Je Gold dobrá investice?

Je to prospěšné investovat do zlata? Pokud hledáte odpověď na tuto otázku, bude tento článek vám určitě pomůže najít odpověď. Přečtěte si znát klady a zápory investiční zlato možnost.
S řadou možností, které může investor vybírat v současné době, rozhodování o investici může být opravdu ohromující. Z celé škále investic, od akcií, dluhopisů, nemovitostí, státní cenné papíry USA, aby vzácných kovů jako zlato a stříbro, musí investor vytvořit portfolio, které mohou účinně pomoci jemu splnit jeho nebo její krátkodobé i dlouhodobé finanční cíle. Se zlatými ceny na všech dob vysoká právě teď, mnozí investoři uvažují o přidáním do svého portfolia.

které jsem se snažil představit jen klady a zápory zlata investice v následujících řádcích. Konečné rozhodnutí o tom, zda investovat do zlata je zcela ponecháno na vás samozřejmě. Graf zlata cenových změn ve třech desetiletích by vám měly pomoci dát věci v perspektivě ohledně proč zlato je vnímána jako dobrá investice volba v přítomném okamžiku. Jedná se o seznam cen zlata od roku 1975 do roku 2011.

YearGold Cena (v USD za trojskou unci)
1:24,2
1:24,2
1:24,2
1:24,2
1:24,2
1:24,2
1:24,2
1:24,2
1:24,2
Duben

Jak můžete vidět výše, ceny zlata prošly mnoha vzestupy a pády v posledních třech desetiletích, ale vzácný kov má jen roste v hodnotě za posledních několik let a dosáhl nejvyšší hodnoty někdy v roce 2011. Zda nebo ne kupovat zlato, teď je dobrá investice volba je diskutabilní bod, ale jako grafy ukazují, že je to určitě dobrý čas prodat s tím, že cena dosažení nových maxim každý den. Existuje mnoho způsobů, jak investovat do zlata, a to od barů, mince, fondů obchodovaných na burze, zlaté účty, zlaté certifikáty a deriváty. Zde je objektivní analýzu kladů a záporů zúčastněných.

Pro (důvod)

Jednou z výhod investování do zlata je snadné likvidity poskytuje ve srovnání s jinými možnostmi investování. Zlato může být kupoval a prodával prostřednictvím bank a šperky prodejen kdykoliv, jako ready zdroj likvidace.

Za druhé, i když ceny zlata klesly v minulosti, vzácnosti tohoto kovu a omezené dodávky zajišťuje, že nikdy nebude trpět celkového devalvace, i když to může projít vzestupy a pády. V dobách recese, zlato je investováno do silně, což nevyhnutelně vede k nárůstu ocenění. To je jeden z nejlepších investičních možností k zajištění proti inflaci, i když existují lepší možnosti, jako je “TIPS (Treasury Inflace Protected Securities)” teď dělá. Za třetí, můžete těžit z růstu cen zlata, která by měla pokračovat iv blízké budoucnosti.

Zápory

Jeden z minus bodů zlata investování, je skutečnost, že se jedná o spekulativní investice a předpovídání její budoucí hodnotu, je obtížné. V ceně je zcela závislé na poptávce trhu a zásobování, jakož i očekávání investorů po celém světě.

Jako investice, zlato neposkytují vám s případnými výnosy v podobě dividend, pokud tyto cenné papíry jako zásob mohou poskytnout. Také ukládání zlato vzniknou dodatečné výdaje, které musí investor nést. Nicméně možnosti, jako zlatých listů a výměny vyměnil fondy existují, které nevyžadují fyzicky uložit zlato. Nejzákladnější nevýhodou investování do zlata spočívá v tom, že zmrazí své investice a nemůže poskytnout pravidelné výnosy, kromě toho, že podléhá vysokému stupni spekulace.

No, zlato je určitě dobrá investice mají za malou část svého portfolia právě teď. Vzhledem k tomu, jeho hodnota se neustále zvyšuje po mnoho měsíců, můžete investovat malé procento svých úspor v ní, držet, dokud se cena oceňuje podstatně a pak ho prodat se značným ziskem, než začne klesající hodnoty, což se nevyhnutelně stane , Nicméně, tento postup se doporučuje pouze tehdy, pokud jste připraveni vzít přirozené riziko poklesu cen. Pokud jste opatrného investora, období růstu cen rozhodně není nejlepší čas k nákupu. Vše, co řekl a udělal, to je můj osobní názor a vy byste měli své rozhodnutí založit výhradně na vlastní analýzu a stupeň rizika jste ochotni podstoupit.