Mám použít fond peněžního trhu, jako je běžný účet?

Dnešní střadatelé jsou ochromena super-nízké úrokové sazby, a chtějí uložit své peníze tam, kde má šanci zůstat v bezpečí a růst. Možná jste četli o fondy peněžního trhu a jsou zvědaví otevření, kdo nahradit stávající spořících a běžných účtů. I když peněžní trhy často platit vyšší úroky než tradiční účtů, neměli byste spěchat nahradit váš běžný účet. Existují významné omezení všech druhů peněžního trhu účtů, Znamená to, že je neudržitelný jako standardní účet tekuté transakce.

Peněžního trhu Vkladový účet vs. peněžního trhu podílového fondu

Peněžního trhu vkladové účty a peněžního trhu podílové fondy jsou různé typy účtů a funguje podle odlišných pravidel. Je důležité pochopit silné a slabé stránky každého před uvedením nějaké peníze k nim.

Peněžního trhu podílové fondy jsou otevřené podílové fondy – stejně jako standardní podílového fondu. Rozdíl je v tom, fondy peněžního trhu investují pouze do krátkodobých dluhových cenných papírů. Tito obvykle zahrnují US pokladniční poukázky (nebo SPP), repo operací a jiných investičních-grade papír. Investoři do fondů peněžního trhu obvykle dostávají výnosy přesahující úrokové sazby placené na normálních spořících a běžných účtů, i když neexistuje žádná záruka případných výnosů. Mějte na paměti, že fondy peněžního trhu, které nejsou určeny k předběhnout inflaci a neměly by být používány jako primární inflace živý plot. fondy peněžního trhu, které nejsou pojištěny u Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC).

Peněžního trhu vkladové účty, někdy jen volal účty peněžního trhu (MMAS), jsou hybrid mezi standardní běžný účet a spořící účet. Oni platit úrokovou sazbu na základě aktuálních sazeb fondů peněžního trhu, a obvykle vyžadují minimální rovnováhu mezi $ 1000 a $ 20,000. Vkladatelé mohou vypisovat šeky proti svým MMAS. Nicméně, MMA je právně zacházeno jako spořicí účet, není standardní účet transakce, což znamená, že celkový počet měsíčních výběrů nebo přenosů je omezena pouze nařízením D (stav k červnu 2016, tento limit je šest měsíčně). Tyto účty jsou pojištěny FDIC.

Proč nepoužít peněžního trhu podílovém fondu jako běžný účet

Peněžního trhu podílové fondy nejsou dobrou náhražkou pro jakýkoli požadavek vkladového účtu, ať už kontrole nebo spořicí účet. Pro začátek, fondy peněžního trhu neplatí žádné garantované sazby; spořící účty a vkladové certifikáty (CD) jsou spolehlivější v tomto ohledu. Fondy peněžního trhu také kolísat v hodnotě denně a postrádají ochranu FDIC pojištění. Nejhorší ze všeho je, budete muset zaplatit transakční náklady pokaždé, když se koupit nebo prodat akcie.

To není dobrý nápad vystavit své nejbezprostřednější tekuté úspory tržních rizik. Dokonce i malé kapky ve výkonnosti fondu peněžního trhu může vést ke ztrátě jistiny, nebo negativní výnosy, ještě předtím, než s ohledem na další poplatky a omezení. Pokud jste právě prodal akcie a chtěl zaparkovat své zisky někam, pak fondem peněžního trhu by mohlo mít smysl pro vás. Jen udržet svůj účet peníze kontrolní pryč.

Proč nepoužít peněžního trhu vkladový účet jako běžný účet

Peněžního trhu vkladové účty můžete vytvořit vynikající náhražky pro tradiční spořicí účty. Bohužel, oni nedělají velmi dobrou náhražkou vašeho běžného účtu. Kontrola účetnictví musí být vysoce likvidní, a nechcete být omezen maximálním měsíčním omezení transakce.

Ano, MMA pravděpodobné, že vydělá víc na úrocích než váš běžný účet a mohou být použity pro kontrolu transakcí. Mohlo by to dělat ideální účet pro zaplacení omezený počet pravidelně opakujících se nákladů, jako jsou hypotéky nebo auto platby nebo studentské půjčky.

Nicméně, MMA má obvykle vyšší poplatky, než je běžný účet. V některých případech, tyto poplatky mohou být dostatečně vysoká, aby vyrovnání zvýšených vydělané zájem, můžete obdržet než to, co váš běžný účet zaplatí. Minimální požadavky na vyvážení jsou také obvykle mnohem nižší, což vám dává na méně ohroženy, pokud jste někdy náhodou čerpat více, než jste očekávali. Existuje spousta kontrolu účtů s velmi nízkými nebo nulovými měsíčních poplatků, které přispívají k vynikající transakčních účtů.