Jak vypsat šek v 6 snadných krocích

Jisti, jak napsat šek? Nejsi sám. Ve skutečnosti, psaní kontroly na pokrytí účty a ostatní nákupy není všechno, že společná už ne. Ale pokud jste někdy v situaci, kdy je třeba napsat šek na úhradu platby, tento krok za krokem průvodce vám ujistěte se, nenechte si ujít jeviště.

Jak vypsat šek

Krok 1: Datum – vyplňte data výroby uvedeného na prázdný řádek nacházející se v pravém horním rohu šeku. Můžete jej napsat ve zkrácené nebo rozšířené formě, ale být jisti, že použití formátu měsíc-datum let. Například, pokud píšete šek na Štědrý den, datum by mělo znít “12/25/16” nebo “prosince 25, 2016. ”

Krok 2: Jméno příjemce – Zadejte jméno zamýšleného příjemce na prázdný řádek po výrazu “pay do řádu.” To může být fyzická osoba, organizace nebo firma. S jednotlivcem, nezapomeňte uvést jméno a příjmení. Pro organizaci nebo podniku, využít své celé jméno.

Krok 3: Částka (číselné podobě) – V poli napravo od jména příjemce, vyplnit částku v dolarech a centech. Pokud platíte sedm set dolarů a padesát centů, měli byste psát “$ 700,50.”

Krok 4: Částka (Expanded Word Form) – Částka by měla být napsána v rozšířené slovní podobě na prázdný řádek pod jméno příjemce. Centů, by však měla být napsána ve frakci formě. Tak pro příklad výše uvedené, měli byste psát “sedm set a 50/100.” V případě, že částka nezahrnuje centů, měli byste psát “sedm set a 00/100.”

Krok 5: Memo – Není to povinné, že jste naplnit tento řádek. Nicméně, včetně krátké prohlášení bude sloužit jako užitečný připomenutí, pokud budete potřebovat odkazovat na kontrole v pozdějším termínu. Tento popis by mohl být stejně jednoduché jako “účet za elektřinu,” “nájemné” nebo “hypotéky.” Nebo to může být číslo účtu kreditní karty (nebo částečná jedno – nejnovější ochrana proti krádeži identity v případě, že šek je odcizen). Nezapomeňte, že příjemce může přečíst poznámky linku, aby zajistily, že šek je použita ke správnému faktury nebo účtu.

Krok 6: Podpis – Před předáním šeku, podepsat na lince nacházející se v pravém dolním rohu, přímo naproti memo linky. V opačném případě příjemce nebude schopen jej hotovosti.

Dalšími základními složkami

Čísla uvedená v dolní části kontroly představují následující:
Směrování Transit Number – První posloupnost čísel představuje směrovací číslo tranzitní finanční instituci. Tento kód označuje svou banku, takže kontrola bude zaměřena na správném místě pro zpracování.

Číslo účtu – Druhá řada čísel je jedinečné číslo účtu. To bylo přiděleno v bance při otevření účtu.

Zkontrolujte číslo – poslední posloupnost čísel je kontrolní číslo. To je také uveden v horní části kontroly, pod dnem.

Sečteno a podtrženo?

Nikdy nevíte, kdy může nastat situace, u kterých kontrola platba je vaše jediná možnost. Dobrou zprávou je, že to trvá jen minutu nebo tak se psát a starat se o svého podnikání. Jen být jisti, že odpovídající finanční prostředky jsou na účtu před podpisem na tečkovanou čáru. A v krajním případě můžete vždy zastavit banky a požádat o šek, také známý jako bankovní koncept. Tímto způsobem Teller dělá práci za vás. (Pro více informací viz Jak mohu zrušit bance návrh, který jsem si koupil? a bankovnictví: Check-Psaní 101.)