Odchod do důchodu Plánování: 3 Rozdíly v co muži a ženy touží

Průzkum po průzkumu naznačují, že pracující lidé značně liší o tom, jak by chtěli tráví roky do důchodu. Objeví se nejvíce zásadní rozdíly, které mají být na základě pohlaví, podle studie 2015 při odchodu do důchodu vedeného Fidelity Investments na 9,372 lidí ve věku mezi 55 a 80, kteří měli ještě do důchodu mezi nimi. Studie byla provedena ve spolupráci s Stanford University Center v dlouhověkosti, a respondenti přišli ze všech odvětví a úrovní příjmů.

Ve studii, 60% mužů citované mít více času trávit se svým manželem nebo partnerem jako silný faktor v jejich rozhodnutí odejít. Avšak pouze 43% žen uvedlo totéž. Mnohem více žen, konkrétně 71%, uvedlo, že chce odejít trávit více času se svými vnoučaty. Přibližně 67% mužů řekl totéž. V prohlášení odhalující zjištění studie, Kathy Slovin, ředitel spotřebního nahlédnutí na Fidelity, shrnul: Zdá se, že ženy mohou chtít odejít, aby mohli mít čas poskytovat emocionální podporu pro jejich rodiny, spíše než jednoduše užít více času se svými manželů.

Doplňující otázky průzkumu vyplynulo, že 36% žen pocit, příbuzného spoléhal na ně emocionální podporu, oproti pouze 20% mužů. Když přišlo na vnoučata, 20% žen pocit, že bylo zapotřebí jejich podpora, oproti pouhým 13% mužů.

Slovin dodal, že věděl, ideály váš manžel v předstihu, a nikoli pouze za předpokladu, že vaše ideály jsou společné, může otevřít důležité dialogy a zlepšení kvality života v důchodu jako manželský pár.

Tyto výsledky jsou v souladu s tím, co řada studií odchod do důchodu, vedené odborníky v oblastech od akademického prostředí a sociologii na epidemiologii a psychologii, našli podle Massachusetts Institute of Technology je AgeLab. Společnost byla založena v roce 1999, AgeLab je multidisciplinární výzkumný program, který pracuje s obchodní, vládní a nevládní organizace s cílem zlepšit kvalitu života starších lidí a těch, kteří o ně pečují. Od svého vzniku, AgeLab provedla svou vlastní sérii hloubkových rozhovorů, které rovněž naznačují, že muži a ženy mají tendenci k zobrazení odchod do důchodu různě.

S nimiž se očekávat, že stráví svůj čas

AgeLab výzkum zjistil, že při pohledu směrem k odchodu do důchodu, lidé mají tendenci soustředit se na své manžely. Tradičně, pánské penzijní plány byly založeny na finančně péči o jejich partnery. Výzkum ukázal, že muži mají tendenci mít méně sociálních vazeb než ženy, a proto jsou více citově závislí na svých manželů.

Na druhou stranu, většina žen uvedlo, že by se měl zaměřit své roky do důchodu na své děti, vnuky, sourozence a blízké přátele. Pracovní dokument z Národního úřadu pro ekonomický výzkum zjistil, že příchod nové vnouče zvyšuje pravděpodobnost, že žena se blíží věku odchodu do důchodu bude skutečně do důchodu o více než 8%, všechny ostatní věci stejné.

Co mají v plánu dělat v důchodu

Ve studiích Fidelity a AgeLab, muži často popisována odchod do důchodu jako odměnu za to, že pracovali tak dlouho a tvrdě. Oni považovali to za nějaký čas dělat věci, které mohou být odložen o několik desetiletí, srovnává ji s trávení volného času a cestování. Nicméně, ženy tendenci vnímat odchod do důchodu jako pokračování věci, které byly často již dělají, jako je práce na částečný úvazek, dobrovolnictví a péči o rodinné příslušníky. Oni také tendenci ji popsat co se týče konkrétních úkolů a činností.

Jak se cítí odchod do důchodu

Studie pokračoval navrhnout, že muži jsou větší radost než ženy o odchodu do důchodu. Po práci na plný úvazek se provádí a děti jsou pěstovány, většina lidí tendenci k zobrazení odchodu do důchodu s optimismem, jako čas sledovat, co chtějí. Většina žen považoval to za potenciálně šťastné životní fázi, ale také použito slovo starost víc, když o tom mluví. Tato opatrnější výhled zdálo, vyplývá ze skutečnosti, že ženy jsou pravděpodobně přežívají své mužské partnery. Také jejich tradiční role jako pečovatelé mohou dát jim větší vhled do reality stárnutí.