Jsou Úročené Kontrola Účty opravdu lepší?

Pokud plánujete otevřít běžný účet pro sebe nebo vaše dítě, můžete být v pokušení podívat se na úročené účty. Koneckonců, proč byste měli nechat své peníze sedí nečinně v úvahu, když byste mohli vydělávat zájem na ty dolary? Zatímco myšlence na běžný účet, který vydělává zájem, může být lákavé, měli byste studovat až o výhodách a nevýhodách předtím, než se na tuto možnost. Zde je několik věcí, třeba mít na paměti, pokud jde o úročené účty.

Úročené účty jsou napěchovaný s poplatky

Pokud zvolíte úročený běžný účet, byli ochotni platit dostatek poplatků – zvláště když není možné udržovat minimální zůstatek. V roce 2016 se průměrná minimální zůstatek nutné vyhnout se měsíční poplatek ráz až $ 7037, podle průzkumu běžného účtu Bankrate. To je až o 10% od roku 2015.

A to je jen průměrná částka. Podle průzkumu Bankrate požadavek nejběžnější bilance za úročených účtů je neuvěřitelných $ 10,000. Nicméně, tato minimální částka je obvykle souhrn všech vašich účtů v bance, včetně kontroly účtů, spořicí účty a vkladové certifikáty. Pokud je váš zůstatek klesne pod požadované minimum, budete muset vykašlat poplatek za měsíční služby, což vyjde asi $ 15 v průměru. Na straně plus, požadavky na otevírání bilance za úročené účty poklesly o 2% na $ 509, v roce 2016, podle průzkumu Bankrate.

Některé banky nabízejí “No Strings” úročené účty

Ačkoliv málo a daleko od sebe, hrst bank servírovat zdarma úrok, kontrola účtů bez podmínek. Podle průzkumu Bankrate, pouhá 5,5% dotázaných bank nabízí tuto možnost. Nicméně, pokud máte dlouhodobý příznivý vztah s bankou, můžete získat odměnu na váš běžný účet úročený vzdal.

Průměrný výnos ani zdaleka působivá

Je zřejmé, že hlavním důvodem pro volbu účtu úročený je možnost získání hromad zájmu. Ale nemyslete si své naděje. V dnešní době úrokové sazby skalních dnem, průměrný výnos z těchto účtů je žalostný 0,06%, podle průzkumu Bankrate.

Volné Neúrokové běžné účty jsou na vzestupu

Zatímco no-strings-oddaný úročené účty jsou extrémně vzácné, volné neúrokové kontrolní účty stále běžnější. Ve skutečnosti asi 38% bank nyní nabízí non neúročené běžné účty bez měsíčních poplatků nebo zajistit rovnováhu svých požadavků, podle Bankrate. Na začátek ho, průměrný měsíční poplatek za služby v následujících neúrokových účty klesly o 1,4% na pouhých $ 5,78 a průměrný požadavek na minimální zůstatek klesl na $ 670 – pokles o 4% od roku 2015. (Více viz Top 10 běžné účty s No ATM poplatků).

Sečteno a podtrženo?

Ověřujeme úročené účty opravdu lepší? Pro drtivou většinu spotřebitelů, odpovědí je hlasité ne. Pokud si nejste jisti, můžete udržovat relativně vysoké minimální zůstatek a jsou spokojeni vydělávat skromné ​​výši úroků, asi byste měli vyhýbat z nich. Pro ty, kteří hledají jednoduchý běžný účet, bezplatná non-zájem účet bez měsíčních poplatků nebo požadavku minimálního zůstatku je pravděpodobně způsob, jak jít. Pokud úročení je vaše nejvyšší prioritou, můžete zvážit uvedení své dolary do vysokým výnosem spořící účet, z účtu peněžního trhu nebo potvrzení o vkladu. (Více viz 5 nejlepších alternativ k bankovním spořicích účtů).