Nouzové fondy: 5 nečekané výdaje šetřit na

Konvenční moudrost je, že každý z nás by měl mít tři až šest měsíců našeho čistého platu zastrčený v případě nouze fondu. To znamená, že pokud si vzít domů 5000 $ za měsíc po zdanění a další srážky, měli byste mít 15000 dolarů na $ 30.000 sedí ve vysokém zájmu úspory účet, který můžete přistupovat v případě nouze, jako je ztráta zaměstnání.

Nicméně, najít sám nezaměstnaný není jedinou životní událost, která vyžaduje deštivý den fond. Existuje celá řada mimořádných událostí – a nonemergencies – to může trvat vás překvapit a vést k neočekávanému zákona. Zde je pět takové výdaje, které byste měli mít úspory na pokrytí, jakož i tipy, jak hradit náklady na všechny z nich.

1 Auto Opravy

Dopravní nikdy členění ve vhodné době. Často tam je málo varování před jedním conks ven na rameno dálnici. A pokud vaše auto už není v záruce, budete na háku platit za potřebné opravy. Jak moc to náklady budou záviset na část vašeho vozidla, které je karta závadná. Nové auto baterie může stát kdekoli od $ 40 do $ 250 za high-end jeden, zatímco běží nový chladič mezi asi $ 300 a $ 1,200 pro obě strany a práci.

Samozřejmě, že mohou existovat další výdaje spojené s poruchy vozidla, jako jsou náklady na pronájem odtahovku ($ 35- $ 125 za pět mil závěsu, vyšší částky pro větší vzdálenosti) a zapůjčení vozidla, zatímco vy je pevná ( $ 40- $ 65 za den nebo více – v závislosti na aut, které používáte a balení, které nabízí). Chcete-li získat zpět část těchto nákladů, je užitečné vědět, že existuje silný trh pro druhé ruky a recyklovaných automobilových dílů – dokonce i části, které jsou rozbité. Můžete recyklovat autobaterie a pneumatiky za hotovost, například, a prodávat ráfky pneumatik, kryty nábojů a rohože online.

2 neočekávaný Travel

Váš otec má infarkt. Tvá matka-in-law má mrtvici. Tvá sestra je diagnostikován s rakovinou. Tito rodinní příslušníci žijí na druhé straně země, a budete muset jít vidět hned. Rodinné zdravotní situace může udeřit bez varování a zejména nutné, aby budete cestovat, možná více než jednou, poskytovat podporu a pohodlí blízkými. Nejhorší možný scénář, máte na pohřeb.

Tento druh nouze může znamenat výdaje, jako jsou letenek, pronájem automobilů a možná i hotely a stravování, v závislosti na tom, kde člen rodiny bydlí. A to může být drahý -anywhere od $ 500 až $ 750 nebo více za letenku zpáteční letecká společnost létat od pobřeží k pobřeží, 100-plus $ si půjčit auto na týden, 120 $ za noc v hotelu (průměrná cena za pokoj ve 2015), a jídlo. V případě, že celá rodina musí cestovat, mohou náklady skutečně balón. Mějte na paměti, že některé letecké společnosti nabízejí slevy na ceně jízdenky nebo poskytovat flexibilnější možnosti rezervace, pokud můžete prokázat, že jste na cestách pro rodinu nouze nebo na pohřeb.

3 daně

Nebyli jste očekával, že si přehodnocen na loňské daně z příjmu IRS. Nebo jste zapomněli, že vaše daně z nemovitostí šli nahoru tento rok o 5%. Ať tak či onak, jste dostali nečekanou daňový výměr v e-mailu. A je třeba ji zaplatit do určitého data, aby se vyhnuli zájem aplikován na jistiny.

Částka, kterou skončit v důsledku neočekávaného na daňovém účtu se může značně lišit. Pokud budete mít štěstí, budete dlužit jen pár set dolarů. Pokud máte smůlu, že částka může být v tisících. Bez ohledu na to, zákon je třeba věnovat. Dobrou zprávou je, že IRS umožňuje dlužné částky, které mají být splaceny ve splátkách v průběhu času, ale budete muset zaplatit úroky z něj. (To je důvod, proč je lepší, aby jej splácet v plné výši, pokud je to možné). Ujistěte se, že vypracovat plán splácení, který pracuje pro vás a vaše finance.

4 dům Opravy

Tam je důvod, proč lidé se odkazují k domu jako “peněžní jámy.” Bez ohledu na to, jak nový domov, nebo co roční době, nějaký druh opravy nebo je téměř vždy zapotřebí, ať už je to klimatizace, pec, střechy nebo okna aktualizovat. A opravné služby nejsou levné. Výměna střecha zde můžete nastavit zpět $ 5.000 – nebo mnohem více. Nový systém klimatizace může stát kdekoli od $ 3700 na více než 7000 $, v závislosti na velikosti a typu systému si vyberete.

To vše přispívá rychle, což je důvod, proč je důležité mít nouzové finanční prostředky na krytí nezbytných oprav. To také platí, že je šikovný a provádět opravy sami. YouTube je skvělý zdroj forinstructions na běžné opravy v domácnosti.

5 Dětské potřeby

“Zlomil můj držák.” “Mé boty mají díru v nich.” “Můj jarní bunda nesedí už ne.” Taky to znáte? Pokud jste rodič, je pravděpodobné, že jste slyšeli alespoň jeden z těchto stížností v poslední době. Děti jsou úžasné, ale jsou také drahé, a seznam nákladů, které se objevují, když máte děti, je zdánlivě nekonečný. Náklady na vše od oblečení a brýle na školní pomůcky a sportovní náčiní můžete nechat pocit, jako jeden velký bankomat. Kdyby jen oni by přestat růst! Předtím, než darovat použité oblečení a hračky, podívejte se na eBay nebo obchody jako Once Upon dítěte, kde byste měli být schopni učinit zpět trochu vaší investice.

Sečteno a podtrženo?

Život se stane, a to je často nepředvídatelné a neočekávané. Mít nouzový fond na straně může dělat to pro vás jednodušší rolka s údery a vyjdou na vrcholu. Zajímá vás, jak začít? Viz 7 způsobů, jak ušetřit peníze pro případ nouze fond a budování nouzový fond.