Je Crook skrývá v Donald Trump je daních?

Donald Trump volá věž Trump SoHo na dolním Manhattanu architektonický zázrak. Skutečný zázrak je, co se stalo na zisky, které zmizely z Ameriky díky dohodě s korupčním islandské investiční společnost s vazbami na ruských oligarchů – to vše podle ujednání, která Trump sám schválen.

Tyto spory říkají, že to byl daňový podvod, ale právník pro muže za dohodu říká, že to bylo naprosto legální daňové plánování.

Je to příběh, který by měl mít voliči žádají tvrdé otázky o republikánskou prezidentskou kandidáta a jeho finanční vztah s těmito oligarchů, jejichž osudy jsou závislé na setrvání v přízni vražedného ruského samovládce Vladimir Putin, kterého Trump chválí jako velký vůdce.

Tyto otázky se staly ještě důležitější po Trump zlomil dřívější slib, aby jeho daňová přiznání veřejná, stejně jako každý jiný hlavní kandidát strana udělala po více než čtyři desetiletí, počínaje prezidentem Richardem Nixonem, když byl pod auditu.

Trump výmluva – že je auditována IRS – je stejně falešné jako tři bankovek Trump odkazuje v projevech. Kromě což Trump daňové právníci vydal dopis, který říká audit svých návratů pro roky 2002 až 2008 byly uzavřeny beze změn. Takže i vlastním standardem Trump je, neexistuje žádná omluva pro zadržují ty roky, nebo ty dřívější režimy, což by také být uzavřen.

Trump říká, že tyto výnosy budou neříkají nic. To je nesmysl.

S kompletní sadou Trump daňových přiznání, mohl bych spočítat pro čtenáře hodnoty budov, které vlastní od odpisových plánů; srážky s tím přijal a co znamenají; ať už dělá charitativní dary (Trump říká, že je “žhavý filantrop”), a ke kterému charity; příjem vytvářený každému ze svých více než 600 subjektů; Jeho hrubý příjem a zdanitelný příjem a kolik daň z příjmu zaplatil. (Průměrný Američan zaplatí 13,6 centů z každého dolaru na daních z příjmů federální, s těmi, těsně pod 1% platební 18,4% a horní 1% platební 27%, IRS data ukazují).

Ale co je nejdůležitější, že daňová přiznání mohou také vypovídá o zapojení Trump se s ruským penězi. Trump chce, abyste věřili, že nemá žádné připojení k Rusku či ruské peníze. “Nemám nic společného s Ruskem,” řekl na tiskové konferenci 27. července.

Stejně jako mnoho jiných prohlášení Trump, že prostě není pravda. Pro začátek Trump říká, že bylo zaplaceno miliony dolarů Rusy pro držení 2013 Miss Universe průvod v Moskvě. Trump vlastnil soutěž krásy, ale prodal loni.

Trump se chlubil Real Estate Weekly, že v Moskvě “téměř všechny oligarchů byli v místnosti”, když se setkal s bohatými přáteli Putinových zatímco on byl tam průvodu.

Trump se snažil alespoň pětkrát vybudovat Trump Tower v Moskvě, včetně snah on dělal během jeho 2013 cestě tam. Jeho jméno je na 47-patrová budova v Gruzii, dříve součást sovětského impéria.

Víme, že Rusové jsou hlavními odběrateli Trump bytů z důvodu veřejné záznamy. Kromě toho, Donald Trump Jr. řekl v roce 2008, že “pokud jde o high-end produktů přílivu do USA, Rusové tvoří nepřiměřené průřez mnoha našich aktiv. Vidíme hodně peněz hrnou z Ruska. ”

Rusové jsou partnery s Trump v různých projektech American Trump. Pro některé z nich, Trump pouze licenci na užívání svého jména. Ale jiní, on byl investičním partnerem. Trump je kompletní daňová přiznání by nám ukázat, do jaké míry jsou Rusové jsou zdrojem kapitálu pro projekty s názvem Trump na nich a zda peníze byly investovány přímo nebo proudil prostřednictvím druhých.

To nás přivádí zpět k Trump SoHo a muže jménem Jody Kriss, který byl v té době finanční ředitel pro Bayrock, developera, a který byl obviněn v soudním řízení z New Yorku do bývalé sovětské republiky Gruzie běhu finančními podvody. Trump smlouva s Kriss, která zvíře získala, ukazuje, že Kriss byl způsoben 10% z čistého zisku v dohodě.

Od svého otevření v roce 2010, elegantní výškové vyvolal hrubý zisk ve výši 227 milionů $, v souladu s účetními záznamy o souboru v Manhattanu soudu. Ale Kriss tvrdí, že nemá nic, takže začal ptát ruskými partnery trumf pro jeho podílu na zisku.

Kriss v soudních dokumentech, tvrdil v Delaware soudu, že když začal ptát, kde jeho peníze byly, mu hrozila nucena vrátit $ 10,000 mu bylo zaplaceno každý měsíc za jeho finanční správy a poradenství. Kriss, který v souladu s podmínkami smlouvy říká, že byl dluží 7.000.000 $, řekl, že byl nabídl vyrovnání ve výši $ 500.000 soudní záznamy ukazují. Trump kampaň nereagovala na žádosti říci Trump stranu příběhu.

Tyto soudních dokumentů vyplývá, že Kriss říká, že byl jen začátek úsilí ze strany partnerů Trump, aby ho zastrašit. Kriss identifikuje jeho antagonisty při uskutečňování tohoto Felix Sater, o “senior poradce” na Trump, který měl kancelář Trump Organization a někdy i výslovně uvádí jeho jméno se dvěma T. Kriss tvrdí, že Sater a jeho partneři nikdy neměla v úmyslu ctít své smlouvy. Sater popírá.

