Měli byste Bite na zubní pojištění?

Není pochyb o tom, že zubní práce je drahá – zvláště když je třeba mít hlavní práci. Pokud není pokryta prostřednictvím svého zaměstnání, může mít jej koupit na vlastní pěst. Nicméně, koupil soukromě, zubní pojištění může být obrovské plýtvání peněz, pokud váš plán neodpovídá vašim potřebám. V tomto článku vám ukážeme, jak se provrtat těchto plánů zjistit, zda zubní pojištění je pro vás to pravé.

Přehled systému

Za prvé, tady je rozpis toho, jak soukromých zubních pojištění stavebních prací. Vyberete-li plán založený na poskytovateli (zubních lékařů), které chcete mít možnost vybrat si z, a co si může dovolit zaplatit: Pokud již máte zubaře se vám líbí a on nebo ona je v síti pojišťovny, budete moci se rozhodnout pro jednu z levnějších plánů.
Pokud nemáte zubaře vůbec, skvělé! Můžete si vybrat z některého z zubních lékařů, kteří jsou v celé síti, a mít opět možnost levnějšího plánu.
Pokud je vaše stávající zubař není v síti, stále se můžete dostat pojištění, ale budete platit podstatně více vidět out-of-sítě poskytovatele – o tolik víc, že ​​nemusí mít žádnou šanci na coming out dopředu tím, že pojištěný ,

Měsíční pojistné bude záviset na pojišťovně, vaší lokalitě a plánu si vyberete. Pro mnoho lidí, bude měsíční pojistné být kolem $ 50 za měsíc. To znamená, že budete trávit $ 600 na stomatologické nákladů každý rok, i když nechcete dostat nějakou práci.

Viz: Jak pojišťovny Určuje vaše prémie

Co je třeba zvážit

Nyní si můžete myslet, že většina lidí nemá v plusu u většiny druhů pojištění, a může mít pravdu. Koneckonců, pokud pojišťovny nedopustila zisk, všichni by jít ven obchodu. Pojištění je navržen tak, aby tě chránil v nejhorším případě. Zubní pojištění se výrazně liší od většiny ostatních druhů pojištění, nicméně. S politikami, jako je zdravotní pojištění nebo pojištění domácnosti, potenciální nevýhoda je tak vysoká, že téměř nikdo nemůže dovolit riziko, že nebudou pojištěni. S zubní pojištění, potenciální nevýhodou je poměrně nízká – a tak je potenciální vzhůru.

V dobrém roce, kdy budete potřebovat pouze standardní čištěním zkoušky a X-paprsky, budete pravděpodobně ztratí asi 200 $ tím, že zubní pojištění. I když tyto služby bude obecně zcela kryta pojištěním, protože jsou považovány za preventivní péče. Pokud jste zaplatili v hotovosti pro ně byste asi jen utratí kolem 400 $ za rok namísto $ 600 trávíte z pojistného.

Bude to tam, když ji budete potřebovat?

A co když budete potřebovat nějakou práci? V opravdu špatný rok, Váš lékař vás může informovat, že budete potřebovat několik výplní, kořenového kanálku a korunu. Na vrcholu se, že budete ještě muset platit za své obvyklé čištěním zkoušky a rentgenových paprsků. To je čas být pojištěn, že jo? Bohužel, vaše pojištění nemusí být tak užitečné, jak byste očekávali. Mnoho zubní pojistné plány mají velmi nízké roční maxima ve výši přibližně 1000 $ (to se bude lišit podle plánu a poskytovatelem, samozřejmě). To znamená, že jakmile vaše zubní účty vyšší než $ 1000 v daném roce, jste přilepená platit zbytek účty v plné výši.

Možná ještě platit nižší sjednanou odměnu za práci, kterou služeb jako prospěch mající pojištění, ale i sjednané poplatky jsou poměrně vysoké. Například, pokud zubaře je pravidelný poplatek za náplně je 150 $, sjednaná odměna by mohla být $ 100. V této situaci, bude vaše pravidelná ústní údržba a výplně použít až většinu nebo všechny z vašeho ročního maxima, takže jen zlomek svého velkého zubní pracovního zákona bude skutečně ujel. Budete pravděpodobně stále platit $ 1,000 na $ 2,000 z kapsy, a navíc vaše roční $ 600 v pojistném. Na vrcholu se, že zatímco vy může zaplatit 0-10% Co platí na preventivní údržbu a 20% v součinnosti platí na výplní, co-pay na drahé postupy, jako je kořenových kanálků má tendenci být neuvěřitelných 50%. Dokonce i když jste nepoužili svůj roční maximum v době, kdy budete potřebovat drahý postup, budete ještě muset zaplatit několik set dolarů za to.

