Jak těžké jsou zkoušky CFA?

Absolvování zkoušky CFA program vyžaduje silnou disciplínu a rozsáhlé množství studium. Tyto tři zkoušky se užívá jednou za rok v červnu, s výjimkou I. stupni, která mají být přijata v prosinci, stejně jako června. Level 1 zkoušky budou mít prosince 3-4, 2016.

Ačkoli lze skládat zkoušku tolikrát, kolikrát je potřeba, každá zkouška obvykle vyžaduje kandidáty ke studiu více než 300 hodin. Na nejnovějšího průzkumu provedeného candiate CFA Institute základě průměrné kandidát studoval 308 hodin pro zkoušky. Vzhledem k délce doby strávené studiem, mnozí kandidáti jsou odrazováni od pokračování CFA Program poté, co nedokázal jednu z úrovní. Chcete-li přijmout chartu, každý kandidát musí projít všechny tři zkoušky a mají čtyři roky kvalifikované pracovní zkušenosti v oblasti investičního rozhodování.

Přestože zkoušky jsou těžké, existuje více než 135.000 členů napříč 150 zemích a teritoriích. Mít správné plán a disciplínu postupovat podle tohoto plánu jsou základní dovednosti pro absolvování všechny tři zkoušky.

témata

Testy týkat témat, včetně etických a profesních standardů, kvantitativních metod, ekonomiky, finanční reporting a analýzy, corporate finance, kapitálové investice, deriváty, alternativních investic, správy portfolia a plánování majetku. Šest hodin test je zaměřen na širokou škálu témat, což je důvod, proč většina CFA charterholders doporučujeme studuje více než 300 hodin. Knihy poskytované CFA Institute poskytovat více materiálu, než co je nezbytné učit na zkoušku. Mnoho kandidátů zvolí ke studiu z alternativního zdroje přípravných materiálů, jako je například učebnic poskytovaných Schweser. Třídy, videa a online kvízy mohou také poskytovat pomoc při studiu na zkoušky. S využitím různých metod pro studium a využívat prep materiálů může přispět ke schopnosti kandidáta složit zkoušku.

průchod Ceny

CFA Institute uvádí, že sazbami historickými úspěšnosti pro každou úroveň zkoušky jsou obvykle mezi 40 a 50%. Nicméně, průchod sazby byly mnohem vyšší, když byly zkoušky poprvé zahájen v roce 1963 a byly trendy směrem dolů od té doby. Výsledky června 2016 uvádí, že 43% kandidátů prošel Level I, 46% absolvovali úroveň II a 53% prošla Level III. Level III výsledky mají obvykle nejvyšší ceny propustí ze všech úrovních. Asi 20% kandidátů, kteří se zaregistrují na zkoušku nikdy skončit objevil na zkoušku. Průměrná kandidát trvá čtyři roky přijmout chartu.

otázky ke zkoušce

Zatímco zkušební materiály jsou velmi obtížné, že zkouška otázky jsou speciálně navrženy tak, aby trik kandidáty. Z tohoto důvodu by kandidáti mít mnoho testů praxe a projít praxe otázek k přípravě na zkoušku a získat cit pro typy otázek setkají. Úroveň I má 240 otázek s mnohočetným výběrem, Level II se skládá z 20 položky nastavených otázek a Level III má kombinaci položka nastavených otázek a krátkých esejů. Přestože výběrem odpovědí Level I mají pouze tři možné odpovědi, kandidátské země musí pečlivě přečíst otázky pro výběr správné odpovědi, které mohou často zahrnují Nic z výše uvedeného, ​​a Všechny výše uvedené jako možné odpovědi. Tlak času během zkoušek rovněž vytváří určitou obavu pro kandidáty.

Závěr

Celkově lze říci, CFA zkoušky jsou velmi obtížné, ale zájemci mohou zvýšit své šance na procházení tím, že studuje více než 300 hodin, s využitím alternativních prep materiály, zodpovídání dotazů tolik praxe jak je to možné a vytvoření strukturovaného studijní plán. Dokončení celé CFA program může být velmi obohacující, a označení je rozpoznán společností v celé financování průmyslu. Charterholders může postupovat ve svých investičních kariéry přes znalosti, které získali a jejich přístup k rozsáhlé sítě CFA profesionálů.