Kapitola 13 Úpadek Informace

Výdělečně činných s dostatečným disponibilním příjmem, kteří jsou aktuální informace o svých federálních a státních daňových přiznání, a jejichž dluhy jsou ve stanovené maximum, může podat o Chapter 13 bankrotu.
Podání návrh na konkurz je vhodné, když dlužník není schopen vyřídit nároky věřitelů. Je důležité si uvědomit, že podání návrh na konkurz zakazuje věřitelé žalovat dlužníka a získat soudní příkaz umožňující mzdové obstavení. Nicméně, nějaké garnishments namísto studentských půjček a nezaplacených daní se bude konat bez ohledu na to osobou, která podala návrh na konkurz. Opět platí, že závazky, jako je podpora dítěte a výživné nelze odplatil. Následující informace o Kapitola 13 konkurzu může být užitečná i pro ty, kteří jsou vlevo s žádným lepší alternativu.

Způsobilost a splácení
Podání žádosti o kapitole 13 výsledků v navrhovatele museli vybít dluhy po dobu 3 až 5 let, v souladu s splátkovým kalendářem, která je zpracována správcem poté, co dlužník je vyslýchán v přítomnosti věřitelů týkající se jeho / její finanční záležitosti. Dlužník se očekává, že se snažili úvěrové poradenství během 180 dnů před podáním návrh na konkurz. Navrhovatelé musí být také aktuální informace o svých federálních a státních daňových přiznání.

Navrhovaný plán splacení vypracovali po zohlednění příjmů, výdajů a dluhy navrhovatele. Celkové množství nezajištěných i zajištěných pohledávek nesmí překročit $ 336.900 a 1.010.650 $, resp. Tento plán musí být předložen v přední části správce a věřitele. Konkurzní soud schválí nebo neschválí plán do 45 dnů od tohoto setkání. Dlužník musí začít provádět platby věřitelům do 30 dnů od podání konkurzu, a to bez ohledu na to, zda soud schválí plán splácení.

Vzhledem k tomu, kapitola 13, je naplánovat živitele je navrhovatel bude mít stálý zdroj příjmů. Lidé mohou používat příjem jejich manžela, bez ohledu na to, zda jsou podání jednotlivě nebo společně. Typicky, navrhovatelé používat svůj plat vyplatit věřitele. Navrhovatelé jsou také oprávněny použít dávky sociálního zabezpečení, penzijní, podporu v nezaměstnanosti, výživné a podporu dítěte, aby přijaly nezbytná platby.

Nároky, které mohou být klasifikovány jako prioritní, zajištěné a nezajištěné, musí být propuštěn ve lhůtě 5 let. Zajištěné a prioritní dluhy jsou vypořádány v plné výši, ale pokud jde o nezajištěné dluhy, může věřitel nezotaví více než 50% příspěvků.

19390; … důsledky?
Podání návrh na konkurz postihuje osoby kreditní skóre a může snížit ji až o 400 bodů. Podání podle kapitoly 13 pobyty v záznamu nejméně po dobu 7 let. Lidé také najít to zřetelně obtížné získat hypoteční úvěr po úpadku. Ve skutečnosti, Federal Bydlení Administration (FHA) pojištěných úvěrů a veteránů Administration (VA) pojištěných úvěrů může být jejich nejlepší sázka. Ta je k dispozici na způsobilé veteránů po 2 letech od podání pro kapitoly 13, přičemž první z nich je k dispozici za předpokladu, že navrhovatel činí 12 po sobě jdoucích platby na všech účtech ode dne podání přihlášky.

Je zřejmé, že bankrotu má řadu negativních důsledků. Přesto Kapitola 13 bankrot ukazuje na schopnost osoby, která má dodržovat splátkový kalendář, a tudíž je lepší alternativou než kapitoly 7. Ten zbavuje jednoho z odpovědnosti splácení dluhů, ale následky jsou horší.