Měli byste si koupit certifikované autobazaru?

Certifikovaný ojetý vůz – oficiálně certifikované pre-vlastnil (CPO) vozidla – by mohla být možnost, pokud nové auto není ve svém rozpočtu, nebo chcete-li větší auto za své peníze. Certifikované vozidla podstoupit komplexní bod po bodu inspekci a zahrnují nároky ze záruk. Tradiční ojetých vozů jsou často prodávány “jak je”, nebo s chatrné krátkodobou záruku, že neposkytuje široké pokrytí.

Před rozhodnutím o certifikované trase, zvažte některé výhody a nevýhody jít “CPO.” (Více viz 5 způsobů, jak koupit ojetý vůz.)

Pro: Snížení rizika

Hlavním důvodem pro koupi CPO vozidlo je klid. Ochrana poskytovaná záruka, opírající se o zajištění inspekce vícebodovým je navržen tak, aby vám novou zkušenost auto za méně peněz.

V případě, že vůz nemá projít inspekcí, to není certifikován. V mnoha případech, protože certifikace je rovněž podpořen výrobcem, poskytuje pocit, že máte partnera v tomto nákupu, který bude stát za autem – a to i v případě, že prodejce není.

Pro: Inspekce

Továrna nařízené prohlídka zahrnuje více než 100 kontrolních bodů. To zahrnuje vše od stáří vozidla (obvykle ne více než čtyři až šest let) na počtu ujetých kilometrů (ne více než 80.000 mil) historie nehod. Mezi další klíčové kontrolní body zahrnují oznámení Připomeňme, silniční odpočinku, tělesné kondice, interiérové ​​prvky, hnací ústrojí, palivového systému, odpružení a brzdy, abychom jmenovali alespoň některé.

Pro: Záruka

CPO vozidla zahrnují záruku, která je mnohem lepší než ten, k dispozici pro tradiční ojetých vozů. Tato záruka, často (ale ne vždy) podporované výrobcem, pravděpodobně pokrývá hlavní a dokonce i drobné opravy i poté, co původní tovární záruka vypršela.

Pro: Odpisy započtena

Je dobře známo, že v okamžiku, kdy budete řídit nový vůz off krupiéra hodně, stojí to za méně než to, co jste zaplatili za to. Průměrná odpisy na nové auto během prvních dvou až třech letech je 20% až 40%. S certifikovaným pre-vlastnil auto, že odpisy již byly zohledněny v ceně a představuje skutečné úspory ve srovnání s novým vozem pro vás jako kupujícího.

Pro: příplatek může být menší než si myslíte

Ačkoli CPO vozidla dělat dražší než tradiční ojetých automobilů, dodatečné náklady může být menší, než si myslíte. Průměrná částka účtovaná za auto certifikovaný pre-vlastnil v roce 2015 bylo jen 722 $ více než srovnatelný noncertifiedused autě, s mnoha modely jít za pouhých $ 500 víc.Luxusním certifikované pre-vlastnil modelů, samozřejmě, velet značky prémie.

Con: Cena je stále

Inspekce stálo prodejce peněz, stejně jako potřebných oprav. Dealeři také zaplatit k účasti v ČF programu některé výrobce. Kromě toho, že prodloužená záruka není zadarmo. Funguje to jako pojištění a je navržen tak, aby platit za sebe (a více) v dlouhodobém horizontu. Vzhledem k tomu, ze všeho, bez ohledu na to, jak to plátek, CPO vozy jsou dražší než tradiční ojetých automobilů.

Con: je to stále ojetý vůz

Ojetého vozu – certifikovaný, nebo ne – je stále automobil, který byl poháněn a podléhají opotřebení. Certifikace snižuje, ale neodstraňuje nebezpečí. Pokud tam byl nějaký druh závady v tomto modelu, když to bylo nové, závada pravděpodobně nešel pryč. Otázka zní: Bylo to vada stanovena předchozím majitelem nebo nechá pokračovat?

Con: Nezávislé kontrola Potřebné

Byste neměli kupovat ojetý vůz, aniž by jej zkontrolovat důvěryhodným nezávislým mechanikem. Odborníci tvrdí, že proces certifikace nevylučuje, že krok. To bude přidávat další náklady (asi 100 dolarů nebo tak) a může vytvořit zátaras v případě, že obchodník odmítne vám umožní vzít auto off šarže, nechte jej zkontrolovat. Ale to je ještě považováno za nezbytné pro celkovou klid.

Typ certifikace věcech

Pro mnoho lidí fráze “certifikované pre-vlastnil vozidlo” je synonymem pro tovární zárukou. Existují vlastně dva typy certifikace – továrna certifikovány a prodejce certifikované. Factory certifikováno znamená, že vůz nebyl zkontrolován opravy provedeny a vozidlo poskytuje záruka výrobce je. Obchodník certifikován může zahrnovat méně intenzivní kontrolu, může opravy nebude tak důkladná a záruka pochází od prodejce nebo pojišťovny – není výrobcem tohoto vozidla.

O tom Záruka

Ať už se jedná o tovární záruka nebo jeden nabízeny nebo prodávány prostřednictvím obchodníka, ujistěte se, že víte, co se vztahuje, co odečitatelné budete platit a kdo dělá opravy. Prodejní brožury, které říkají “hnací ústrojí pokryta” jsou k ničemu. Musíte mít všechno vysvětleny.

I v případě, že auto je pokryta tovární zárukou, mnozí obchodníci snaží prodat “add-on” záruk. Tyto dodatečné záruky může nebo nemusí být dobrý obchod a jsou vždy zaslouží podrobné prohlídce.

(Více viz 7 chyb se vyvarovat při nákupu ojetého vozu).

Sečteno a podtrženo?

Místo toho, platit víc za CPO vozidla, Consumer Reports naznačuje, možná budete chtít koupit tradiční ojetý vůz a uložte rozdíl v “deštivý den oprav” fondu. Že návrh může být stojí za zvážení, pokud máte auto nezávisle kontrolováno, a jste ochotni vzít na sebe riziko větších oprav později. Chcete-li jistotu certifikované pre-vlastnil vozidla, nezapomeňte se podívat na záruky – včetně drobným písmem. Dbejte na to, že nezávislá kontrola provedena stejně a vědět dopředu, zda je certifikace pochází z výroby či prodejce.