Osobní půjčky versus půjčky na auta: Jak se liší

Pokud jste na trhu pro velké akvizice, jako nové auto, nebo potřebují nějaké extra peníze na financování osobní projekt, přičemž si půjčku může být vaše nejlepší sázka.

Osobní půjčky a půjčky na auta představují dva z nejčastějších možností financování. Za předpokladu, že splňují požadavky svých úvěrů, mohou být relativně snadné získat. Tyto dny, většina věřitelů přijímat online žádostí o osobní půjčky a půjčky na auta jsou obecně schváleny na místě v autodům.

Tak jaký je rozdíl mezi těmito dvěma? Osobní úvěr lze využít k mnoha různým účelům, zatímco auto úvěr (jak název napovídá) je výhradně za účelem nákupu vozidla. Pokud chcete půjčit peníze na auto, mohl byste prostě vzít si auto úvěr, ale pokud budete potřebovat finanční prostředky na účel, který je méně specifické nebo nespadá do typického půjčování pole (například zlepšení dovolenou, svatby, nebo doma), což je osobní půjčky poskytuje větší flexibilitu.

Každý typ úvěru nese své vlastní výhody a nevýhody, a proto je důležité zvážit a porovnat je před podpisem na tečkovanou čáru.

Osobní půjčka (nezajištěné)

Osobní půjčka poskytuje dlužník jež budou financovány z úvěrové instituce (obvykle bance), přičemž vyplacení plné výše úvěru jednorázově, které mohou být použity podle uvážení dlužníka. Osobní půjčka množství typicky pohybují kdekoli od 1.000 dolarů na $ 50,000.

Osobní půjčky mohou být zajištěny proti něčemu hodnoty, jako je například vozidlo nebo doma, takže věřitel může převzít svůj majetek získat zpět své ztráty v případě, že nebudete splácet úvěr. Nicméně, většina lidí se rozhodnou pro “nezabezpečené” osobní půjčky, což znamená, že půjčka je bez zajištění.

Úrokové sazby

Obecně platí, že nezajištěné úvěry mají vyšší úrokové sazby než srovnatelné zajištěných úvěrů se zajištěním připojené. Nezajištěné osobní půjčky také přijít s mnohem přísnější požadavky pro schválení, takže si budete chtít vynikající kredit na vaší straně. Pokud váš je ve špatném stavu, mohlo by osobní půjčku nepřipadá v úvahu – to znamená, že dokud jej může posílit (see3 snadné způsoby, jak zlepšit své kreditní skóre). Oba výše úvěru a úroková sazba (která může být fixní nebo variabilní), bude do značné míry ovlivněn vaší kreditní rating. Čím vyšší je rating, tím vyšší je vaše úvěruschopnost a snížit své úrokové sazby. Naopak chudší vaší kreditní rating, tím je nižší úvěruschopnost a tím vyšší rychlost.

Podmínky

Osobní půjčky mají lhůtu set splácení, uvedl v měsících (např 12, 34, 36). Delší úvěrové podmínky sníží své měsíční splátky, ale budete platit větší zájem po celou dobu trvání úvěru. Naopak kratší úvěrové pojmy znamenají vyšší měsíční splátky, ale vynakládat menší zájem celkově, protože jste splácení jistiny rychleji.

Shrneme-li nezajištěný osobní půjčky:
Pros: bez omezení na to, jak jsou finanční prostředky vynaloženy
flexibilita struktury plateb (krátký vs. dlouhodobá)

Nevýhody: úrokové sazby, které by mohly být na vysoké straně
přísnější požadavky půjčky platit
Spotřebitelé se špatnou kreditní skóre nebude nárok (viz Jak Bad Is My kreditní skóre?)

Car Loan (Secured)

Auto úvěr je zajištěn proti vozidlu máte v úmyslu koupit, což znamená, že vozidlo slouží jako zajištění úvěru. Máte-li prodlení na své splátky, věřitel může zabavit auto. Úvěr je splacen ve splátkách po dobu trvání úvěru. Stejně jako hypotéky, věřitel si ponechává vlastnictví nad aktiva, dokud není konečná platba.

Úrokové sazby

Vzhledem k tomu, že věřitel má finanční kontrolu nad vozem – je to “zajištěné” úvěr – dluh je považován za nižší riziko, které obvykle překládá k výrazně snížené úrokové sazby pro dlužníka. Zájmy sazby jsou opraveny také, takže dlužníci nejsou vystaveny zvyšuje které mohou být spojeny s nezajištěné osobní půjčky.

Podmínky

Většina půjčky na auta jsou stanoveny na 36, ​​48 nebo 60 měsíců. (Viz Jak Rizikové jsou dlouhodobé půjčky na auta?) A stejně jako osobní půjčku, tím kratší doba, tím vyšší měsíční splátky a vice versa. Méně než průměrný úvěrová historie se nemusí nutně stát mezi vámi a vaší auto úvěr (na rozdíl od osobního úvěru), a to bude mít menší dopad na úrokové sazby či výpůjčky částky (která je dána cenou vozu) , Před podpisem se k prodejce úvěr, může to být stojí za to vyšetřuje, zda místní banky nebo družstevní záložny vám může dát lepší řešení. Použití tohoto úvěrového-union kalkulačku pro kontrolu rozdílu a číst Kompletní průvodce po koupi nového vozu: Jak financovat nový vůz.

Shrneme-li zajištěné auto úvěr:
Pros: obvykle nižší úrokové sazby
snazší získat s průměrným úvěrovou historií
Často je výhodné “na místě” finance Řešení

Nevýhody: nemáte nárok na autě až do konečného splacení je vyrobena
předem vkladu je obvykle zapotřebí k zajištění úvěru

Sečteno a podtrženo?

Když přijde na nákup nového auta, budou mnozí spotřebitelé rozhodnou pro prodejce financované auto úvěr, protože je to rychlé a pohodlné. Ale v některých případech to může být účinnější pro získání osobní půjčku místo. To vše přijde až na zvážení kladů a záporů oproti ve světle vašich individuálních okolnostech.

Zeptejte se sami sebe tyto otázky: Musím kolaterál s níž zajištění úvěru?
Co úrokové sazby (a související splátky) Mohu skutečně dovolit?
Je můj kredit v dost dobré kondici?

Bez ohledu na to, která půjčka směrem se vzít, ceny a speciální nabídky se liší mezi institucemi, tak dělat úkoly a nakupovat za nejlepší řešení. Prozkoumat banky (velké a místní), a úvěrních družstev a jiné úvěrové platformy najít tu nejlepší kombinaci úrokové sazby a délku úvěru za přijatelnou měsíční platby.