Očekávejte velké kapitálové zisky z těchto fondů v roce 2016

Jednou z nevýhod, které přichází od mít býčí trh sedmiletý pro aktivně řízených podílových fondů investorů je rozdělení kapitálových zisků. Trhy sice nepřetržitě stoupá od roku 2008, a mnohé fondy již nemají moc v cestě ztrácí pozice, které lze použít k vyrovnání jejich zisky. Daně může být velký brzdou výkonnosti aktivně řízených fondů a investoři by měli být připraveni se podívat na nějaké potenciálně velké čísla na jejich kapitálové zisky daňových formulářů v tomto roce.

Investoři, kteří si nemyslím, že daně záležitost by měla vzít na vědomí, že pouze 30 z 367 směsného fondy velkých cap předčily fondu Vanguard 500 Index (VFINX) po zdanění za posledních pět let, hlásí InvestmentNews. (Pro více informací viz: Základy Daň z příjmů z podílových fondů).

Velké kapitálových výnosů

Podílové fondy jsou povinni složit prostřednictvím svých kumulovaných zisků a ztrát akcionářům záznamu těsně před koncem každého roku, v listopadu nebo v prosinci. Akcionáři obdrží přiměřenou výši zdanitelných zisků a ztrát založené na nákupu a prodeje cenných papírů držených v průběhu roku fondem. Tyto kapitálové zisky (nebo ztráty) jsou navíc k jakémukoli kapitálový zisk, že akcionáři obdrží při prodeji akcií fondu na zisk nebo ztrátu. Samozřejmě, že tyto zisky a ztráty jsou jen vykazovaný v zdanitelných maloobchodních účtů. Distribuce nemají žádný vliv na akcie fondů, které se konají uvnitř IRA nebo kvalifikovaný plánu.

Morningstar Inc. oznámila, že průměrný fond z výše uvedené skupiny ztratil 1,75% svého návratu do daní. Vanguard 500 fondu se snížila v průměru o 0,61% na daních každý rok, které jsou generovány z výplaty dividend. Ale zdanitelné kapitálové zisky, které prošly pro investory tento rok může být mnohem horší, v některých případech než v minulých letech.

Fidelity Contrafund (FCNTX) prochází odhadem 2,527 $ za akcii v kapitálových zisků a dalších 17,3 centů na akcii v příjmech v tomto roce, který přijde k úplnému rozdělení kolem 2,6%. Věrnost Extended Market fond Index (FSEMX) prochází větší množství svých zisků, s 14,8 centů v nekvalifikovaných dividend, 30,4 centů v kvalifikovaných dividend, 1,6 centů krátkodobých kapitálových zisků a $ 1,557 v dlouhodobých kapitálových zisků , přichází na celkových 2,025 $ za akcii, nebo asi 3,7% z ceny akcií fondu ke dni 30. září. (Pro více informací viz: Jak Tax-Efficient Is Your podílový fond?)

Ale to jsou Skrovná zisky ve srovnání s tím, co některé fondy budou naservírovat. Tam je malá skupina finančních prostředků, které budou držet investorům zisky v 20% až 40% rozsah. Columbia Disciplinovaný Fond malých Core (LSMAX) předpokládá se, psát zisky z 37,28% na 39,93% své čisté hodnoty aktiv (NAV). CapGains s obsluhou, webová stránka, která monitoruje podílových fondů kapitálový zisk distribuce, také odhaduje, že další tři fondy – Delaware Smid Cap Growth (DFCIX), Transamerica Small Cap Growth (ASGTX) a vítězství NewBridge Large Cap Growth (VFGAX) – všichni budeme Pro přidání kapitálové zisky distribuce více než 30% jejich čistých hodnot aktiv. Mnoho jiných malých cap fondy mají také velké distribuce projít, protože tato kolektivní skupina finančních prostředků v tomto roce vykázala výnosy ve výši 10% -20% rozsah a nashromáždily značné krátkodobé zisky.

Sečteno a podtrženo?

Investoři, kteří drží akcie aktivně řízených podílových fondů ve svých zdanitelných maloobchodních účtů je možné získat hrubý překvapení, když dostanou své 1099-BS příští rok. Mnoho podílové fondy zaslali značné zisky, které budou muset přenést na své akcionáře bez jakýchkoliv ztrát, jež jim kompenzovat. Poraďte se se svým daňovým poradcem vidět, co můžete udělat, snížit z kapitálových výnosů účet. (Pro více informací viz: Vysvětlení daně z dividend podílových fondů).