Jeden den v životě finančním poradcem

Co finanční poradci dělat? Základním požadavkem je technické znalosti v oblasti financí, ve kterých praktikují, ale je to pravda odborná způsobilost vyžaduje mnohem více. Ve skutečnosti, finanční poradci musí nosit mnoho klobouky efektivně dělat svou práci, a ty, které uvažují toto pole jako svou kariéru by měli studovat to, co žije ze dne na den poradců jsou opravdu rád. (Pro více informací viz: Nejlepší místa k práci pro finanční poradce).

Každý, kdo pracuje ve finančním odvětví vám říci, že první krok k tomu stát se úspěšným poradcem je získání kvalitního vzdělávání v mechanice jakéhokoli aspektu financí, ve kterém máte v úmyslu pracovat. To může být bakalářský nebo magisterský titul v některých případech, profesionální certifikace, jako Certified označení finanční plánovač, nebo jen o licenci nebo dva pro ty, kteří se chtějí zaměřit na konkrétní typ výrobku. Ale vaše skutečné vzdělání v této oblasti nebude ani začít až poté, co jste dokázal tyto kroky. (Pro více informací viz: nejlepších škol pro finanční plánování).

Den v životě

denní průměrný finančního poradce je zpravidla začíná brzy a často běží do večerních hodin, a to zejména pro ty, kteří jsou nové v průmyslu. Denní rozvrh typického poradce obvykle bude obsahovat následující: při geologickém průzkumu – způsob a množství bude do značné míry záviset na okolnostech poradce. Nově ražené profesionál se žádná kniha podnikání čerpat z lze očekávat, že stráví alespoň polovinu každého dne bušení na chodník v jedné cestě nebo jiný, a to buď tím, že vyvine postoupení síť nebo navštívit s vyhlídkami osobně. Ti, kteří začínají s teplým trhu, na kterém k vyhledávání bude trávit značné množství času interakci s těmito lidmi; Například nový poradce, který pracoval dlouhou dobu v jiné společnosti se mohou zaměřit na sponzorování akce pro zaměstnance této společnosti za účelem generování podnikání. Další moderní metody zahrnovat vytvoření silné digitální přítomnost a psaní blogu. (Pro více informací viz: Jak se k vyhlídkou Kdo již má Advisor.)
Opravovat stávající klienty – jako poradci vybudovat svou knihu podnikání, bude jejich zaměření se postupně začínají přesouvat z sjednávání nových obchodů na údržbu stávající zákazníky. Mnoho zavedených poradci začne svůj den přezkoumáním klientských portfolií, zodpovídání dotazů klientů a řešení zbývajících otázek před přechodem na nové obchody. Nejustavenější poradci vám řekne, že tento přístup je nejlepší způsob, jak generovat nové obchody, protože klienti, kteří dostávají vynikající služby jsou šťastné klienty (kteří učiní doporučení). (Pro více informací viz:. Vedení klienty prostřednictvím dobré i špatné časy)
Administrativních pracích – I když to často může spadat do kategorie obsluze klientů, jakýkoli případný poradce by měl být připraven strávit podstatnou segmentu o svém pracovním dni jednání s byrokratickými úkoly, jako zprávy o plnění požadavků, aktualizaci klientských záznamů, obchodní zpracování lístky, a vyrovnat se s jiné vedení záznamů postupů. Pravděpodobně zde třeba říci, že většina úspěšných poradci jsou schopni udržet poměrně velké množství detailů v hlavách průběžně. (Pro více informací viz: Jak Finanční poradci ztratit klientů).
Finanční plánování – I když se to může zdát jako samozřejmost, budete muset udělat čas doručit své základní zboží a služby svým klientelu – a to může být obtížné, aby se vešly do svého plánu občas. Zadávání údajů do plánování a daňových programů finančního může být dlouhý a zdlouhavý proces, který vyžaduje vynikající smysl pro detail. Dokonce i ti, kdo zaplatí ostatní, aby učinili vstupní údaje část bude muset pečlivě sledovat tento proces. (Pro více informací viz: Finanční plánování: Je to něco víc než peníze.)
Další vzdělávání – tento nevyhnutelný prvek finančního plánování může jít výrazně nad rámec pouhé uspokojení průmyslu nebo pověření požadavků na vzdělání, aby zahrnovala investice a výzkum výrobku. Mnoho cenných papírů a pojištění vozidla vyžadují zvláštní školení, než prodávající bude schvalovat poradce prodat. Někteří poradci se často zúčastňují týdenní semináře, které pokrývají odborná témata, nebo pokračovat vydělávat nové označení poskytovat úroveň služeb svým klientům potřebné. To může být časově náročné, ale také nákladné v některých případech nejen to. (Pro více informací viz: drží krok s vaší dalšího vzdělávání).

