JD Rockefeller: z ropných Baron miliardáři

John D. Rockefeller stále patří jako jeden z nejbohatších mužů v moderní době. Rockefeller je jedním z velkých postav Wall Street – nadával jako darebák, tleskali jako inovátor a všeobecně uznáván jako jeden z nejmocnějších mužů v historii. Přečtěte si o pohledem na jeho životě a úspěchy.

Syn podomní obchodník

Rockefeller se narodil 8. července 1839. Jeho otec vedl kočovný život prodávat zboží po celé zemi, zatímco jeho matka zvýšila děti. Rockefeller dostal nezvykle dobré vzdělání pro svou dobu a našel práci jako provize domě úředník ve věku 16 let. Odešel Komise domu k vytvoření partnerství ve věku 24 let.

zpracovatel ropy

První věc, která odlišit od ostatních Rockefeller byl jeho chápání rizika. Věděl, že spekulanti v oleji měla potenciál pro obrovské zisky v případě, že hit vklad, ale oni byli také ztrácejí peníze, když ne. Místo toho, dostat se do spekulací podnikání, Rockefeller vybral rafinační podnikání, kde zisky byly menší, ale mnohem stabilnější.

Uvedení všechny své peníze do svého prvního rafinačního podnikání, Rockefeller přeměnil to zdůrazněním toho, co dnes nazýváme výzkum a vývoj (R & D). Nenáviděl, že všechny vedlejší produkty byly odstraněny během procesu rafinace. Ve snaze, aby byl proces účinnější, jeho společnost vytvořila různé lubrikanty, společný mastnotu a předchůdce na vazelíny, barvy a mnoho dalších užitečných produktů.

Cesta k monopolu

Rockefeller viděl bezohlednou konkurenci v ropném průmyslu jako zhoubného vlivu a začal metodicky vymýtit. Pod jeho pevnou rukou, a kvůli jeho zdánlivě super-lidských schopností zvolit vynikající manažery, 1890 Rockefeller společnost Standard Oil of Ohio, byl dobře dopředu průmyslu a těší vysokou ziskovou marži.

On používal tyto zisky vyplatit konkurenty. Pokud soutěžící nechtěl být vyplacen, Rockefeller měl své přesvědčovací prostředky.
Někdy technika byla stejně jednoduché jako skupuje všechny ropné barely a způsobuje nedostatek která ochromila menší podniky.
Jinou technikou bylo organizovat cenovým válkám mezi dceřiných společností, tak nutit protahování prodávat se ztrátou soutěžit.
Složitější technika podílí omezení počtu vlaků jsou k dispozici pro přepravu pomocí jeho blízký vztah s železničními společnostmi.
Ještě další možnost byla včetně všech dodavatelů Zařízení a vybavení a odmítají prodávat náhradní díly na protahování.

Častěji než ne, nicméně, Rockefeller prostě museli učinit nabídku a soutěžící vzal dohodu, spíše než se snažit bojovat proti proudu. Standard Oil of Ohio stal se jednoduše Standard Oil a pokračovaly v růstu.

Železnice

Obtěžovat nekonzistentní podporou konkurenčních železničních společností, Rockefeller podpořil vznik jižního Improvement Company opravit náklady na dopravu pro svou společnost. On také souhlasil, že pomůže tato společnost skoupit všechny železnice na oplátku za hromadné slevy. Soutěžící v obou železnici a oleje agitoval vládu k zastavení tohoto pohybu.

V současné době rabaty pro konzistentní hromadných přepravců jsou běžnou obchodní praxí, a producenti ropy skutečně dostat lodní slevy, ale Standard Oil chtěl také slevy na jiném lodní dopravě jako poděkování za jeho úsilí o financování. V podstatě byla společnost s žádostí o slev a zároveň plánuje vzít řez od “zisku, když to dopravilo konkurence železničních podniků produkty. To bylo žádat příliš mnoho, a dohoda rozpadla.

