Je vaše nejneočekávanějším Shock Reklama Dokonale efektivní?

Jak byste reagovali na inzerát, který ukazuje kněze líbání jeptišku? To je pro přesný důvod, že šok reklama je použit. Nicméně, měli byste uvažovat o nákupu šaty od stejné značky? Jo, to byla reklama na značku oblečení.
V dnešním světě, kde jsou lidé vystaveni tisícům reklamy každý den, to se stává velmi náročné pro značky získat pozornost. Mnoho značek se riskovat a pomocí šokové inzerce vzbudit pozornost mezi lidmi. Takže co přesně je šok reklama? To je úmyslně urazit nebo překvapivé lidi podle náročných norem, co je společensky, morálně a nábožensky přijímány ve společnosti. Tato metoda se používá zejména tím, dobročinným subjektům dát nějaké zprávy veřejné služby, jako je podpora bezpečného sexu, který odradí od kouření, prevenci domácího násilí a krutost vůči zvířatům, nutit lidi, aby řídit bezpečně a tak dále. Toto je vše ve snaze dosáhnout změny v chování lidí.

Dopad Shock Reklama

Také známý jako shockvertising, to je často kritizován za bytí nemorální způsob, jak získat pozornost. Existují různé typy reklamních odvolání, které jsou používány. To zahrnuje využívání krvavých obrazů, sexuálně sugestivních odkazy, klení, vulgarity, náboženské tabu a morální odpornost. Není pochyb o tom, že taková reklama upoutat pozornost a lidé si to pamatovat, déle než reklamy, které nepoužívají šok. Nicméně, právě když si vzpomněl na reklamu, neznamená, že účinná, je třeba působit na lidi ke koupi produktu nebo změnit jejich chování. Pojďme se podívat na to, jak daleko se inzeráty rázových uspět při ovlivňování chování lidí.

Pozitiva …

Můžete sledovat tisíce inzerátů každý den, ale kolik si pamatujete? Přemýšleli jste někdy, proč United Colors of reklam Benettonu se dostali tolik publicity, pak ať je to ta, která ukazuje černošku kojí bílé dítě nebo ten s pestrobarevnými kondomů. Je to rázové prvky, kteří pracovali ve prospěch této značky úspěšných reklamních kampaní. Studie naznačují, že šokující reklamy zvyšují pozornost publika a také využívat paměť. Lidé jsou s větší pravděpodobností pamatovat reklamu, která má šokující obsah více než ten, který dělá ne. To způsobuje pocit nepohodlí u lidí, ale pokud se jim to ovlivňuje pozitivně, pak to stojí za to. Když se podíváte na reklamy Benettonu, uvidíte, jak sociální zprávy mohou být přepravovány v rámci zajímavým a efektivním způsobem. Říká se, že jakákoli publicita je dobrá publicita a zajímavé reklamy s nárazy prvek, se nikdy nepodaří získat pozornost. Je-li značka podaří vytvořit humbuk kvůli šokujícímu reklamu, pak se jí podařilo ve svém úkolu. Vezměme si například značku tufu boty, reklama v 90. letech v Indii, ukázaly mužské a ženské model, nahý, s hadem omotal kolem jejich těla. Reklama se podařilo získat tolik publicity, že lidé začali identifikovat značku s kontroverzní reklamu.

Negativy …

I když není pochyb o tom, že reklama rázové vzbudit zájem zpočátku, ale poté, co byl vystaven k němu po určitou dobu, lidé se stávají imunní vůči šoku. Reklama nemá vliv na jejich líbí, jak to udělal, když poprvé uviděl. Většina z těchto reklam jsou vysoce kreativní, ale ne každý může ocenit to, obzvláště když to uráží jejich morální a náboženské víry. Například reklama Rada britská bezpečnost v roce 1994 vykázala papeže s heslem 11. přikázání – budeš vždy použít kondom. V mnoha z těchto reklam, obrázky jsou tak znepokojující, že mnoho lidí by se dát druhý pohled. Nejlepším příkladem by to být reklama podle Bernardo je, britské charitativní nadace, která ukázala novorozené dítě s šváb plazí z jeho úst. Tyto šokující reklamy se mohou pracovat pro mládež, ale starší lidé budou pravděpodobně hluboce uražen. Tam byly případy, ve kterém značky zacházejí příliš daleko ve své snaze získat pozornost a v procesu mar jejich pověst. Každá reklama, která oslavuje sexuální zneužívání je vázán k tomu těžkou kritiku. Vezměme si jako příklad Dolce & Gabbana reklamu, která ukazuje skupinu mužů kolem nahého muže, byl vzat navrhnout znásilnění. Také francouzský protikuřácké kampaně pro BDDP & Fils zobrazující malé děti v kompromitující situaci, kreslil hodně kritiky.

Závěrečné myšlenky

Lidé mají různé názory o reklamy šoku. Pracuje pro některé, zatímco některé jsou zcela vypnuty znepokojivých obrazů. Pokud to může být používán pro boj sociální zvěrstvo, pak je to rozhodně stojí za humbuk. Nicméně, dnes je čím dál obtížnější dokonce šokovat lidi. Tento koncept pracoval velmi dobře v 90. letech, ale dnes inzerenti muset tvrdě pracovat, aby šok generaci, která vyrostla sledování Gore a sexuálně explicitní obsah, a to díky snadné dostupnosti na internetu.

Reklamy musí být vytvořeny tak, že mají vliv na diváky, aby přijaly opatření. Mnoho reklamy podařilo šokovat lidi z jejich rozum, avšak vzhledem k přesycené grafiky, lidé často nedokáží vzpomenout na název značky nebo produktu, všechno, co pamatuji, je reklama. Pokud se tak stane, pak se celý účel reklamu selže. Tam je tenká hranice mezi údernou a vyloženě hrubá, který musí být postaráno. Budoucnost šoku reklamy je jasná za předpokladu, že je použita mírně a ve správném kontextu.