Job procesu přijímání

Následující článek poskytuje kompletní informace o procesu přijímání zaměstnání, hned od chvíle, kdy je pozice inzerována, dokud kandidát je najat za to.
Ať už se ucházíte o práci poprvé, nebo vstupují na trh po dlouhé mezery, bude znalost výběru zaměstnanců a najímání proces pomoci zmírnit vaše obavy o rozhovor a budete cítit mnohem více v klidu sami se sebou. Hledání zaměstnání v dnešní ekonomice, není snadné, a jestliže kandidát nemá žádné znalosti o tom, co očekávat od potenciálních zaměstnavatelů, může to mít mýtné na něj. Tak by mohla pomoci takovým účastníky na trhu práce, je vysvětleno níže je kompletní pronájem proces.

Reklama pro práci
Proces začíná zaměstnavatele reklamou pro pracovní příležitosti v některé nebo všechny noviny a časopisy podnikání, na internetu a na svých internetových stránkách, na veletrzích pracovních příležitostí, nebo s outsourcingu profesionální náboru agentury. Reklama bude jasně uvedeno kvalifikaci že kandidáti mít, aby byly způsobilé pro tuto práci. Bude také zmínit poslední datum podání na formuláři žádosti, životopis a průvodní dopis, s kontaktními údaji organizace.

Přehled Applications
Poté, co kandidáti předložili své pracovní aplikace a obnoví se bude správce přezkoumá tyto vyhodnotit a zjistit, které kandidáti splňují způsobilost a mít potřebné schopnosti a talent dělat svou práci dobře. Zařazených do užšího výběru kandidátů jsou následně vyzval k pohovoru.

Rozhovor
Proces rozhovor se může lišit od organizace k organizaci. Obvykle první, kdo rozhovor s kandidátem je HR (Human Resources) manažer. Pokud se po pohovoru s kandidátem, cítí, že kandidát má ráži, druhý pohovor s manažerem je naplánováno, pod nímž bude kandidát pracuje v organizaci. Třetí rozhovor s vedoucím oddělení, v němž je kandidát žádá. A konečně, je kandidát pohovor s generálním ředitelem. Nicméně, v případě, že organizace je malá, že může být jen jeden nebo dva rozhovory.

Během rozhovoru, že kandidát je dotazován na své předchozí pracovní zkušenosti, jeho budoucí cíle, jeho silné stránky, jeho slabé stránky, atd Provádí se zaměstnavatelem, aby se mít přehled o dovednostech uchazeče, schopností, jakož i jeho celkový osobnost. Kandidát by měl vždycky připraveni na pohovor. Měl by mít dobře žehlit, formální oblečení. Jednou z nejužitečnějších tipů pohovor je, že by měl odpovědět na všechny otázky, které pro něj tazatele zdvořile, s trpělivostí a úsměv na tváři. Během rozhovoru, že kandidát je dána možnost klást co chce vědět o organizaci stejně.

Kontroly pozadí
Posledním krokem zahrnuje referenční kontrolu kandidáta. Kontroly zaměstnanců na pozadí se provádí hlavně zjistit názor předešlých zaměstnavatelů o kandidáta osobního i profesního chování. Některé další kontroly, které mohou být provedeny, jsou – spáchaných trestných záznamy, drogově projekce, šeky kreditní karty, stejně jako lékařské testy. V těchto dnech, kreditní šeky jsou stále docela normu téměř ve všech průmyslových odvětvích, tak pro kandidáta, udržovat dobrou úvěrovou rekord se stala velmi zásadní.

Po celý proces je kompletní, zaměstnavatelé dostat do kontaktu s vybranými kandidáty, kdykoliv mezi jeden den v měsíci dotazování. Zaměstnavatelé mohou trvat déle, pokud je organizace velké a existuje spousta otvorů. V takovém případě, celý proces rozhovor, ověření spolehlivosti, atd., Bude nějakou dobu trvat. V případě, že zaměstnavatel se nedostal do kontaktu s kandidátem po dobu dvou týdnů po pohovoru kandidát by měl vždy zavolat následovat. Jakmile je kandidát najat, jeho školení zaměstnanců začíná. Nicméně před tím, kandidát by se měl ujistit, že má svůj rodný list a číslo sociálního zabezpečení s ním jako většina zaměstnavatelů žádat o nich hned první den v práci.