The Standard Oil důvěra

Po jeho neúspěchu reorganizace odvětví železniční dopravy, Rockefeller rozhodli, že se jeho rozléhající říši v pořádku. On a jeho partneři vytvořili důvěru, první svého druhu, kdy vyměnili své jednotlivé podíly za podíly na důvěře. Rockefeller měl nyní centralizované řízení a veto na všech podnikových rad v rámci svého konglomerátu. Bezprostřední přínos zahrnuty i nižší náklady, nižší ceny petrolej a standardizaci v rámci celého odvětví. Rockefeller je společnost nyní měla velikost vybudovat potrubí a další infrastruktury na stupnici od dříve nemyslitelné.

Standard Oil také zaměstnán chemiky vyvinout způsoby, jak zvýšit typy a kvality paliv a převést odpad do využitelných látek. Naftový přicházející ze země byla rafinované do různých produktů: Nafta, barvou, gel na vlasy, laků a tak dále. Tyto nové produkty a petrolej byly levné a stále levnější, protože společnost vytvořila úspory z rozsahu po celém světě. Rockefeller nebyl přímo zapojen do operací day-to-day Standard Oil v tomto okamžiku, ale on byl ještě viděn jako loutka.

Antimonopolní

Vláda nelíbilo téměř naprostou monopol v ropném průmyslu a rozešli důvěru v roce 1892. Právní tým Standard Oil se rychle přeměnit na důvěru do holdingu, chytrý uspořádání, které fungovalo jako důvěře, ale byl mimo právní definice. Vláda odpovídajícím způsobem upravit svůj legislativní útok a rozešli holding v roce 1911.

Standard Oil byla vyřezána do menších, ale stále značná, kousky pod dohledem vlády. Ačkoliv jejich jména se změnily v průběhu let, Chevron (NYSE: CVX), Exxon Mobil (NYSE: XOM) andConocoPhillips (NYSE: COP), mezi ostatními, všichni sdílejí rodokmen Standard Oil. Tyto společnosti měly tu výhodu, že R & D Standard Oil a infrastruktury, takže se snadno provést přechod k výrobci benzínových když tržby petrolejové klesl v důsledku ofEdison je elektrická žárovka vynálezu.

Rockefeller filantrop

Rockefeller odešel v roce 1896 a zasvětil zbytek svého života filantropii. Položil stejnou jednotku pro zlepšení a efektivnosti, která postavila Standard Oil směrem charitativní prací. Chvályhodným způsobem, ve kterém rozptýleny jeho bohatství způsobil krizi svědomí národa, který vyrostl nenávidět ho za způsob, jakým stavěl ji. Ten rozdal stovky milionů dolarů během jeho sklonku života as pomocí svého syna, nastavit Rockefellerovy nadace pokračovat v jeho práci poté, co zemřel.

Sečteno a podtrženo?

Rockefeller je vzácný postavou v historii, ne proto, že jeho bohatství, ale protože jsme najít více dobrého než špatné věci říkat o něm, jak plyne čas. Pro hodně z jeho života, Rockefeller byl opovrhoval a obávali. Naproti tomu, když Henry Ford udělal pro automobilový průmysl, co Rockefeller udělal pro těžbu ropy, Ford byl schvalován.

Rockefeller věděl obecného sentimentu vůči němu, ale to se nezastaví jeho filantropii. Vrhl se za podnikání a lásce se stejnou razancí. Navíc, jeho cesta budování bohatství a pak dávat to pryč stala šablona pro stejně poháněných lidí, jako je Bill Gates.

Prostřednictvím nadace Rockefellera, více bohatství byl rozptýlen než Rockefeller osobně získal během svého života. Inspiroval další jemu podobní dát ještě více. Někteří lidé by ho mohl vyčítat, jak se mu postavil svůj majetek, ale jeho obchodní praktiky a jeho dobročinnost byly nakonec ku prospěchu všech.