Navigace v Trump Dollar Rally

Prezidentské volby byla ostrá připomínka pro mnoho investorů, proč expozice měna může být požehnáním, nebo prokletím. Vzhledem k tomu, Donald J. Trump nečekaně vyhrál volby ve Spojených státech na 8. listopadu, americký dolar index (DXY) se vyšvihla více než 3,5% (zdroj: údaje Bloomberg, od 11 / 8-11 / 23/2016) a mnoho investorů teď zajímalo, jestli toto posouzení bude pravděpodobně pokračovat. Viz níže uvedený graf, jak se DXY provedl v tomto roce.

Silnější dolar může mít významné důsledky pro mezinárodní účastí v portfoliu. Když americký investor nakupuje mimo území Spojených států na základě cenné papíry, akcie nebo dluhopisy, existují v podstatě dvě oddělené investice podílejí. Za prvé, samozřejmě, je nákup samotnou bezpečnost v naději, že zvýšení cen. Ale druhý, a často přehlížena, je to, že investor obchoduje v amerických dolarech a nákup cizí měny. V případě, že cizí měny oceňuje proti dolaru, investor může přidávat postupně k návratu investic. Přesto v případě, že dolar ocení i cizí měně klesá, investor mohl vidět jeho návratnost investic klesá.

V dlouhodobém horizontu dopad měna tendenci být zanedbatelný. Ale v krátkodobém horizontu, může to mít významný dopad, ať už pozitivní nebo negativní. Investoři mohou potenciálně snížit toto riziko tím, že koupí “měnově zajištěné” fond nebo ETF. Ve skutečnosti měnové zajištění byl v módě před několika lety poté, co americký dolar shromáždil více než 20% oproti koši měn (zdroj: údaje Bloomberg, od 3/1 / 2014-11 / 30/2015), ale vypadl z upřednostňují tento rok – až do teď.

To může být správný přístup pro mnoho investorů, ale je důležité zachovat perspektivu. Chcete-li začít, zatímco titulky může znamenat, dolar posiluje, lze si uvědomit, že existují 180 měn na světě a ne všichni jsou oslabení vůči dolaru.

Vezměte DXY sám. Ačkoli široce používán jako referenční bod pro směr dolaru, index měří hodnotu dolaru vzhledem k “koše” cizích měn. Jedná se o vážený geometrický průměr hodnoty dolaru ve vztahu k šesti vybraných měn: euro (EUR), 57,6% hmotnostních
Japonský jen (JPY) 13,6% hmotnosti
Britská libra (GBP), 11,9% hmotnostních
Kanadský dolar (CAD), 9,1% hmotnostních
Švédská koruna (SEK), 4,2% hmotnostních
Švýcarský frank (CHF), 3,6% hmotnostních

Jak můžete vidět, že index má ohromující expozici vůči euru, který byl dole méně než 2% oproti dolaru od počátku roku k dnešnímu dni, zatímco jen byl až 10% a libra byl dole 15% (zdroj : Bloomberg data, například z 11/23/2016). Také si všimněte, že mexické peso a čínského jüanu nejsou mezi šesti a zažili rozsáhlé výkyvy v tomto roce. (Nemluvě o tom, Mexiko a Čína jsou významnými obchodními partnery USA) Více měnových pohybů v níže uvedené tabulce. Takže zatímco index může uvést směr dolaru v průměru o jednotlivých měnových pohybů mohou být velmi odlišné.

To je důležitá lekce, pokud jste investovat do jednotlivých zemí, zejména pokud jde o krátkodobém horizontu: Pochopení faktory, které mohou mít vliv na měnu, a potažmo i vaše investice v této zemi je rozhodující. Pokud se zdá pravděpodobné, že se místní měna oslabí, ze zajištěné přístup může největší smysl. Ale při pohledu na široké koši měn nemusí nutně pomoc investorovi při tomto určování.

Přesto v krátkodobém horizontu, dolar může dále posilovat, pokud zvolený prezident Trump se pohybuje vpřed s jeho politiky na podporu hospodářského růstu jako rostoucí fiskální výdaje, snížení daní nebo uvolnění předpisy. Zatímco Federální rezervní systém je na dobré cestě ke zvýšení úrokových sazeb na začátku prosince, Trump fiskální výdaje by mohly zvednout inflaci a posílit důvody pro pokračující túry. Vyšší úrokové sazby obecně zatraktivnění dolarových aktiv a posílení měny, což je případ, aby zvážila zajišťovaných vystavení potenciálně snížit volatilitu.

Trump výhra posiluje nový režim na trhu

Přijetí opatření na svém portfoliu po volbách

Zajišťovací rostoucích úrokových sazeb

Investice zahrnuje riziko, včetně případné ztráty jistiny.

Strategie diskutované jsou výhradně pro ilustraci a vzdělávací účely a nejsou doporučení, nabídku nebo výzvu k nákupu či prodeji jakýchkoli cenných papírů nebo přijmout jakékoliv investiční strategii. Neexistuje žádná záruka, že všechny strategie diskutované bude účinná. Informace uvedené nebere v úvahu komisí, daňových dopadů nebo jiných transakčních nákladech, které mohou významně ovlivnit ekonomické důsledky dané strategie nebo investiční rozhodnutí.

Tento příspěvek obsahuje obecné informace a nebere v úvahu finanční situaci jednotlivce. Tyto informace by neměly být spoléhal jako primární základ pro investiční rozhodnutí. Spíše hodnocení by mělo být provedeno, zda informace je relevantní v jednotlivých případech a mělo by být věnována mluvit s finančním poradcem před rozhodování o investici.

Použijte fondu derivátů může snížit výnosy a / nebo zvýšit volatilitu a vystavit fond na rizika protistrany, což je riziko, že protistrana transakce nebude plnit své smluvní povinnost. Fond by mohl utrpět ztráty související s jejím derivátových pozic z důvodu možného nedostatku likvidity na sekundárním trhu a v důsledku nepředvídaných pohybů na trhu, které ztráty jsou potenciálně neomezené. Neexistuje žádná záruka, že zajišťovací transakce Fondu se bude účinná.

Investice do fondu fondů podléhá rizikům a náklady podkladových fondů.

Mezinárodní investice zahrnuje rizika, včetně rizik spojených s cizí měně, omezenou likviditou, menší vládní regulaci a možnost podstatného volatility způsobené nepříznivými politických, ekonomických či jiných vývoji. Tato rizika jsou často zvýšené investice do rozvíjejících / rozvojových trzích a v koncentracích jednotlivých zemí.