nejlépe rozhodnutí o své staré 401 (k) plány, když opustí zaměstnavatel je jedním z nejdůležitějších rad, že finanční poradci mohou poskytnout svým klientům. (Související čtení, viz: Jak si vybrat mezi Roth nebo tradiční 401 (k).)