Pojištění, Excess pojištění a zajištění: Jaký je rozdíl? Vše

Rozdíly mezi některými druhy pojistných smluv lze snadno zjistit. Například auto pojištění se vztahuje na automobily a pojištění domácnosti se vztahuje na jednotlivé domy. Nicméně, jiné podmínky nejsou tak evidentní. Měli byste pochopit rozdíly mezi primárním a přebytečné pojištění především, jak budete pravděpodobně setkáte s nimi v určitém okamžiku. Možná jste také slyšeli o termínu zajištění, které jsou méně pravděpodobně narazí, ale měl by přesto vědět, aby nedocházelo k záměně.

Hlavní

Pojištění je považován za primární kdykoli pokrytí začne poté, co byla uzavřena písemná smlouva a potenciální odpovědnost byla vyvolána nějakou událost. Například, pokud budete mít z politiky pojištění proti požáru na vašeho domova či podnikání, primární kopy pokrytí, jakmile pojištěný majetek utrpí zranění ohněm.

Primární pojištění normálně ukládá na pojištění dopravce chránit před jakýmikoli nároky vznesenými proti pojištěnému, jako je ochrana řidiče automobilu, který byl zasažen v křižovatce jiným automobilem. Tam mohou být některé ujednání o načasování a okolností, jako je například pohotovostí hlásit škody, ale obecně povinnosti pojistitele následovat podobný vzor v každém případě.

Každý primární politika má limit uložené částky krytí dostupných a běžně stanovuje odpočitatelné mezní hodnoty pro zákazníka. Primární politiky vyplatit proti nárokům bez ohledu na to, zda existují další nevyřešené politiky pokrývající stejné riziko.

Primární pojištění má lehce odlišnou strukturu, nebo alespoň jiný termín použití, když se odkazuje na zdravotní pojištění. Primární pojištění v medicíně běžně odkazuje na první plátci pohledávky, a to až do určitého limitu krytí, nad kterým je sekundární plátce povinen pokrýt dodatečné částky. To je důležité zejména v interakci mezi Medicare a jiné formy zdravotního pojištění.

Přebytek

Nadbytek pojištění je téma značnému zmatku vzhledem k mnoha různým užitím pojmu přebytku v pojišťovnictví. Ve skutečnosti, tam byly některé výrazné zanedbání povinné péče pohledávky vůči poskytovatelé pojištění, které používají termín v nepřehledném či zavádějícím způsobem.

Ve své nejzákladnější podobě, což politika přebytek na straně pasiv rozšiřuje limit pojištění nalézt již existující pojištění, jinak známý jako politika základní odpovědnosti. Základním politika nemusí být primární pojištění; to může být zajišťovna nebo jiný přebytek politika v mnoha okolnostech. Často deštník pojištění jsou základní zásady.

Nicméně přebytek pojištění není nutně totéž jako zastřešující pojištění. Politika Deštník odpovědnost je psáno, aby překrývala několik různých politik primární odpovědnosti. Například rodina by mohla koupit osobní deštník pojištění (PUP) z Allstate Corp. (NYSE: ALL) rozšířit přebytek pokrytí přes jak jejich automobilového a majitelů domů politiky. V případě nadbytku zásady platí pouze pro jedinou základní politikou, není považována za zastřešující pojištění.

Mezinárodní Risk Management Institute nastiňuje tři využití zastřešující přebytku pojistky. První použití rozšiřuje Omezení nadměrné pokrytí základních pojistných smluv poté, co byly vyčerpány platby většího nároku. Druhý použití je flexibilita, která se používá v situaci, kdy nejsou dostatečné podkladové politiky, ale upgrade celý balíček politiky je příliš drahé. A konečně, deštník politika může poskytnout ochranu proti některým nároků na něž se nevztahuje fundamentálních politik.

Reinsurance

Pokud nevlastníte nebo pracovat pro pojišťovnu, je nepravděpodobné, setkat Zajištění na trhu. Ve skutečnosti, zajištění je pojištění u jiných pojišťoven. Každá dohoda o zajištění dopustí jeden krycí pojistitele nebo zajistitele, na ochranu proti potenciálním ztrátám vyplývajícím z pojistných závazků vydaných na které se vztahuje pojištěny nebo převádějícímu pojistiteli.

Základní provozní charakteristiky zajištění jsou podobné primárním pojištěním. Odstupujícím pojišťovna vyplatí pojistné na zajistitele a vytváří potenciální pohledávku proti nežádoucím budoucích rizik. Nebýt přidanou ochranu zajišťovacích společností, většina primárních pojišťoven by buď výjezd rizikovější trhy nebo účtovat vyšší pojistné na svých politik.

Jeden obyčejný příklad zajištění je známý jako kočičí politiky, krátký pro katastrofické přebytečné politiku zajištění. To se vztahuje na konkrétní limit ztráty v důsledku katastrofických událostí, jako je například hurikánu, který by nutil primární pojistitele vyplatit značné částky pohledávek současně. Pokud neexistují jiné zvláštní ustanovení cash-hovor, zajišťovna není povinen platit až poté, co původní pojistitel vyplácí nároky na její vlastní politiky.