Je Eurozóna Recovery pro skutečné?

Eurozóna byl chycen v Crosscurrents během posledních několika měsíců. Evropská centrální banka (ECB) v březnu zdvojnásobil dolů na její snaze stimulovat inflaci tím, že její depozitní sazbu hlouběji do záporných čísel a rozšiřuje své nákupy aktiv programu. Od té doby, zabil pozitivních údajů hospodářské činnosti v celém regionu se objevil na signál stimul funguje.

Mezi pozitiva: Mnoho předních ekonomické ukazatele poukazují na silnější spotřebě domácností, podle údajů, které jsou přístupné přes Bloomberg. Také soukromé úvěrové rozšiřuje po letech poklesu, i když mírným tempem. Small Business výpůjční náklady se snížily ještě letos, jak ukazuje následující tabulka.

Přesto úvěr není vždy snadné sehnat pro ty podniky, které ji potřebují. Navíc údaje o inflaci a podnikových zisků byly zklamáním. obavy na trhu roste o stabilitu v Itálii křehkého bankovního systému. A sentiment investorů vůči Evropě pokazil, což se odrazilo v statný toků z vlastních výměnných obchodovaných produktů zaměřených na region, podle údajů Bloombergu.

Nedávné pickup ekonomické aktivity má pravděpodobně nohy, ale pokrok v oblasti strukturálních reforem a jsou zapotřebí oživení investic, aby se oživení udržitelné i v příštích 12-18 měsíců.
Růst německého “zlaté dekády” se zdá, že plateauing. Ekonomika je na tom dobře, ale náznaky uspokojení začínají prosakovat dovnitř, s ustupování v některých hospodářských reforem.
Periferii a jádro v Evropě jsou konečně začínají konvergovat. Itálie je jasná skvrna. Reformy jumpstart ekonomiky, jako je například pružnějšího trhu práce ukazují první výsledky. Referendum října na reformní agendy vlády bude mít zásadní význam.
Malé ceny podnikatelský úvěr přišli dolů a soukromé úvěrové znovu roste. To je klíčový vývoj a dělá stav bankovního sektoru kritického výhledu. Banky čelí výzvám ziskovosti ze zvýšené regulace a záporných úrokových sazeb.
Italské banky vypadají zranitelný vzhledem k hoře krize éry nedobytných pohledávek. Nový záchranný fond a pravidla, která mají za cíl posílit věřitele může pomoci ošetřovat sektor zpět do zdravotnictví, ale očekáváme pomalý pokrok. To ponechává finanční systém a ekonomiku zranitelný.
Klíčová rizika spojená s výhledem zahrnovat možné Brexit hlas a obnovený příliv uprchlíků, která představuje výzev integrace bez znatelných ekonomických přínosů v krátkodobém horizontu.

Underappreciated trend podpory evropských populací

Jsou to ty zlaté časy pro zlato?

Překvapující silou rally zlata