Měl jsem jít do školy Grad po škole?

Přes občasné odpadlík, který pokračuje ke slávě a bohatství – Gates, zaměstnanost a Zuckerberga, abychom jmenovali tři – pro většinu z nás, vztah mezi další vzdělávání a lepší kariérní vyhlídky je jednoznačné.

Podle amerického úřadu údajů statistiky práce, každý krok ve vzdělávání znamená vyšší platy a větší jistotu zaměstnání. maturanty v roce 2015, například, měli medián týdenní zisk ve výši $ 678 a míra nezaměstnanosti 5,4%. Ti s magisterským titulem měl více než dvojnásobek mediánu týdenní zisk ($ 1.341) a méně než polovina míra nezaměstnanosti (2,4%).

Že může být mocným argumentem pro účast na postgraduální studium. Ale to nutně neznamená jít hned poté, co jste obdrželi váš bakalářský titul. Zatímco hrstka polí vyžadují absolvent nebo profesionální titul jako vstupné, v mnoha jiných, bakalářský je v pohodě pro práci entry-level.

Pokud si myslíte, že absolvent titul je ve vaší budoucnosti, ale nejsou jisti, zda se dostat jeden hned, nebo počkat pár let, zde jsou některé věci, aby zvážila.

Výhody Chystáte Dříve

Budete v režimu školy. Mohlo by to být jednodušší, aby přechod na Grad školu bez přestávky. Budete zvyklí studovat a zkušební odběr, stejně jako žít život low-pronájem typického vysokoškoláka. Pár let v pohodlném zaměstnání, na druhou stranu, mohlo otupit své studijní návyky a vás zvyknout na jemnější věci.

Mohlo by to být teď nebo nikdy. Pokud si dát pauzu od vzdělání, váš život může změnit v nepředvídaných způsoby. Ty by mohly vdát, mít děti, koupi domů nebo se na dalších nových povinností, které bude navštěvovat a platit za postgraduální studium náročnější.

Ty by mohly být schopni odložit splácení úvěru. Pokud jste nasbíral spoustu federální studentské půjčky dluhu jako undergrad, jeden způsob, jak odložit splácení v některých případech je i nadále své vzdělání a získání úvěru odklad. Federální ministerstvo školství vysvětluje pravidla na svých internetových stránkách. Nevýhodou samozřejmě je, že budete pravděpodobně trvat na více dluhu grad školy, a dříve nebo později budete muset začít platit to všechno zpět.

Výhody čekání

Ty by mohly těšit přestávku. Po přísném bakalářského programu, pravděpodobně jste si zaslouží nějakou dobu pryč od midterms all-nighters a studenou pizzu.

Budete vydělávat nějaké peníze. Postgraduální studium není levná. Školné a poplatky sám v průměru o 7700 dolarů na $ 37.000 ročně v letech 2012-2013, poslední dostupné údaje z Národního centra pro vzdělávací statistiku. Pár let práce vám může pomoci platit za své dalšího stupně bez ohledu na zbytečné dluhu.

Dalo by se změnit svůj názor. Poté, co jste strávil nějaký čas na pracovišti, vaše zájmy a ambice se mohou vyvíjet. Lepší zjistil, že předtím, než jste zaplatili za absolventské hodnosti ve špatném terénu. Dalo by se ještě skončit v grad škole, ale studovat něco úplně jiného.

Budeš víc kořeněné. S trochou přidaného splatnosti, bude vám přinese více absolvovat školu a s největší pravděpodobností získat více z ní. Některé pracovní zkušenosti na svůj životopis může být také plus, a to jak při instalaci do grad školu (viz vztahující se na Grad School: GPA Vs. pracovní zkušenosti) a po dokončení si titul a jít úlohu znovu na lov.

Váš šéf mohl vyzvednout kartu. Mnoho společností bude dotovat nebo zcela platit pro postgraduální práci, zejména, pokud váš trénink je v jejich zájmu. Roce 2013 průzkum lidských zdrojů profesionálů Společností pro řízení lidských zdrojů hlásili, že 59% zaměstnavatelů Reprezentovaly poskytovaných takovou podporu. A co víc, podle současných pravidel IRS, můžete obecně vyloučit až do výše $ 5.250 do zaměstnavatelem za předpokladu pomoc vzdělávání ze svého příjmu v případě programu vašeho zaměstnavatele kvalifikuje. Nad tuto částku, budete dlužit nějaké daně z příjmů, i když je to stále lepší řešení, než platit za grad škole úplně sám.

Sečteno a podtrženo?

Ať už se ihned po škole nebo chvíli počkat, než vysoká škola bude záviset na vaše finance, vaše pole a střeva. Ještě tam Nespěchejte, pokud se necítí připraven.

Na druhou stranu, pokud jsou nabízeny šťavnaté společenství, že by stálo za to jít rovně, zvláště pokud cílíte pole, které vyžaduje Ph.D. Pro více, vidět Když je Grad School Stojí za to? a navštěvovat školu Grad zdarma.