The Human Element

Jak se dalo očekávat, ostatní – a nejdůležitější – element zaměstnání jakéhokoliv finančního poradce je budování a řízení vztahů s klienty. To začíná vytvářet profesionální dojem během fáze vyhledávání, přináší to, co slibují ve fázi plánování a udržení kontaktu s nimi průběžně. A samozřejmě, to může být skutečnou výzvou občas – například, když klient, který byl vydědil svými rodiči vám zavolá a křičí, že on nebo ona bude žalovat kvůli tomu, i když jste nemohl být méně zapojeni , Vaše schopnost vzdělávat zákazníky a přesvědčit je, aby udělat správnou věc bude podstatně ovlivnit váš celkový úspěch – a potenciální závazky – v tomto oboru. (Pro více informací viz: Tyto Firmy jsou topy mezi finančními Clients Advisor).

A klienti nejsou jediní lidé, které budete potřebovat, aby na vaší straně. Budete muset naučit se mluvit a jednat s velkoobchody, kontroloři shody, regulační úředníků a zástupců zákaznického servisu, který může nebo nemusí být v náladě na pomoc, nebo pracovat s vámi, když ji budete potřebovat. Vaše schopnost udržet svou dobrou vůli může znamenat rozdíl mezi velkých obtíží a ztratil podnikání a hladký chod praxi. (Pro více informací viz: Advisors: Vyhněte se tyto běžné chyby).

Jak se připravit

Pokud máte pocit, že byste mohli použít nějakou pomoc při přípravě na některé z prvků popsaných výše, možná budete chtít zvážit několik dalších kurzů nebo tříd v behavioral finance nebo psychologii, poslech a komunikační dovednosti, a řečnictví. Pokud se chystáte do obchodu pro sebe jako nezávislý poradce, pak nějaké školení v tom, jak být podnikatelem nemusí nebolí. Dobrým místem pro začátek je mluvit s některými poradci, kteří berou stejný přístup, který chcete a daří se na něj. Zeptejte se jich, co přesně druhy méně hmotných schopností, které používají při své každodenní práci ao tom, jak se jim naučili. Tam je rychle rostoucí kaluž bezplatných on-line kurzů, které pokrývají všechny dostupné těm, kteří se chtějí naučit téma si lze představit, a to může být levné a pohodlné místo pro start alternativní segment vašeho vzdělání. (Pro více informací viz: předstihových ukazatelů behaviorálních financí).

Sečteno a podtrženo?

Vaším úkolem jako finanční poradce bude zahrnovat mnohem víc než řízení investičních portfolií nebo zavírání prodeje. Průzkum, marketing, zákaznický servis, compliance, správa a vzdělávání bude také součástí vašeho každodenního života a vaší schopnosti efektivně integrovat tyto věci do vašeho rozvrhu může v konečném důsledku určit vaši úroveň úspěchu v podnikání. Pro více informací a zdrojů na stát finančním poradcem, naleznete na webových stránkách Asociace Finanční plánování na www.fpanet.org, Národní asociace osobních finančních poradců na www.napfa.org nebo webové stránky na www.cfp.net CFP Board. (Pro více informací viz: Kariéra Tipy pro ženy, kdo usilují být Advisors).