Plánování pro odchod do důchodu: Doplňte do seznamu Bucket na rozpočet

Jen asi každý má osobní seznam kbelík věcí, které by chtěl dělat, nebo vidět během svého života. Pokud budete mít štěstí, začnete na tomto seznamu brzy. Ale jakmile se dostanete do důchodu, může být připraven cross další věci pryč. A to je místo, kde se věci mohou dostat nebezpečné.

I když není nic mít nějakou zábavu, jakmile jste se dostali mimo zrychlený kariérní špatně, nechcete, aby vaše cesty ke kompromisu úspory, které potřebujete pro bezpečnou budoucnost. Předtím, než začnete vyhledávání ven příležitosti pro dobrodružství, podívejte se na tyto užitečné tipy na udržení svého rozpočtu pod kontrolou, jak si práci si cestu přes svého seznamu kbelíku.

Určete svůj výchozí bod

Pokud jste nově důchodu, první věc, kterou musíte udělat, je přijít na to, kde jste finančně. To znamená, že věděl, kolik peněz jste socked pryč, jaké jsou vaše očekávalo sazba odnětí bude a jak se vaše náklady vyrovnat. (Viz Kolik byste měli Důchodci Vytáhněte z účtů?)

Začněte tím, že sečtením kombinovanou hodnotu svých úspor a investic. To zahrnuje majetek v 401 (k), IRA, penzijní připojištění, povinné k dani investičního účtu nebo pravidelné spořící účet. Dále spočítat, kolik si můžete dovolit rozumně ustoupit každý rok udržet si životní úroveň. Můžete použít pravidlo 4% jako vodítko.

Toto pravidlo umožňuje čerpat 4% svého hnízda vejce první rok v důchodu, pak upravte výběry pro inflaci každý rok po tom. Pokud jste uložili 1.000.000 $, například, mohl byste ustoupit 40.000 $ v prvním roce. Porovnejte částku, kterou jste obdrželi od svých vlastních výpočtů se svými měsíční výdaje určit, kolik z přebytku zbude jakmile jste pokryly potřeby, jako je bydlení, stravování, dopravy a zdravotnictví. Jedná se o peníze můžete vyčlenit pro dokončení svého seznamu lžíce.

Nezapomeňte se přidat sociálního zabezpečení na váš příjem, pokud jste již pobírat dávky. V lednu 2016 byla průměrná měsíční přínos pro pracovníka v důchodu byla 1341 $. Částka, kterou obdržíte, závisí na věku, v němž odchodu do důchodu a vaše celoživotní výdělek.

A být trochu opatrný. Vzhledem k tomu, Brexit následky právě k nám opět učil, že ekonomika může jít přes hrbolatý náplastí. Do některých pečlivý průzkum, aby zjistili, zda vaše číslo odstoupení by měla být nižší než 4%, a to zejména v předčasných odchodů do důchodu (viz Proč 4% pravidlo č delších prací pro důchodce).

Upřednostnit Váš seznam

Jakmile budete mít představu o tom, kolik si můžete dovolit dát na baví v důchodu, dalším krokem je rozhodování o tom, které položky na seznamu jsou nejdůležitější. Turistika v Alpách, například, mohl mít přednost před plavání s delfíny v Karibiku. (Pro prostých možností cestování, čtení Chcete cestovat po světě v důchodu? Jak na to?

Jedna věc, aby zvážila: uvedení více fyzicky zdanění cest (podobně jako s batohem na zádech) dopředu těch, které jste mohl udělat, když jste starší. Prohlídka na Galapágách, například, může vyžadovat plazivá přes drsné skály. Naproti tomu můžete dělat většinu svého cestování na africké safari v dodávce nebo dlabané kanoi – nesmí vyžadovat hodiny chůze, a pravděpodobně nebude v neobvykle vysokých nadmořských výškách, jak byste mohli být v Alpách.

Nyní výpočet odhadované náklady pro jednotlivé položky na svém seznamu k porovnání ty, které nejvíce chcete dělat. Že bude snazší se rozhodnout, co si budete moci realisticky dovolit, a co budete muset pokračovat ve spoření. Ve skutečnosti, výzkum ukazuje, že ačkoliv 59% seniorů umístit velký důraz na cestování, pouhá 4% důchodců aktivně zrušení peníze na cestách.

Zmenšit svůj životní styl

Ořezávání tuku ve svém rozpočtu je často snadněji řekne, než udělá, ale je to nutné, pokud byste raději být zužování peníze do vytvářet vzpomínky, než ostřelování to pro splátek dluhu nebo drahý hypotéky. Podívejte se na své výdaje vidět, kde si můžete vytvořit nějaký manévrovací prostor. Můžete uvažovat o prodeji svůj domov a pronájem něco menšího, například. Nebo ještě lépe, měli byste být schopni vytvořit příjmy z pronájmu svůj vlastní která inzeruje místnosti na Airbnb (viz Výhody a nevýhody použití Airbnb a vydělat peníze rychle z “Ekonomika sdílení” nový).

Zároveň byste měli být Dávejte si pozor na výdaje, které mají tendenci se připlížit, jak stárnou. Zdravotnictví, například, obecně se stává dražší čím jste starší. Podle Bureau of Labor Statistics, typický 65-k-74-letý tráví 12% ze svých příjmů domácností na zdravotní péči, ale ti ve věku 75 a více let tráví blíže k 16%.

Také je potřeba faktor v tom, jak inflace ovlivňuje vaše výdaje a vydělávat sílu vašeho portfolia. Dokonce i když jste investovali dobře, může inflace i nadále erodovat své výnosy v důchodu, snížení množství peněz, které mají pokrýt své základní výdaje a financovat svůj seznam lžíce. Míra inflace ve výši jen 2% by mohlo způsobit výpadek více než 73.000 $ v průměru úspory sociálního zabezpečení, pokud zásoby, které $ 1.341 měsíčně po dobu 20 let, což je něco, aby zvážila, jak budete soustředit na své náklady.

Sečteno a podtrženo?

Co nejvíce z vašich odchodu do důchodu let je důležitá, ale bez strategie pro řízení nákladů, můžete najít některé z vašich plánech vykolejil. Klíčem k zatržení všechny položky na svém seznamu kbelíku je vědět, co lze rozumně dovolit utratit. Pokud zjistíte, že můžete přijít krátká, ladění své výdaje nebo měnící se věci se svými investicemi generovat vyšší výnosy mohou pomoci uvolnit další peníze, které potřebujete.