Najednou se zasune do důchodu, jak naložit s přechodem

Přechod intoretirement může být těžké udělat, i když je plánováno. Ale když se to stane nečekaně, to může být zničující. Být bortí v důsledku náhlého odchodu do důchodu pro vše, co je důvod, proč bude těžké přijmout a bude vykouzlit strach, úzkost a dokonce i deprese. A i když to není, jak budete chtít odvrátit do svých předpokládaných zlatých let, to nemusí znamenat konec světa jeden. Změna životního stylu se nebude procházka v parku, ale můžete úspěšně přechod do nečekaného odchodu do důchodu. Zde je návod, jak na to.

Přemýšlejte o tom, co váš zákon Druhý Will Be

Důvody pro předčasný odchod do důchodu je mnoho, ale pokud vaše zdraví trpí odchodu z jedné kariéry neznamená konec práce úplně. Bezpočet důchodců opustily jednu dráhu jen zahájit novou. Pokud se ocitnete na špatné straně firemních propouštění či snižování stavů, je to v pořádku mít soucit party pro malou chvíli. Ale pak je čas začít přemýšlet o svém druhém aktu. Máte-li mít určité znalosti, můžete se pokusit získat konzultační koncertů, a pokud ne vždy existují obchodníků, kteří jsou najímání pracovníků na částečný úvazek. Můžete dokonce vrátit do školy nebo s přechodem do nového oboru a získat novou práci na plný úvazek. Při nečekané odchod do důchodu se stane, lidé mají dvě možnosti: buď downgrade svůj životní styl drasticky nebo vytvořit srovnatelné příjmy. Hádejte, co: většina by si vybrat později. Merrill Lynch najít v nedávné studii, která důchodců, kteří pracují v nějaké zprávy formuláře jsou více stimulovány, spojen s ostatními, a pyšný ve srovnání s jejich protějšky, kteří přestali pracovat úplně. (Viz také: Ještě odejít do předčasného důchodu, změnit kariéru Namísto).

Vymyslet nový rozpočet

Pokud máte dobrý důchod nebo dát hodně daleko pro odchod do důchodu, ztráty zaměstnání dříve než bylo plánováno bude vyžadovat změnu ve svém životním stylu. V závislosti na aktuální finanční situaci, ke krácení může být malá. Ale pokud jste neuložili moc pro odchod do důchodu, mohlo by to znamenat propouštění losem. Někteří důchodci jsou nuceni prodat své domovy a pronajmout, aby se uvolnily příjem, zatímco jiné se zbavit svých vozů a jiných drahých věcí podepřít finanční prostředky. Poslední věc, kterou chcete udělat, je začít čerpání na své úspory na penzi dříve, než musíte. Chcete-li zachovat tyto peníze pracovat, když jste stále zdravý a schopný a klepněte na něj později v životě, kdy zaměstnání je vyloučeno. (Viz také: 5 způsobů, jak protáhnout své důchodců rozpočet.)

Klepnutím Dávky v nezaměstnanosti a jiných státních výhody

Pokud jde o vládu o pomoc, když se tlačil do důchodu nemusí být to, co jste si představovali v druhé polovině své kariéry, ale je to schůdné řešení, aby vám pomohl ven. Pokud jste byli propuštěni, budete pravděpodobně mít nárok na dávky v nezaměstnanosti. Pokud byste měli odejít z důvodu nemoci nebo úrazu, tam jsou také dávky v pracovní neschopnosti. Pro důchodce, kteří nemají žádné úspory a malý příjem, existují i ​​jiné vládní služby, jako jsou potravinové lístky a Doplňkové zabezpečení z příjmů. Polykání svou hrdost a hledají pomoc může jít dlouhou cestu, jak si jistý, že je jídlo na stole.

Put Your domu do práce

Jednou z největších investic mnoho lidí bude někdy dělat je domovem. A zatímco konec hry je splatit hypotéku a vlastní majetek úplně, váš dům může také generovat důchodový příjem pro vás. Zatímco výhody a nevýhody dělá reverzní hypotéku je mnoho, pro některé důchodce, kteří mají dostatek vlastního kapitálu v jejich domově a potřebují cash flow, reverzní hypotéky může zachránit den. Tam jsou náklady a rizika spojená s reverzní hypotéku, a to nebude mít smysl pro každého. Ale může to být způsob, jak se vypořádat s nedostatkem cash flow, pokud se dostanete tlačil do důchodu dříve, než bylo plánováno. (Viz také: opačném úvěru: starobní Tool).

Make inteligentní rozhodnutí o dávky sociálního zabezpečení

Dávky sociálního zabezpečení se nebude tvořit velkou část svého ztraceného příjmu v důchodu, ale každý cent pomůže, zvláště pokud váš odchod do důchodu přišlo dříve než bylo plánováno. Ale protože odchod do důchodu může trvat desítky let, budete muset vyhnout reflexivní reakci začít sbírat, jakmile zapnete 62 nebo před plným důchodového věku. Koneckonců, tvrdí brzy a dostanete pouze 75% svých dávek. Počkat, až 70 a získáte 8% více každý rok ze svého důchodového věku, dokud nenarazíte 70. Pokud příjem je nutností poté sociálního zabezpečení může pomoci, ale ujistěte se, že správné rozhodnutí, pokud jde o vybírání dávky sociálního zabezpečení. Jednou z možností je odložení vybírání sociálního zabezpečení a čerpání z důchodového spoření na maximální výši dávek budete nakonec obdrží. (Více zde: 4 neobvyklé způsoby, jak zvýšit dávky sociálního zabezpečení).

Sečteno a podtrženo?

Odcházet do důchodu bez dostatečného množství ušetřené peníze je špatná situace sama o sobě, ale je-li důchodový přijde dříve, než bylo plánováno, že může být zvláště těžké řešit. Při přechodu do důchodu neočekávaně může být docela náročné, a přemýšlet o druhou kariéru, sestavování rozpočtu pro novou realitu, řezání závitů státní služby a dělat inteligentní rozhodnutí o sbírání dávek sociálního zabezpečení, můžete úspěšně zmírnit do nové fáze svého života.