Jsou úrokové sazby hypoték Going Up? 3 Indikátory ke shlédnutí

Když Federální rezervní zvýšila sazbu federálních fondů o 0,25% v prosinci 2015, s příslibem další zvyšování sazeb v roce 2016, to bylo široce očekával, že dlouhodobé sazby bude následovat, končit pětileté trend plochých nebo klesající úrokové sazby hypoték , Se zvyšujícím se počtem byly plánovány vychází z očekávání, že ekonomika by posílil a inflace by se pokračovat v jeho stoupání. Průměrná 30-leté fixace stál těsně pod 4% před zvýšení sazeb v prosinci. Ke dni 30. července 2016, činila 3,48%, mírně nad jeho historické minimum z 3,34% v roce 2012. Pro úzkostlivé, potenciálních kupců domů a bytů, to vyvolává otázku, kdy hypoteční sazby začnou znovu stoupat. Odpověď, z nichž nikdo nemůže být naprosto jisti, spočívá v pochopení klíčové faktory, které ovlivňují směr úrokové sazby hypoték. Mezi klíčové ukazatele Hypoteční dohlížet na příští rok jsou globální ekonomika, ekonomika a inflace USA.

Globální ekonomika

Obavy z rozpadající se čínské ekonomiky, což je oslabení japonské ekonomiky, a slábnoucí, post-Brexit evropská ekonomika mohla udržet v bezpečí-útočiště peněz teče do státních dluhopisů v dohledné budoucnosti. Pokračující poptávka po státních dluhopisů by mohl udržet tlak na výnosy dlouhodobých, včetně úrokové sazby hypoték.

US ekonomika

Americká ekonomika pokračuje v tažení a ekonomové jsou rozděleni jak k zda to je přiblížit se k další recese nebo silnějšímu růstu. Obavy z možnosti další recese by mohl přinutit Federální rezervní systém k udržení nízké Fed sazbu, a to zejména pokud existuje nebezpečí negativního inflace nebo deflace. Recese ve Spojených státech bude mít globální následky, vytváří větší poptávku po dlouhodobých státních dluhopisů.

Inflace

V případě, že americká ekonomika posílila, budou trhy bedlivě sledovat na práci a růstu mezd. Známky tlakům mezd může podnítit inflační obavy, které vedou k tomu důvod pro větší túry Federálního rezervního systému sazeb a prodej dlouhodobých dluhopisů.

Podle Kiplinger, 30-leté hypotéky sazba by měla zůstat kolem 3,5% v průběhu roku 2016 a do roku 2017. V případě, že globální a americká ekonomika vykazuje známky posilování později v roce 2017, není nerozumné očekávat, že rychlost Fed a dlouhodobé sazby usilovat o vyšší zemi.

Proč se Fed sazba není indikátorem úrokové sazby hypoték

Ještě předtím, než Federální rezervní zvýšila krátkodobý Fed sazbu v prosinci 2016, realitních kanceláří byly prosil kupující jednat, protože zvýšení sazeb by vedlo k vyšším dlouhodobých sazeb. To, co neřekl, je, že existuje jen malá korelace mezi mírou Fed a dlouhodobých sazeb, alespoň v krátkodobém horizontu. Fed sazba je spíše nástrojem, že Federální rezervní systém využívá zvýšit nebo snížit hodnotu peněz v bankovním systému. I když to může mít vliv na výnosy v krátkodobých investicích, jako jsou spořící účty, nemá významný dopad na dlouhodobé investice, jako je například 30-letých státních dluhopisů. Dlouhodobé výnosy jsou poháněny více ekonomických a tržních faktorů, jako je síla ekonomiky, inflace a hodnoty dolaru.

Nicméně, zvýšení míry Fed s příslibem dalšího zvyšování sazeb je typ dopředu vedení, že Federální rezervní systém doufá, že bude přesvědčit trhy, že krátkodobé sazby bude i nadále zvyšovat, čímž se mluví až dlouhodobější sazby. Problém je v tom, že ekonomické faktory v roce 2016 zdiskreditovali, že dopředu vedení. Ve skutečnosti, po prudkém poklesu trhu v lednu a únoru, Federální rezervní systém měl jít zpět svůj závazek na tři nebo čtyři další zvyšování sazeb v roce 2016. Od té doby přijata počkáme a uvidíme přístup jako globální a národní hospodářství nadále vysílá smíšené signály. Brexit hlasování v červnu 2016, v němž Velká Británie hlasoval pro opuštění Evropské unii, a přetrvávající nejistotu, co vytvořili, může mít zpečetila osud úrokové politiky Fedu, alespoň po zbytek roku.

Uprostřed nejistoty vytvořenou těkavých akciovém trhu, slabého ekonomického zpravodajství a Brexit hlasování, trezor peněz byl teče do amerických státních dluhopisů, která tlačí ceny nahoru a dolů výnosy. Vzhledem k tomu, existuje jen málo důkazů, že nejistota bude brzy odezní nějaký čas, to není nerozumné očekávat dlouhodobé výnosy zůstane nízká v dohledné budoucnosti. Vzhledem k tomu, úrokové sazby hypoték jsou těsněji svázán s výnosem 10-ti letého dluhopisu ministerstva financí, se očekává, že zůstane nízká stejně.