Neobviňujte USA pro Výtěžek Meltdown

Tento měsíc přidal další bizarní kapitolu ke zdánlivě nekonečné poklesu výnosů dluhopisů. Zpráva o nonfarm mzdy, obecně považován za klíčový ekonomický statistika měsíce, stalo v 100,000 nad konsensem. výnosy dluhopisů by se vyšplhaly na zprávy, protože obvykle investoři si ji vyloží jako projev posilující ekonomiky a prodat dluhopisy. Místo toho 30-leté Treasury bond pokročilé, tlačí výnosy dolů na rekordní minima.

Ve dnech následujících po zprávě, dluhopisů výnosy trochu růže, ale jsou stále blízko historických minim. Pro milovníky historie, výnos na americkém 10leté státní pokladniční poukázky, v současné době kolem 1,50%, je zhruba jedna desetina všech dob vrcholu dosaženého v brzy 1980.

Co to znamená? V případě, že ekonomika se zlepšuje, proč jsou výnosy stále uvízl v blízkosti všech dob minima? Kombinace faktorů přispívají, včetně:
1 nízký růst

Nejjednodušší vysvětlení je, že nízké ceny jsou funkce pomalého růstu a nízké inflace, nebo stručněji nízkým nominálním HDP (NGDP). V průběhu uplynulého půlstoletí úroveň NGDP vysvětlil zhruba 30% z kolísání dlouhodobých sazeb, podle údajů Bloombergu. Pokud se podíváme na níže uvedeném grafu, NGDP je v současné době blíží ke 3%, což je historické minimum, což naznačuje, sazby by měly být rovněž nízká. Nicméně, na základě současných úrovních by se dalo očekávat výnos na 10-leté Dluhopis být kolem 4,25%. To by ještě být ve skutečnosti nízký podle historických měřítek; jasně něco jiného než nízkého růstu dopad sazeb.

2 politika Federal Reserve

Pomalý růst vedl Federální rezervní systém (Fed) konstruovat a udržovat politiku mimořádně nízkých krátkodobých sazeb. Zatímco expanze je již jedním z nejstarších v záznamu, americká centrální banka sotva zahájila proces normalizace sazeb. S námi krátkodobé sazby stále přilepená téměř nulové a rozvaha nafouklý relativní Fedu před krizí normy, výnosy dluhopisů jsou nízké záměrné. Přesto je třeba poznamenat, že v případě, že historický vztah mezi mírou Fed fondů a 10-ti letého konala, úrokové sazby by bylo blíže k 2,75% namísto 1,50%.

3 Zbytek světa vypadá mnohem hůře

Ani míra růstu nominálního ani politiky Fedu plně vysvětlit dnešní výnosy dluhopisů. Místo toho část odpovědi leží mimo území Spojených států. Více než 10 bilionů $ státního dluhu v současné době obchoduje s negativním nominální výnos, protože údaje ukazují Bloomberg. V rámci globálního trhu s dluhopisy, tedy amerických státních dluhopisů se jeví jako výhodná. Například na základě měsíčních údajů Bloombergu, historické korelace mezi němčinou a americkými 10-leté výnosy státních dluhopisů byla vyšší než 95%. To naznačuje, že nízké globální výnosy hrají roli v udržování amerických ceny dolů. S německými 10-leté výnosy u -0.15%, lze snáze pochopit, proč USA ceny jsou tam, kde jsou.

Existují i ​​jiné faktory v práci stejně: a nedostatek dluhopisů, což je funkce obou dolních deficitů a pomalejší kumulaci úvěrů domácností, regulatorních změn v důsledku finanční krize a stárnoucí populace. Dlouhodobější charakter těchto naznačuje pokračující tlak na výnosy.

Přesto by se ekonomická data nadále zlepšovat, sazby budou pravděpodobně vyšší brousit. A vzhledem k historicky vysoká doba u většiny indexů dluhopisů, a to i mírný nárůst sazeb bude ukládat nějaké nepříjemné ztráty na držitele dluhopisů. Ale vzhledem k neskutečný stav globálního trhu s dluhopisy, jedná se pravděpodobně o limit, jak daleko amerických ceny mohou stoupat. Tato nízká míra prostředí bude s námi nějakou dobu přijít.

Obezřetně optimistický výhled pro zisk amerických

Vznikající příležitost na trhu ve výtěžku sucha

Co je americká výnosová křivka signalizace?

Minulá výkonnost není zárukou budoucích výsledků. výkonnosti Index je uveden pouze pro ilustrační účely. Nemůžete investovat přímo do indexu.

Investice zahrnuje rizika, včetně možné ztráty jistiny.