Poplatek-Only Finanční poradci: Co potřebujete vědět

Existuje mnoho výhod pro práci s finančním poradcem, který je kompenzován pouze z poplatků on nebo ona účtuje přímo klientům a ne přes provizí získaných z prodeje finančních produktů. Aby bylo jasno o podmínkách, poradce, který je kompenzován pouze z poplatků se nazývá poplatek-jediný. Tyto poplatky by mohly být každou hodinu, plochý držák, nebo být založen na procentní podíl svých investičních aktiv, která spravují.

Založených na poplatek nebo z poplatků a provizí poradci, ve srovnání s obecně jsou kompenzovány pomocí obou poplatků za poradenství a provizí z prodeje finančních produktů, které mohou být použity k realizaci jejich rady. A pověřil poradci jsou placeni pouze provizí vydělají z prodeje různých finančních a pojišťovacích produktů. (Pro více informací viz: Platební svého investičního poradce:. Poplatky vs. provize)

Poplatek pouze stav může být uplatněna mnoha poradci, kteří se řídí tímto kompenzace struktury, a to je požadavek pro všechny poradce, kteří se snaží označení Certified finanční plánovač ze SRP rady, stejně jako ti, kteří připojit NAPFA. Zatímco tam byla nějaká debata o tom, jak by měl být poplatek pouze kompenzace definovaná, umožňuje obecně jen odškodnění od pevné, ploché, hodinové nebo procentních založené na poplatcích.

Pros použití poplatek-jediný Advisor

Jednou z hlavních výhod výběru poradce poplatek pouze je svoboda od nevyhnutelného střetu zájmů, které mohou vzniknout, pokud významná část příjmů poradce pochází z prodeje vám finančních produktů. The týkají byste měli mít jako potenciální klient je, zda je či není poradce doporučil určitý finanční produkt, protože to zvyšuje jeho / její spodní řádek a pokud jsou produkty doporučené jsou opravdu ve vašem nejlepším zájmu. Ve skutečnosti, tam jsou některé registrované opakování a jiní, kteří získají všechny nebo část své kompenzace prostřednictvím komise, která může být požadována upřednostňovat produkty nabízené prostřednictvím svého zaměstnavatele. Tyto výrobky mohou nebo nemusí být nejlepší vozidla pro danou situaci. (Pro více informací viz: Volba Školitel:. Vhodnost nebo ve funkci zmocněnce standard)

Další výhodou použití poplatek-only finančních poradců je příležitost pro ně nabízet objektivní druhý názor na danou situaci. To platí zejména v případě, že poradce pracuje s klienty na hodinovém, podle potřeby nebo možná bude dělat finanční plán či finanční revize za fixní poplatek projektu. Služby zde se může pohybovat od řešení konkrétní finanční otázku k revizi svého investičního portfolia nebo plnohodnotné finančního plánu. (Související čtení, viz: Co byste měli vědět o svěřenského standardu).

Nevýhody použití poplatek pouze Advisor

I když jsem sice upřednostňováno finančních poradců placených pouze, nemám opravdu vidět žádné nevýhody jako takové. Nicméně, poradce poplatek-only není tím pravým řešením pro každého a poplatků pouze poradci jsou téměř dokonalé. Chci poukázat na některé z věcí, investoři by měli být na pozoru při najímání poradce poplatek pouze nebo jakoukoliv finanční poradce na to přijde. (Pro více informací viz: Proč nejlepší finanční poradce Mohlo by vás.)

Žádná forma kompenzace poradce je naprosto bezkonfliktní. Pokud pracujete s poradcem, který je kompenzována přes procento investičních aktiv pod správou, vždy můžete být jisti, že jeho nebo její rady není nakloněna směrem udržet co nejvíce z vašich peněz za advisement jak je to možné? Například, pokud jste se zeptat odnímání říci $ 200000 ze svých investičních účtů splatit hypotéku, můžete si být jisti, že poradce je varování před tím to nebylo nějak motivován jejich potenciální ušlý zisk? (Pro více informací viz: Co dostanete, když budete platit za investičních služeb.)

Další otázkou je, aby zvážila, že žádoucí kompenzace strukturu jako poplatek pouze nezajišťuje, že poradce je kompetentní. Stejně jako každý jiný odborník, jako je například právník nebo účetní, znalostí a zkušeností finančních poradců placených pouze se bude lišit. Někteří poradci jsou prostě větší znalosti než ostatní. Dále, někteří poradci mohou být vhodnější pro práci s klienty se svým jedinečným potřebám než ostatní. Například platba pouze pro poradce, který se specializuje na práci s učiteli a vládními zaměstnanci ve věku blízkém důchodovému asi nebude nejlepší poradce pro high-vydělávat 30-ti něco profesionální v soukromém sektoru. (Pro více informací viz: Jak najít finanční poradce svých snů.)

Některé poplatek pouze poradci může zabývat pouze těmi klienty s minimální úrovní aktiv investovat, nebo účtovat minimální poplatek, který se rovná této úrovně aktiv. To může vyloučit většího počtu investorů s menšími portfolií, kteří potřebují pomoc. Budete chtít pochopit problémy, jako je tento, když dělá vyhledávání pro poradce poplatek-jediný. (Pro více informací viz: Jak najít finanční poradce, který pro vás to pravé.)

Jak najít poplatek jen pro Poradce

Národní asociace osobních finančních poradců (NAPFA) je jedním z největších profesní organizace poplatků pouze finančních poradců v zemi. Má najít odkaz poradce na svých internetových stránkách. Můžete vyhledávat podle poštovního směrovacího čísla a pak dále podle jednotlivých oblastí specializace. Všimněte si, že členové NAPFA oscilují od sólových lékařů na větší multi-poradenských firem. Kromě toho členové NAPFA nabízejí širokou škálu možností služeb, včetně hodinové podle potřeby služby, probíhající investiční a portfoliový radu a téměř všechno mezi tím. Zde je odkaz na vynikající vodítko pro výběr poradce, který NAPFA nabízí.

Garrett Planning Network je další organizace finanční plánovače poplatek-jediný, kdo se většinou zaměřují na poskytování hodinovou poradenství. Tam je míra překrývání v členství Garrett plánování sítí a NAPFA. Má také najít poradce funkci.

Účetní profese má také označení ve finančním plánování CPA zvaných PFS (Personal Financial Specialist). Upozorňujeme, že zatímco mnoho držitelé označení PFS se poplatek jen to není podmínkou. Budete muset požádat tyto lidi, jak jsou kompenzovány; Zde je odkaz na najít místního držák PFS.

Společná rybářská politika rada má také adresář finančních poradců, kteří jsou držiteli označení SRP. Opět platí, že je SRP neznamená, že poradce je poplatek-jediný. Společná rybářská politika rada nedávno revidovala své kompenzační klasifikace zahrnout poplatek jen pro z poplatků a provizí, a provizi. Tam byla nějaká diskuse obklopovat jeho definici poplatek jen proto znovu investoři používající tuto databázi je třeba se ptát a byli vytrvalí při vyšetřování poradci zde zajistit, že oni jsou poplatek-jediný. Zde je odkaz na nález společné rybářské politiky rady a odstavec finanční plánovač svých stránkách.

Sečteno a podtrženo?

Volba finančního poradce, který vám pomůže s vašimi jedinečnými finanční potřeby, není snadný úkol. Budete chtít podívat na potenciálního školitele zkušeností, vzdělávání a školení, a budete chtít pochopit typy klientů on nebo ona obvykle pracuje. