Nejlepší způsob, jak investovat $ 5.000

Pro lepší a bezpečnější budoucnosti, je důležité, že začnete investovat své peníze důsledně. Investice $ 5000 Vám ušetří být dobrý způsob, jak dělat start v tomto směru.
Existuje mnoho způsobů, jak utratit $ 5000, ale existuje tolik způsobů uložení. V těchto peněžních postižených časech, bude to skvělé, pokud odolat pokušení splurging tyto peníze na nákupy nebo na dovolenou. Uložením nebo investovat tyto peníze mohou sklízet velké dividendy v budoucnosti. Můžete zvážit možnosti níže uvedené provést investici.

1 Spořící účet

Vy jste někdo, kdo už dlouho odůvodněno jeho ruky do úst životní styl? Pokud ano, nebude to být dobrý nápad dát ty peníze v bance, která nabízí dobrou úrokovou sazbu. Konvenční moudrost nám říká, že člověk by měl mít nejméně tři měsíce žijící výdaje v úsporách a 5K $ máte nyní může být prvním krokem k dosažení tohoto cíle. Mít své peníze v bance bude také vám jistotu, že máte něco k pádu zpátky na v těžkých časech. Nicméně, pokud hledáte ušetřit peníze pro svůj odchod do důchodu nebo jakékoliv jiné dlouhodobého plánu, úroková sazba nabízeny na spořicím účtu nebudou schopni se postarat o inflaci. Úroková sazba byla namáčení od roku 2011 a tento trend letos pokračuje stejně. Dokonce i internetové banky nebyly schopny nabízet atraktivní úrokové sazby. Nicméně, pokud budete chtít spokojit s trvalý růst vašich investic, aniž by jakákoliv rizika, spořicí účet je volbou pro vás.

Roční procentní výnos – 0,65% až 1,01%

2 Kreditní karta Dluh

Zeptejte se kteréhokoliv průměrný Američan o své debetní kreditní karty a melancholie ho napadat. Kreditní karty jsou všudypřítomné, a proto jsou dluhy z kreditních karet. Pokud jste procházeli v centru města, vyzbrojený kreditní karty a něco vzrušujícího vás zaujme, je pravděpodobné, že bude další přírůstek do výpisu z platební karty. $ 5000 Vám ušetří postarat se o těchto nákupů impulsně řízený a mít trochu břemeno mimo zájem, který tak rychle hromadí na dluh kreditní karty. Mnoho lidí si může myslet, že splácí dluh není totéž jako investice, ale místo honí spořicí účet, který vám zaplatí roční úrok ve výši 1%, není to lepší dostat opici z zádech by Odstranění kreditních karet, kde jsou účtovány více než 13%? Peníze, které vám bude šetřit kvůli tomuto snížení měsíční splátky pak mohou být použity pro jiné investiční účely.

3 Vazby

Dluhopisy jsou považovány za jeden z nejlepších investičních možností pro lidi, kteří chtějí vydělat slušné výnosy, aniž by příliš velké riziko. I když, stejně jako akcie, dluhopisy příliš podléhá tržním rizikům, nebezpečí je omezena, protože tyto jsou diverzifikovány během několika segmentů. Takže, pokud máte v úmyslu ušetřit finanční prostředky pro svůj odchod do důchodu nebo jakékoliv další výdaje v dlouhodobém horizontu, vazby mohou být volbou můžete zvážit.

4 Zlato

Mnozí si myslí, zlata jako inflace živý plot. V nejhorších časech roku 2008, zlato bylo nejméně postiženy, a dokonce vzrostly o 4,3%. Existuje mnoho způsobů, ve kterých si můžete dát svůj $ 5000 ve zlatě. Můžete přímo koupit zlata mince nebo můžete investovat do akcií zlatých těžebních firem. Jako alternativu můžete také obchoduje se zlatem ETF. Ale je také nutné vědět, že to není všechny růže, pokud jde o investice do zlata. Pro bullion mince, budete muset zaplatit prémii a budete také vynakládat náklady na udržení mince v trezoru. Zásoby zlata těžební firmy nejsou vždy v synchronizaci s aktuální cena zlata. Znamená to, že pokud ceny zlata padají o 1%, můžete vidět kapku, řekněme, 4% na akciovém hodnoty. Manažeři fondů ETF vám bude účtovat zprostředkování, a náklady na udržování chodu ETF budou také účtovány na vás. Přes všechny tyto škrty, zlato stále je považován za možnost relativně nízké riziko investice a můžete určitě zvážit investovat své peníze v něm.

5 Akcie a podílové fondy

Akciové trhy byly známé platit velké výnosy, ale spojeno riziko je rovněž větší. $ 5000 nemusí být dostatečný pro vytvoření velké investice, ale budete mít vždy možnost diverzifikovat své portfolio. Pokud jste začátečník, proveďte najmout makléře spravovat své investice. Ale pokud jste někoho, kdo si myslí, že investování do akcií je příliš riskantní, budete lépe pooling své peníze do podílových fondů. Existuje několik věcí, které byste měli mít na paměti při výběru podílového fondu. Zkontrolovat historii fondu – ať už poskytla výhody v dlouhodobém horizontu, nebo je to náhoda. Také fondy podléhají zdanění ze strany vlády a vy byste měli pečlivě vybírat ty, které zamezují rychlé obchodování.

6 Vzdělání

Mnozí mohou být překvapeni vidět vzdělání na tomto seznamu, ale jak výzkum ukázal, že lidé s MBA nebo certifikace vydělávají podstatně více než ti s diplomem nebo bakalářským titulem, investice do vzdělávání bude znamenat, že dostanete lepší pracovní nabídky a to vám může poskytnout celoživotní přiznání. Pokud jste rodič, měli byste zvážit uložení této $ 5K pro výchovu svého dítěte. Můžete dát tyto peníze do 529 plánu, který zabezpečí výchovu svého dítěte.

Poznámka: Možnosti, které jsou zde uvedené jsou ovlivněny vládními politikami a trendy na trhu. Proto je doporučeno, aby si opatrní před investováním.