Jak půjčovat peníze, aby rodina a já jsem žhavá

Když časy jsou těsné, často nejrychlejší cesta k nějaké tolik potřebné hotovosti prostřednictvím úvěru od přítele nebo člena rodiny.

Podle Boston-založil americký spotřebitelském úvěru poradenství (SČKCH), 82% všech Američanů by pomohlo člena rodiny finančně. Mladší členové rodiny jsou obzvláště velkorysý, přičemž 92% jednotlivců ve věku 18-34 říkají, že by úvěr hotovosti na člena rodiny ve finanční tísni.

Je těžké odmítnout žádost rodinným příslušníkům za přátelské půjčky, ale ujistěte se, že jít do takových ujednání s otevřenýma očima (a možná i vaši peněženku uzavřen).

Vysoká cena Rodinné Úvěry

Podle ACCC, celkové úvěry mezi členy rodiny dosáhl 89000000000 $ ve Spojených státech v roce 2013 (poslední čísla k dispozici) s 15% rodinných věřitelů, kteří nejsou očekávají, že peníze, které mají být vráceny. I když se člen rodiny předem věděl, že peníze nebude splacen, on nebo ona by poskytnout úvěr stejně.

“Američané se obracejí s přáteli a rodinou na půjčky spíše než velké banky, aby se zabránilo propadu do více dluhů a prodlení na pravidelných platbách,” vysvětlil Steve Trumble, generální ředitel ACCC. “I přesto, že dluhy spotřebitelů a studentské půjčky, které každý překonal bilion dolarů značku, mladí Američané jsou stále nejvíce ochoten pomoci ven s přáteli a příbuznými v nouzi, které by mohly zhoršit jejich vlastní dluh stejně. ”

Klíčem k půjčování peněz na rodinné příslušníky – zejména, pokud očekáváte, že peníze, které mají být splaceny – je k léčbě dohodu jako podnikatelský úvěr a udržet emoce z ní.

“Tím, že zachází úvěry mezi rodinou a přáteli jako obchodní transakce mohou spotřebitelé chránit sami sebe před poškozením významný vztah, protože peněz,” dodal Trumble. “I když se můžete cítit nakloněn, aby pomohli milovaného člověka s financemi, je důležité, aby otevřeně komunikovat o splácení očekávání tak, aby nikdo nezůstal ve tmě, nebo ještě něco horšího:. V červeném”

Kroky

Užívání obchodní myšlení do rodinného úvěr je jen začátek, jak zajistit proces není zničit vztahy. Odborníci radí provést následující kroky před rozšířením finanční podporu rodinným příslušníkům:
1. Neočekávejte získat peníze zpět – Jděte do úvěrového situaci rodiny s myšlení, že budete nikdy vidět peníze znovu. To není říkat taky ne – to je právě to, zda a kdy úvěr nemá jít un-splacen, nebudete jako zklamáni. “Neexistují žádné takové věci jako půjčky mezi rodinou a přáteli – jsou to dary,” říká Mary C. Kelly, Ph.D., a autor knihy “Peníze inteligentní.” “Jsou to dar, pokud si dávat nebo přijímat a oni jsou darem, když se dostanete zaplaceno zpět.”

2 Očekávejte pomalý re-platby – Kelly říká, že povaha rodinného půjčky – bez profesními povinnostmi připojených – změní úvěrová dynamika. “Důvod, proč lidé potřebují úvěry od přátel a rodiny je proto, že obvykle nemohou získat úvěr kdekoli jinde,” vysvětluje. “Finanční instituce nebude jim půjčku, nebo pokud ano, úroková sazba bude příliš vysoká, aby byla užitečná.” Říká, že dlužníci peněz od rodiny a přátel nemají tyto úvěry pohled stejně vážně jako to dělají ti, od bank, takže jsou mnohem ležérní o vrácení peněz. Není to bezvýchodná situace, Kelly poznamenává. “Díky úzké rodiny a přátel si opravdu nemůže požadovat platby na kolaterál nebo úrokové a očekávají, že udržet dobrý vztah.”

3 Udělejte si kontrolní seznam – Kevin Murphy, vedoucí finanční poradce při McGraw-Hill Federal, New Jersey-založil družstevní záložny, radí dávat dohromady kontrolní seznam, pokud máte v plánu na půjčování hotovosti člena rodiny.

“Někdy jednotlivec může mít žádnou kreditní historii, nebo mohl poškodit svůj úvěr tak silně, že budou muset hledat jiné alternativy,” říká. “Mnohokrát tento člen nebude mít jinou možnost, než se obrátit na člena rodiny o půjčku. Vždycky jsem si doporučit svým přátelům a rodinným příslušníkům, aby tento přístup jako obchodní transakce. ”

V důsledku toho, pokud jste rodinný příslušník nebo přítel žádán, aby půjčit finanční prostředky, zde je důležitý kontrolní seznam otázek, které mají být zodpovězeny před půjčíš: Má tato osoba mě požádal o peníze v minulosti?
Pokud ano, byl jsem zaplatil zpátky?
Byl jsem zaplatil zpět včas?
Jaká je pravděpodobnost, že budu být splacena tentokrát?
Jaké jsou finanční prostředky mají být použity pro?

Další důležitou otázkou budete potřebovat odpovědi na zní: Jak se máte v plánu na zaplacení úvěru zpět? “To je nesmírně důležité, protože většina z nich má dobré úmysly,” dodává Murphy. “Nicméně, pokud jejich příjem je již účtuje placení všechny své ostatní povinnosti, kde bude vaše” slib “dovnitř?”

Murphy říká s papírování na svém místě drží obě strany k zodpovědnosti může zmírnit mnoho z problémů spojených s rodinnými úvěry. “Jen se ujistěte, že zakázka zahrnuje all-důležitá otázka plateb, zejména co se stane v případě, že úvěr jde neplacené,” říká. “Možná bude nutné vytvořit několik různých splácení nepředvídaných stanovit různé scénáře.”

Existuje smlouva o půjčce šablonách k dispozici zdarma on-line.

4 Nezapomeňte, IRS – Uvědomte si, že IRS má dar daňové pravidlo $ 14,000. Malý úvěr bude cestovat pod radarem, ale pokud nechcete účtovat úroky z úvěru ve výši této částky nebo více, může být považováno za dar. Klikněte zde pro více informací.

Poslední a rozhodně ne méně důležité

Pokud jste ženatý nebo ve vztahu kam sdílení bankovní účet u manžela, ujistěte se, že manžel je na palubě se svým rozhodnutím půjčovat peníze příbuzného.

“Pokud si půjčit peníze člena rodiny, můžete způsobit kmene vašich hotovostních rezerv, ale mnohem důležitější je, aby vaše manželství,” dodává Murphy. “To je velmi důležité. Pokud se přiblížil, ujistěte se, že zapojit svého partnera hned. ”

Sečteno a podtrženo?

Neexistuje žádná záruka, rodina úvěr nepřinese zklamání a konflikty, ale to nám nezabránilo pomáhat lidem, které milujeme nejvíce. Pokud souhlasíte půjčovat peníze k rodině, nezapomeňte nastavit očekávání, sepsat smlouvu a ujistěte se, že váš manžel si je vědom, že úvěr se děje. Pro více informací viz 8 způsobů, jak pomoci rodinných příslušníků v finanční potíže.