Jak si vybrat nejlepší ETF

ETF (ETF) mají za sebou dlouhou cestu, protože první americký fond agentura Standard & Poor je depozitních certifikátů, lépe známý jako pavouci, byl vypuštěn v roce 1993. To ETF sleduje index S & P 500 a jeho popularita s investory vedly k zavedení ETF založené na jiných referenčních amerických akciových indexů, jako je Dow Jones Industrial Average a Nasdaq 100.

Cvičení: Exchange Traded Fund (ETF) Investice

Od svých počátků jako akciový index-trackery, ETF mají rozrostla na obrovskou škálu investičních možností, ale ne všichni jsou si rovni v kvalitě. Ve skutečnosti, druhá strana k fenomenálnímu růstu v ETF je, že se zvyšuje riziko, že některé z nich bude zlikvidována, a to především z důvodu nízkého zájmu investorů. Jak můžete najít ziskové ETF, aby se vešly své portfolio? Přečtěte si o to zjistit. (Související čtení, viz Jsou tam příliš mnoho ETFs?)

Široký výběr ETFs
Široká škála možností v ETF zahrnuje ETF založené na USA a mezinárodní akciové indexy a subindexes, dluhopisy, komodity a futures, stejně jako ETF založené na investování stylu (hodnota, růst nebo jejich kombinace) a tržní kapitalizace. Podle Morningstar existuje v současné době více než 1900 ETF kótovány na burzách v USA, od října 2016. Sloučené aktiva spravovaná těchto prostředků vyšší než 2 biliony $.

Konkurence mezi ETF
Na trhu ETF se stalo konkurenční prostředí. Ve snaze odlišit se od konkurence, některé ETF emitentů vyvinuli výrobky, které jsou buď velmi specifické zaměření nebo jsou založeny na investiční trend, který může být krátký žil.

Příkladem výklenku ETF je Loncar Rakovina imunoterapie ETF (CNCR). Tento esoterický ETF sleduje Loncar imunoterapii rakoviny index a investuje do 31 populací, které se zaměřují na výzkum a vývoj léků a technologií pro boj s rakovinou pomocí imunoterapie.

Pokud jde o ETF, které jsou založeny na horké investičních trendech, příklady zahrnují nedávno zahájený Robotics & umělá inteligence tematickou ETF (Botz) nebo Drone Economy strategie ETF (iFly). K dispozici je i jeden volal Obesity ETF (SLIM), který investuje do společností v oboru boje proti obezitě nebo nemoci spojené s obezitou. (Viz nejpodivnější Inteligentní beta ETF).

Výběr správného ETF
Vzhledem k matoucí počet ETF možností, že investoři nyní musí potýkat s, je důležité vzít v úvahu následující faktory:
Úroveň majetku: Chcete-li být považován za životaschopný investiční volba, ETF by měl mít minimální úroveň aktiv, což je běžný prahové hodnoty nejméně 10 milionů $. ETF s aktivy pod touto hranicí bude mít pravděpodobně omezený stupeň zájmu investorů. Stejně jako u akcií, omezený zájem investorů se promítá do špatné likvidity a široké rozpětí.

Obchodní činnost: Investor musí zkontrolovat, zda ETF, který je považován za obchody s dostatečným množstvím na denní bázi. objem obchodů v nejpopulárnějších ETF běží do milionů akcií denně; Na druhé straně některé ETF sotva obchodovat vůbec. Objem obchodování je vynikajícím ukazatelem likvidity, bez ohledu na třídu aktiv. Obecně lze říci, že čím vyšší je objem obchodů pro ETF, tím více tekutina je pravděpodobné, že bude i těsnější bid-ask šířit. Jedná se zejména o důležité aspekty, když je čas ukončit ETF. (Pro příbuzné četby, viz potápění v likviditě finanční).

Podkladového indexu nebo aktiv: Vezměme si podkladového indexu nebo typu aktiv, na nichž je založen ETF. Z hlediska diverzifikace, může být vhodnější investovat do ETF, který je založen na rozsáhlé, široce následuje index, spíše než obskurní index, který má úzký obor nebo geografické zaměření.

Tracking Error: Zatímco většina ETF sledovat jejich základní indexy pozorně, někteří nemají sledovat je tak přesně, jak by měly. Všechny ostatní podmínky stejné, ETF s minimální chyby sledování stopy je vhodnější jeden s větší mírou chyby.

Pozice na trhu: First-mover výhodou je důležité v ETF světě, protože první ETF emitent pro určitý sektor má slušnou pravděpodobnost sbírat lví podíl aktiv, než jiní skočit do rozjetého vlaku. Proto je lepší se vyhnout ETFs, které jsou pouhé napodobeniny originální nápad, protože nemusí odlišit od svých soupeřů a přilákat majetek investorů.

ETF likvidace

Uzavírací, nebo likvidaci, ETF je obvykle řádný proces. ETF emitent bude informovat investory, obecně tři až čtyři týdny předem o datu, kdy bude ETF zastavit obchodování. To znamená, že investor s pozicí v ETF, který je zlikvidována ještě musí rozhodnout o nejlepším postupu s cílem chránit své investice. V podstatě má investor provést jednu z následujících možností:
Prodat ETF akcie před datem zastavení obchodování: Jedná se o aktivní přístup, který může být vhodná v případech, kdy investor domnívá, že existuje značné riziko podstatné blízké době poklesu ETF. V takových případech může investor ochoten přehlížet široké nabídky a poptávky pomazánek, které by mohly být převládající pro ETF, kvůli jeho omezenou likviditou.

Drž se ETF akcií do likvidace: Tato alternativa může být vhodné v případě, že ETF je investováno v sektoru, který není těkavý a riziko Nevýhodou je minimální. Investor muset počkat pár týdnů pro emitenta k dokončení procesu prodeje cenných papírů držených v rámci ETF a distribuci čistý výnos po odečtení výdajů. Držel za zlikvidované hodnotu eliminuje otázku bid-ask spreadu.

Bez ohledu na průběh akce, investor bude muset potýkat s problematikou daní vyplývajících z likvidace investice ETF. Například v případě, že ETF se konala ve zdaňovacím účtu, investor bude zodpovědná za placení této daně za žádných kapitálových zisků.

Sečteno a podtrženo?
Při výběru ETF, investoři by měli vzít v úvahu faktory, jako je úroveň jeho aktiv, objemu obchodů a podkladového indexu. V případě, že ETF má být zlikvidována, investor musí rozhodnout, zda prodat ETF akcie před tím, než se zastaví obchodování, nebo počkat, dokud nebude dokončen proces likvidace, s patřičným ohledem podanou na daňové aspekty ETF prodeje.