Kreditní skóre hodnocení Chart

Chcete-li znát své reálné šance na získání úvěru, je třeba odkázat na bonitě hostů grafu. V tomto článku se budu vysvětlovat systém stanovení sazeb v USA, spolu s průvodcem.
Když věřitel zvažuje návrh půjčky, první věc, kterou hledá pozor, je kreditní skóre a kreditní zprávy žadatele. Ergo, kreditní skóre je velký rozhodujícím faktorem, který určuje osud vaší žádosti o úvěr.

Co je to kreditní skóre rating?
Potřeba byla pociťována vytvořit systém, který by účinně vyhodnotit úvěruschopnost jedince. To bylo motivací pro tvorbu hodnocení kreditní skóre. Je to v podstatě číselné skóre, nebo stupeň, že jedinec je přiřazen podle jeho úvěrovou historií. Věřitelé si, že je účinným nástrojem při analýze návrhů úvěru. To je povinné pro každý finanční instituce dodávat úvěrové detaily každého jednotlivce, který se sloužící jako zákazníka. Velký centrální databáze je vytvořena, který má údaje o kreditní skóre všech jednotlivců.

Kreditní skóre systém v USA
V USA byla přijata kreditní systém je FICO skóre, vyvinutý Fair Isaac Corporation. Je založen na statistické metody vyhodnocování tři číslice skóre, pomocí údaje o kreditní historii jedince, shromážděné z různých zdrojů. Equifax, TransUnion a Experian jsou tři úvěr zpravodajské agentury ve Spojených státech amerických, které používají software FICO generovat Fico skóre jednotlivců na základě shromážděných úvěrových zpráv. Tři různé ratingové agentury generovat tři samostatné kreditní skóre ve skutečnosti! Ergo, je možné, že rating získány ze tří agentur budou mírně lišit.

Rozsah FICO rating sahá od 300 do 850. Lidé mohou dostat zprávu o své kreditní skóre z webové stránky s názvem jako “Annualcreditreport ‘, je poskytováno zdarma jednou za rok. V opačném případě musí být zakoupen od společnosti Fair Isaac Corporation. -Li žadatelem o úvěr má špatnou kreditní rating, finanční instituce vnímá vyšší úvěrové riziko. To je důvod, proč je uložena vyšší úroková sazba a zajištění je požadováno z takových žadatelů o úvěr.

Na druhou stranu, lidé s dobrým úvěrovým skóre lze očekávat lepší podmínky zajímavá, protože věřitel je zajištěna jeho nebo její bonity. To je důvod, proč je důležité, aby člověk ví ratingovou graf a pochopit faktory, které ovlivňují výpočet ratingu.

Faktory, které mají vliv na skóre
Chcete-li zachovat dobrou kreditní rating, znalost faktorů, které ovlivňují její výpočet je nutností. Hlavními faktory, které rozhodují o své kreditní skóre v sestupném pořadí podle důležitosti, jsou platební historii, množství peněz dluží, délka kreditní historii a nových úvěrů. Tyto parametry se rozhodnout, kde je vaše skóre bude stát v kreditní zprávy skóre grafu.

hodnocení Scale
Obecným pravidlem je, že čím vyšší je skóre, více je vaše bonita a máte větší šanci na získání úvěru za nižší úrokové sazby. Neexistuje žádná absolutní pořadí stupnice, která klade nastavené limity na to, co je dobré nebo špatné úvěrové skóre. Myslím, že horní a dolní meze uvedené v níže uvedené stupnice pro špatně, průměrné skóre a dobré skóre, se může lišit kolem bit. Nicméně, můžete zvážit to jako hrubý odhad, jak bude vaše skóre vnímán věřitelé. Zde je hodnocení stupnice.

Credit ScoreDescription
Skvělé!
Skvěle.
Dobře.
Среднее 172
Nízk

Pokud jste zvědaví, co dělá dobré hodnocení, pak vězte, že je to něco zhruba nad 670. Cokoliv pod 600 je obecně špatná zpráva. Většina lidí v USA (asi 60%) patří do ratingové rozsahu se táhne od 650 do 799, zatímco medián skóre se pohybuje kolem 723 podle posledních průzkumů.

Kreditní skóre nejsou statické a mohou být zlepšeny, když se vezme v úsilí vyklízení svou dluhovou zátěž. Díky důsledné vůlí dluhu v průběhu času, skóre může jistě být zlepšena.