Kdo vlastně Vlastní studentské půjčky dluh?

Jak června 2016, američtí studenti byli na háček na přibližně 1,3 bilionu $ na studentské půjčky. Průměrná dlužník dluží mezi $ 25.000 a 35.000 $, což je výrazně z minulých desetiletí. S tolika penězi na trati, je rozumné být zvědaví, kdo by mohl nakonec obdržet všechny tyto platby jistiny a úroků. Zatímco 1300000000000 $ může být významným odpovědnost za dlužníky, může to být ještě větší přínos pro věřitele.

Bludiště studentské půjčky zpracování

Je možné, aby vaše studentské půjčky, aby byly vznikl jednou institucí, být vlastněn jiného, ​​zaručená ještě další a možná obsluhovány čtvrtý nebo dokonce pátý agentury. To může být velmi obtížné vypátrat, kdo je vlastníkem své dluhy a jak. Hodně také záleží na typu úvěru jste vzal ven, i když to je bezpečné říci, že federální vláda byla zapojena do nějakým způsobem.

Většina poskytovatelů úvěrů jsou velké instituce, jako je Mezinárodní banky nebo vlády. Poté, co je úvěr vznikl, nicméně, to představuje majetek, který může být kupoval a prodával na trhu. Banky jsou často motivováni k pohybu půjčky z knih a prodávat je do jiného zprostředkovatele, protože by to okamžitě zlepšuje jejich poměr kapitálu a umožňuje jim, aby se ještě více půjček. Vzhledem k tomu, téměř všechny úvěry jsou plně zaručuje vláda, banky mohou prodat za vyšší cenu, protože riziko nesplacení se nepřenášejí s aktivem.

Non-Government Majitelé

Mimo vlády, většina studentské půjčky jsou drženy věřitele nebo třetí strany půjčka servisní firmy. Původci a třetí strany může každá poskytovat služby pro sběr in-house nebo smlouva, která povinnost ven do sběrného agentury. Některé z největších úvěrových společností soukromým žákem patří Navient Corp. (NASDAQ: NAVI), Wells Fargo & Co. (NYSE: WFC) a Discover Financial Services (NYSE: DFS).

Spousta studentské půjčky jsou rovněž ve vlastnictví pseudo vládních agentur nebo soukromých společností s prospěšnými vztahy s ministerstvem školství, jako je NelNet Inc. (NYSE: NNI) a Sallie Mae (NYSE: SLM). Sallie Mae má mnoho úvěrů provedených v rámci federálního rodinné výchovy Loan Program (FFELP), který byl nahrazen federální vládou.

Spolková vláda jako věřitel

Jak 8. července 2016, federální vláda vlastnila přibližně $ 1 bilionů objem spotřebitelských dluhů, na údajích získaných podle Federální rezervní banky v St. Louis. Že to bylo až od méně než 150 miliard $ v lednu 2009, což představuje nárůst o téměř 600% oproti tomto časovém rozpětí. Hlavním viníkem je studentské půjčky, které federální vláda účinně monopolizováno v roce 2010, kdy byl zákon o cenově dostupnou péči podepsán do práva.

Před zákona o cenově dostupnou péči, většina studentských půjček vznikal s vlastním věřitelem, ale byly garantované vládou, což znamená, daňoví poplatníci platit účet, pokud studentských dlužníků z prodlení. V roce 2010 rozpočtový úřad Kongresu (CBO) odhaduje 55% úvěrů spadl do této kategorie. V letech 2011 a 2016 se podíl soukromých vzniklých studentských půjček klesl o téměř 90%.

Před podáním Billa Clintona, federální vláda vlastnila nula studentské půjčky, i když to bylo v podnikání záruky za úvěry nejméně od roku 1965. Mezi prvním ročníku předsednictví Clinton a posledním roce George W. Bushe, že vláda pozvolna akumuluje ve studentském dluhu o 140 miliard $. Tyto údaje mají explodovala od roku 2009. V únoru 2016 ministerstvo financí USA odhalila ve své výroční zprávě uvedl, že studentské půjčky představují 31% všech amerických vládních aktiv.

Náklady na úvěrových programů federální studentských je široce diskutován. CBO nabízí dva různé odhady založené na nízkých diskontních sazeb a reálných diskontních sazeb hodnotou. Pokud spoléháte na odhadu reálné hodnoty, vláda ztrácí přibližně 100 miliard dolarů na $ 250 za rok, včetně miliard $ 40 + administrativních nákladů. Jinými slovy, vláda nemá kompenzovat hodnotu úvěrů, čímž současné a budoucí daňové poplatníky v pozici ručitele.