V čestným prohlášením v případě, Delaware, Kriss popsal, co se stalo, když stiskl za své peníze, která se stala svázaný s korupčním islandský finanční organizace známá jako FL Group, která měla hluboké vazby na ruské peněz, než se zhroutila v roce 2008. Jiní v dohodě zahrnuty Tevik Arif bývalého sovětského úředníka, který zbohatl v oblasti obchodu, a Alexander Mashkevich, centrum Kazachstánské miliardář, který byl obviněn belgickými orgány zapojení do dlouhotrvající operaci praní špinavých peněz, které nakonec usadil s pokutami.

Kriss v případě Deleware, dával jeho verzi toho, co se stalo, když požádal, aby jeho smlouva Bayrock být ctěn:
“Když jsem se to s Bayrock, v kontextu náročných mé výplaty ze 50 milionů $, mi nabídli malý zlomek (půl milionu) z více než 7.000.000 $ jsem byl oprávněn a Felix Satter mi řekl, že se zabývají FL mi zakázáno dostat zbytek v tom, že jsem mohl buď vzít peníze a drž hubu, nebo riskovat, že zabila, kdybych dělal potíže. Jsem věděl, že v té době Satter sloužil trest odnětí svobody pro prvního stupně napadení (bodné někdo tváří v tvář s sklenice na víno stopky) a učení, co by brzy se stal všeobecně známo, že Satter měl desítky let trvající spoluúčast v New Yorku a ruská mafie a právě v roce 2007, byl žalován u civilního řízení ve Phoenixu. ”

Bayrock má četné vazby na Rusko, jakož i byl zapojen do financování nejméně čtyři projekty Trump, ve kterém investoři vedené soudní spory vycházející z občanského podvodu. “Daňové úniky a praní špinavých peněz jsou základem obchodního modelu Bayrock to,” Kriss a jiní prohlašují v probíhajícím soudním řízení nedávno neuzavřených u federálního soudu na Manhattanu, která popisuje Bayrock jako firma, která dělá legitimní realitních projektů, ale také slouží jako zástěrku pro trestné činnosti.

Sater, v prohlášení o Kriss žalob, řekl: “Nebudu sehnout na úroveň tohoto talentless zbabělce a poctít svou vyrobené hrozby s odpovědí.” Sater právník, Robert S. Wolf Mojžíšovy & Singer advokátní kanceláře, která se nazývá Kriss tvrdí, že “odpad” a řekl, že byly “zamítnuty soudem a jeho případ byl zamítnut.”

Případ Delaware Vlk uvedený byl zamítnut, ale pouze pro nepříslušnost. Delaware Chancery Court soudce rozhodl, že jeho soudu nebyl správný fórum pro případ, a rovněž uvedla na záznamu, který Kriss Tvrzení, že byl kvůli peníze Zdálo se, že zásluhy.

Sallie Hofmeister, mluvčí Bayrock, řekl, že firma jde Kriss tvrzení jako neopodstatněné a požádal soudce propustit související soud obviňovat, že Bayrock je vydírání podnik.

Trump řekl, že by nerozpoznal Sater kdyby byli ve stejné místnosti, přesto fotografie, videa a novinové rozhovory ukázat jim společně ve dvou Colorado městech stejně jako ve Phoenixu, Ft. Lauderdale a Manhattan. Veřejné záznamy ukazují více, včetně dokumentu, ve kterém Trump odhlásil na dohodu, která vyústila v zisky Trump SoHo jít na Islandu – a najednou zmizel jako zdanitelných zisků převedením daňové povahu kapitálu ze zisku na úvěr.

V e-mailu jsem našla mezi soudních dokumentů, Julius Schwarz, výkonný viceprezident a právník Bayrock, vztaženo na islandského obchodu. Schwarz napsal, že na několika termínech “dohody nemohlo být uzavřeno, mezi nimi vzhledem k riziku objevování Felixe minulosti … stejně jako hlavní daňové problémy.” Dohoda přece nakonec blízko.

Že e-mail, svědectví a další dokumenty vyvolávají otázku, zda Trump věděl o Sater minulosti jako násilné zločince a akciové podvodníka, nebo pokud nevěděl, co to říká o své působnosti. Také vyvstává otázka, proč se schválil dohodu s FL Group a jaké výhody to může mít za předpokladu, s ním nebo Trump Organization.

Soudních dokumentů, bez ohledu na jejich zásluhy, aby bylo jasné, že Trump má dlouhá, hluboká a finančně obohacující vztahy s Sater, který zorganizoval islandský dohodu a má silné vazby na ruských oligarchů.

To je jen jeden z mnoha důvodů, proč voliči by měli požadovat, aby Trump produkovat jeho kompletní daňové přiznání sahající až o mnoho let (jako Hillary Clintonová má), nebo požadovat, aby Kongres schválil zákon zveřejňování daňových přiznání prezidentských kandidátů.

Pulitzer cenový vítěz a příjemce z IRE medaile a George Polk Award, David Cay Johnston je autorem pěti knih. Jeho nová kniha, The Making of Donald Trump, byla zveřejněna dne 2. srpna 2016. Jeho další z nich bude Prosperita daň: Nový Federální daňový řád pro 21. století hospodářství. Johnston je význačný hostující lektor na Syracuse University College Právo a Whitman School of Management, a také píše pro The Daily Beast a daňové Notes.

Tento esej nejprve běžel v The Daily Beast.