Je-li Grad School stojí za to?

Pro některé lidi, postgraduální studium je klíčem k dalšímu pokroku ve své kariéře. Pro ostatní, absolventská hodnost může mít minimální dopad na jejich příjmech a kariérní dráhy. Škola by mohla být ještě stálo za to intelektuálně, ale ne rozhodnout, aniž by dělali analýzu – a matematiku. Zeptejte se sami sebe na tyto otázky, pak se dostat ven svou kalkulačku.

Má Graduate School Fit Se svou kariéru cíle?

První z nich – a nejdůležitější – krokem je rozhodování o tom, jaký druh práce, kterou chcete a jak to práce souvisí s mírou, uvažujete.
Je kariéru dobrou volbou pro vás? Budete spokojeni s životním stylem, day-to-day činnosti, hodinách a odpovědnosti spojené s prací?Stínování profesionály, internovat a vedení informačních rozhovorů vám může dát lepší představu o tom, co práce je opravdu líbí. Zákon škola může zdát odpovědnou volbu, například, ale budete rádi trávit 60 hodin týdně čtení prováděcí dokumenty? Dělat vašeho výzkumu před spácháním do grad školu vám může zachránit od škatulkování se ve špatném kariéry.
Potřebujete grad školu uspět v této oblasti? Podívejte se na požadavky pracovních míst ve Bureau of Labor Statistics Occupational vyhlídkové příručky, komplexní zdroj, který odpovídá tituly pracovní dovednosti a vzdělání, kterou požadují pro tuto pozici. V mnoha kariéry (věda, právo, medicína) absolventská hodnost je třeba přejít od entry-level práci. Ale pro marketing, počítačové vědy a tvůrčích oborů, zkušenost a kvalitu práce jsou důležitější než mít pokročilého stupně.
Bude Graduate School jste se dostali do / si může dovolit dostanete, kam chcete jít? MBA tituly jsou klasickým příkladem programy, kde jsou sítě a propojení jedním z hlavních tahů. Pokud vaše volba je druhá-tier školy, bude vám druhy připojení, které je třeba stoupat v této oblasti?

Kolik si můžete očekávat, že vydělat Po absolvování?

Předtím, než platit za grad školu – zvláště pokud se jedná vyndání velké půjčky – být jisti, že budete nakonec vydělat dost, aby tento dluh a / nebo čas stojí za to. Výzkum těchto čtyř otázek.
Absolventi nástupní platy váš program má dělat Tyto informace by měly být dostupné prostřednictvím vysokých škol, o kterých uvažujete.
Kolik lidí v této oblasti nakonec vydělávat Tři plat-informační internetové stránky na adrese: glassdoor.com, payscale.com a salarylist.com.
Jak snadné je to pro absolventy programu při hledání zaměstnání Výzkum Statistika zaměstnanosti na programy, na které se ucházíte. Budete mít přístup ke kariéra služby a absolventů podporou práce v síti?
Ať už vaše schopnosti budou in-demand, když jste absolvent Bude existovat nadbytek nových absolventů se stejným stupněm a dovedností, nebo se vaše kariéra pole mají nedostatek nových zaměstnanců? Podívejte se na projekce o zaměstnání na theBureau webové stránky statistiky práce.

Lámání chleba některá čísla

Nyní je na čase udělat nějaké matematiky.
Náklady program spočítá, školné, náklady na bydlení, knih a poplatků pro každý program uvažujete. Žádat o granty, stipendia a finanční pomoc. Podívejte se do pracovat jako asistent pedagoga, výzkumný asistent nebo dokonce rezidentní haly poradce tohelp snížit náklady. Můžete pracovat, když jste ve škole? Bude váš současný zaměstnavatel zaplatit část nákladů svého stupně?
Druhá šance stipendia ne všichni studenti, kteří jsou udělena stipendia se zúčastní programu. Několik týdnů po rozhodnutí o přijatelnosti jsou oznámil, obraťte se na postgraduální program, aby zjistili, zda mají nějaké finanční prostředky, které má přijít k dispozici (a to i pokud jste již dostal stipendium). Pokud jste se dostali do jiných programů, nestyďte se o jménu klesá připomenout jim, že jste konkurenční kandidátem. Žádat o peníze může pociťovat nepříjemné, ale vaše škola již dříve rozhodla, že chtějí vás. Nejhorší že se tak stane, je, že řeknou ne, zatímco nejlepší scénář je volné peníze pro jedno nepříjemné e-mailové / telefonát!
Doba návratnosti Vezměme si částku, kterou očekáváte, aby se v prvních několika letech ze postgraduální studium a dlouhodobě vydělávat potenciál někoho ve svém oboru. Jak dlouho to bude trvat pro vás vydělat dost splatit své půjčky?
Podpora faktor Představte si, že v současné době o $ 35000 ročně. Máte rád svou práci, ale není tam žádná možnost pro povýšení v rámci vaší společnosti. Dvouletý postgraduální program, o kterou máte zájem stojí $ 50,000. Po promoci, můžete očekávat, že začít dělat $ 45.000. V poloze vyšší úrovně, někdo se svým stupněm může očekávat, že dělat $ 75000. V prvních pěti letech po vysoké škole, budete mít vydělal $ 50,000 víc, než byste dělali, aniž by absolvent školy – a to pokud zůstanete na $ 45000 bez povýšení. Budete mít také větší dveře otevřené pro vás a větší dlouhodobý potenciál výdělku.

Stojí to za to na vás, abyste strávit dva roky ve škole a příštích pět let pracovních zlomit i finančně? To je to, co musíte rozhodnout.

Sečteno a podtrženo?

Pokud uvažujete o postgraduální studium, aby se zabránilo “skutečný svět”, nebo proto, že si nejste jisti, co dělat dál, je to asi lepší využití času a peněz odložit po dobu několika let. Absolventské hodnosti jsou drahé, tvrdá práce a trvat hodně času.

Ale pokročilý stupeň je víc než peníze. Graduate School poskytuje znalosti, dovednosti, sítě a širšího souboru pracovních příležitostí. Dokonce i když nechcete skončit s použitím svého nového stupně nebo při práci v terénu, má to zvýší svou hodnotu jako zaměstnanec v budoucnosti. Tak také přemýšlet o tom, nehmotných aktiv, jak si udělat si vlastní průzkum a sečíst náklady.