Zubní pojištění kryje také zřídka drahé postupy, jako je ortodoncie a kosmetické stomatologie, i když se pokusíte tvrdit, že je třeba postup na zmírnění emocionální bolest a utrpení. Při pojištění se jejich pokrytí roční maxima ještě často zabrání ukládání moc, pokud vůbec něco, po faktor ve svých dvouletých čištěním a zkoušek.

Čekání by mohl být horší

Pokud uvažujete, že budete jen držet ven a pak koupit zubní pojištění, když ji potřebujete, zamyslete se znovu. Kvůli tomu, co se nazývá čekací nebo zkušební doba, bude tato strategie nefunguje (jste si opravdu myslíte, že byste našel způsob, jak přelstít pojišťovny, viď?). Čekací lhůty znamená, že například jeden rok poté, co nejprve stát pojištěn, vaše pojištění se nevztahuje na hlavní dílo (jako korunách nebo kořenových kanálků) a po dobu tří měsíců poté, co první pojištěna, nebudou platit pro všechny drobné práce (jako náplně). Pojišťovny vědí, že když budete potřebovat plnění nebo korunu, to je třeba teď – nebudete schopni zjistit, co potřebujete korunu, koupit pojištění, čekat 12 měsíců, a pak si to postaráno. Pokud jste se snažil udělat to, že byste pravděpodobně trpí hodně nepříjemné pocity a nakonec ztratí svou zub (a budete muset platit plnou cenu za tímto extrakci, taky).

Viz: Jsou Vision a zubní plány stojí za to?

Důležité informace pro Group plánuje

Kupodivu, i když váš zaměstnavatel nabízí zubní pojištění, můžete být lépe přeskakování jej. Mnoho lidí si myslí, že přínosy zaměstnavatel sponzorované jsou automaticky dobrý obchod, protože jste příjem rychlost skupiny, ale to není nutně pravda. Při hodnocení zubní plán vašeho zaměstnavatele, ujistěte se, že skutečně podívat na měsíčních plateb, roční maxima a doplatků. Váš zaměstnavatel vám může nabídnout skvělý plán, který je jen 20 $ za měsíc pokrýt celou vaši rodinu s velkorysým maximálním ročním nebo průměrným plánu, který je $ 40 a měsíc s maximálním ročním $ 1,000. S bývalým, můžete opravdu přínosem, ale s druhým, budete pravděpodobně plýtvání peněz. Do matematiky pro své vlastní situaci, aby určil, zda budete pravděpodobně vyjít dopředu.

Existuje jedna situace, kdy to může dávat smysl, aby si zubní pojištění bez ohledu na to, zda to vypadá jako dobré řešení v dlouhodobém horizontu, a to je, pokud máte někoho, kdo je v současné době žije od výplaty k výplatě s malou nebo žádnou ušetřené peníze. Když nemáte zubní pojištění, musíte být schopni zaplatit $ 1,600 účet, když máte práci (není-li v plné výši, pak v řádku splátkách). Pokud nemůžete udělat, a vaše možnosti jsou k přeplatí zubní pojištění, zanedbání vaše jediná sada zubů nebo dát zubní práci na kreditní kartě, že budete mít potíže splácet, je nejlepší získat pojištění. Pravděpodobně budete ztrácet méně peněz na pojištění, než byste platit úroky na kreditní kartě, nemluvě o tom, že byste nechtěli zničit své kreditní skóre v průběhu několika výplněmi.

loučení myšlenky

Pokud si nemohou účastnit plánu kvalita skupina – buď plán preferovaného poskytovatele (PPO) nebo zubní zdravotnické organizace údržby (DHMO) – nejlepší způsob, jak pro většinu lidí, aby vyšel dopředu na zubní výdajů je platit za všechno ven kapsa. Kartáčování a používání dentální nitě pravidelně, přechod na levnou elektrický kartáček na zuby, jak se profesionálním čištěním každých šest měsíců a jít k zubnímu lékaři, který dělá kvalitní práci, která trvá roky může být nejúčinnější způsoby, jak ušetřit peníze v dlouhodobém horizontu.