Kdy by důchodci zmenšit Homes?

Kdy by důchodci zmenšit domovy? To je nevyhnutelný otázka, protože se zastaví čas pro nikoho. Sezón životní změně v průběhu času a jednoho dne zjistíte sami ptát na tuto otázku vážněji než dnes. Nakonec, odpověď je založený na individuálních okolnostech. Zde jsou některé věci, které je třeba při rozhodování. (Pro více, vidět Real Estate Poradenství pro Naposledy důchodců).

Downsizing váš domov: Okolnosti k zamyšlení

Většina lidí čerstvé ze školy – nebo nově ženatý s trochou peněz – start v bytě kostrbatý. Postupem času, jak je rodina roste v tandemu se svým příjmem, multi-pokojový rodinný dům obvykle stává sídlem volby. Později v životě, děti odstěhovat (jedna naděje), a dům je naplněn více vzpomínek než lidé. Docela pravděpodobné, there’sno již potřeba uhradit výdaje, které přicházejí s velkým domů. Jakmile odchod do důchodu plně nastává, a jednotlivci nebo páry často žijí na méně příjmů, aby jejich peníze v loňském může stát vážným problémem. Prodávat domů by mohla být perfektní způsob, jak snížit náklady – ale to není vždy případ.

Náklady na prodej. Prodej vašeho domova je dodáván s některými docela vysokým nákladům. Budete pravděpodobně muset udělat nějaké aktualizace facelift / styl získat nejlepší cenu, mohli byste mít 6% nebo více v realitní kanceláře komisí. Uděláte-li dost peněz na prodej, kapitálové zisky daně by mohl mít velký sousto z vašich příjmů.

Náklady na pohybu. Potom musíte koupit nebo pronajmout někam k životu. V případě, že nové místo je mnohem menší, můžete skončit museli kupovat menší nábytek, ne jen s použitím co máte. Pak jsou zde všechny náklady, které přicházejí s pohyblivými: zavírání náklady, skutečné hybatelé (a tentokrát, možná budete potřebovat pomoc s balení ušetřit záda), a mnoho dalších přirážek, že nebudete vědět o dokud si to.

V nehmotných aktiv. Možná, že se stěhuje do slunné podnebí vypadá jako splněný sen, ale odjíždíš celoživotní přátele, rodině, komunitě a lékaři, s nimiž jste se vytvořila partnerské vztahy v průběhu času. Na pláži je fajn, ale s přáteli a rodinou trávit čas s je lepší – (! Samozřejmě) poskytující že jste skutečně rád své přátele a rodinu. Mimochodem, vy asi myslíte, že váš dům je cennější než ve skutečnosti je, takže se vyzkoušet pravděpodobnou prodejní cenu s několika realitních kanceláří, a možná platit za ocenění nemovitosti, před spácháním ke změně. Vyhněte se stinné stránky Redukce v důchodu bude více vysvětlovat.

To vše znamená jednu věc: Máte k celkovému veškeré náklady spojené se stěhováním aby zjistil, jestli to dává smysl.To neznamená, že nebudete skončit profitují: Studie z Boston College Centra pro odchod do důchodu výzkum zjistil, že redukce z $ 250.000 domů na $ 150,000 doma je pravděpodobné, že vám vsítil asi 6250 $ navíc ročně nebo 520 $ za měsíc – A značná suma pro průměrného důchodce. Čísla jako tyto jsou čistě hypotetické, ačkoli. Budete muset počítat své vlastní čísla, aby se můžete kvalifikovaně rozhodnout.

A to je vše, než začnete přemýšlet o zdraví.

Obavy o zdraví

Jak jste věku, vaše zdraví bude více rozhodujícím faktorem ve všech rozhodnutích. Pokud jste (nebo váš manžel) s pohybovými problémy, dvoupatrový doma asi není nejlepší místo k životu. Můžete udělat přístupnosti ubytování, ale náklady by mohly být vysoké.

Na druhou stranu, pokud váš layout má méně schody, nebo je vše na jednom patře, rozšíření několik dveří pro pěší není to moc ve srovnání s náklady na prodej a pohybu. Pokud jste mladší a přemýšlet o stárnoucí rodiče (nebo s výhledem do budoucna, aby byl jeden), dělat domácí člověka upgradovat pomocí univerzálního designu standardů – navrhování pro lidi ve všech fázích života. To vám umožní zůstat ve vaší domácnosti tak dlouho, jak byste chtěli, aniž by bylo nutné provádět změny na svých pozdějších letech.

Vážnější zdravotní problémy mohou být důvodem pro přesun k nějaké formě nadřízeného, ​​samozřejmě, ale to není problém snižování počtu zaměstnanců.

Střední Ground

Pokud si nejste jisti, co dělat, je tu střední cestu k prozkoumání. Namísto prodeje, můžete pronajmout svůj domov a přestěhovat se do něčeho menšího, pomocí nájemné výnosy a bankovnictví peníze navíc. Pravděpodobně budete potřebovat správcovská společnost, zvláště pokud nemáte zkušenosti jako pronajímatele, ale to ukládá veškeré náklady prodeje a umožní pokračovat v zpeněží na rostoucí hodnotu vašeho domova. Je zřejmé, nedělejte to, pokud to nebude získat dostatek peněz navíc, pokud váš druhý cíl je vyzkoušení nové město nebo potřebu žít na jednom patře.

Dalo by se také pronajmout pokoj nebo část vašeho domova, ale měli byste ostražití, zvláště pokud je to někdo, koho neznáte. A studovat až na místních vyhlášek o spolubydlení – nejen, zda je možné mít jeden ve svém okolí, ale co se stane, pokud chcete vystěhovat jeden. (Jak pronajímání svém volném pokoji se mohou vymstít vyjmenovává některé podrobnosti.)

Jiné důvody prodávat

Pokud jste se vyplatilo vaší domácnosti, snaží se držet, aniž by zatížil sám dává smysl. Někdy však prodej je stále nejlepší nápad. Pokud plánujete cestovat hodně, možná budete potřebovat pouze malé místo pro volání domů. Pokud budete potřebovat rozsáhlé a pokračující lékařskou péči, které váš místní nebo regionální nemocnice nemůže podporovat, přemístění také mohlo být doporučeno.

Sečteno a podtrženo?

Jako důchodce, doufáte, aby bylo možné provést některé rozhodovat o tom, jak žijete, které nemají soustředit na penězích. Pokud máte rádi svůj domov a všechny vzpomínky, které získal, můžete zůstat, i když to nemá valný finanční smysl. Proč? Protože můžete

Jak víte, pokud byste měli prodat? Lámání chleba čísla. Vypočítejte počáteční náklady na stěhování a porovnat je s roční úspory budete realizovat. Malý zisk asi nestojí za váš čas, ale podstatné úspory by mohlo mít smysl. (Více viz 5 důvodů Důchodci jsou přenesením Namísto zeštíhlování své domovy a zmenšit svůj domov, aby se zmenšily výdaje).