Jak Robinhood dělá peníze (AAPL, EFTC)

Makléřské aplikace Robinhood účtuje sebe jako “legální zprostředkování postavena s ohledem na potřeby nové generace v mysli.” Robinhood umožňuje obchodníkům nakupovat a prodávat jednotlivé akcie za $ 0 a obchodu. Přitom společnost doufá, že vydělávat na obrovském, do značné míry nevyužitý trh určený pro rádoby Millennial investory.

Aplikace byl oficiálně zahájen Applu (AAPL) App Store v prosinci 2014, přičemž mnozí z jeho 500 tisíc člověk dlouhé čekací listiny šanci, že ho vyzkouší. Nyní je k dispozici také pro zařízení se systémem Android prostřednictvím Google Play.

Začínáme s Robinhood

Chcete-li se přihlásit do aplikace, uživatelé musí vyplnit žádost. Poté, co přijal, uživatelé jsou posílány krátké video, které vysvětluje aplikaci, jak dělat obchody a jak se mohou dostat pryč s $ 0 obchodů. Tisícročná cílení opravdu svítí zde: video je nepředvídatelný směs “Vlk z Wall Street” a “příliš mnoho kuchařů.”

Celá Zavedení trvá asi 80 sekund, protože aplikace je jednoduchá: uživatelé mohou pouze nákupu nebo prodeji za tržní cenu, nebo provést limitní příkazy, stop loss příkazy a Stop Limit objednávek. Krátkého prodeje, obchodování s opcemi a maržových účtů a jiné obchodní nástroje nejsou zatím k dispozici. Uživatelé mohou investovat tak málo, jak se jim líbí, a to díky žádných minimálních požadavků na účtu.

Rozhraní je sám o sobě velmi elegantní, minimální a ploché, a to mění barvu v závislosti na výkonu akcií a uživatelsky portfolia. Celkově lze říci, je to jednoduché na oči a pěkně ladí s konstrukčními tématy nejnovějších iOS.

Existují i ​​další praktické funkce, stejně, jako je schopnost přidávat zásoby na hodinky seznamu, zobrazit základní informace o jednotlivých titulů-objem, tržní kapitalizace, atd., A zkontrolovat historii obchodní a výkonnost portfolia.

Jsou $ 0 Obchody dobrý nápad?

Mnoho z dnešních nejúspěšnějších průmyslových disruptorů (například Netflix Inc. (NFLX), Uber, Etsy, Airbnb a tak dále) Zdá se, že splňují dvěma účelům: zefektivnění populární produkt nebo službu tím, že odstraní nadměrné funkcí a nákladů, a cateringové do příští generace DIY-inspiroval, nezávislé Millenials.

Robinhood se snaží vyřezat výklenek outits tím, že pomáhá Millennials naučit investovat, aniž by závratných dalších funkcí nebo cenovky na tradiční on-line sleva makléři jako E * Trade Financial Corp. (ETFC), Scottrade, nebo některý z mnoha dalších tam ven.

Nicméně, někteří kritici se obávají, že dává nezkušení investoři možnost nakupovat a prodávat akcie s minimálním úsilím a znalostí by mohlo být špatný nápad.

“Proč to je dobrý nápad? Lidé by neměli kupovat jednotlivé akcie. Proč usnadňují levný mobil? ” tweeted The New York Times tech sloupkař Farhad Manjoo.

Millennials mají také jedinečné osobní finance problémy. S nedostatkem dostupných, vysoce placených pracovních míst spojených s břemenem do činění s jejich plátkem $ 1,2 bilionu studentské půjčky dluhu, mnoho Gen Y-ERS jednoduše nemůže dovolit riskovat své peníze na akciovém trhu.

Vagony životaschopnosti $ 0 řemesel

Pokud Robinhood doufá, že soutěžit s lidmi jako Charles Schwab Corp. (Schw) a E * Trade, bude muset najít způsob, jak proměnit zisk.

“S ultra levné obchody přijde šíleně tenké marže (pokud vůbec),” píše Blain Reinkensmeyer, vedoucí Broker výzkumu v StockBrokers.com. “Což znamená, že kompromisy budou muset být někde, zda je zákaznický servis, nástroje, výzkum, a podobně. Tam je důvod, proč [tradiční makléřské] Všechny vysoká míra nákladů, avšak kombinované dům desítky milionů celkových “happy” klienty “.

Pro tuto chvíli, aplikace zůstane nad vodou hlavně ze dvou důvodů. Za prvé, podnik sám o sobě je velmi libové: žádné fyzické umístění, malý štáb, žádné masivní kampaní public relations. Robinhood také generuje zájem off nevyužitých peněžních vkladů od uživatelských účtů podle sazby z federálních fondů.

Za druhé, rizikového kapitálu, jako je Index Ventures, Ribbit Capital, Google Ventures, Andreessen Horowitz, sociální vliv, mimo jiné, investovaly více než $ 16 milionů v aplikaci.

Podle Barron, Robinhood plánuje zavést maržové obchodování, nakonec nabíjení 3,5% zájem o službu. E * Trade účtuje 8,44% na účtech za $ 25000. Telefon asistované obchodování bude k dispozici také na $ 10 za obchod v budoucnu.

Na konci září 2016, společnost oznámila zahájení Robinhood Gold, rozšířené verzi platformy, který byl původně ceněný u paušální poplatek ve výši $ 10 a měsíc v době oznámení. Robinhood Gold v současné době poskytuje možnost obchodovat před a následná hodin, úvěrové linie a okamžitý přístup k výnosu, jakož i okamžité vklady.

Původně Robinhood plánoval dělat peníze z řádu toků – společnou taktiku podle zlevněných makléřské používané k výrobě 199 0s generovat příjmy. Podle dotazy společnosti, Robinhoodbackpedaled na myšlence, protože se provádí příkazy prostřednictvím clearingového partnera, a v důsledku toho přijímá malou nebo žádnou platbu na zakázku toku. Společnost je ochoten vrátit se do svého původního plánu do budoucna, pokud obdrží příkaz teče přímo nebo začne generovat velké množství příjmů z nich.

“Klienti by měl být připraven na divokou jízdu a hrbolaté jako Robinhood snaží etablovat jako legitimní hráč v makléřské vesmíru,” Reinkensmeyer státech. “Původní iPhone byl pomalý, objemná, ale” v pohodě. ” To nebylo až do pozdějších iterací o několik let později, tedy iPhone 4 a dále, že Apple se ukázal produkt a skutečně mělo změnit hru na svých rukou. ”

Sečteno a podtrženo?

Robinhood není první zprostředkování, aby tout obchod 0 $, ale zdá se, že je první, který chápe tisícileté myšlení. Aplikace může mít potíže vítězství nad zkušené investory, kteří mohou být vypnuta, její rozebraná funkcí. Nicméně, mohlo by to vidět široké přijetí poté, co financování a platformy zvyšuje dostupnost. Do té doby, Robinhood bude i nadále hrát důležitou roli v pohybu směrem k demokratizaci trhy a dělat větší investice přístupné obyčejnými lidmi.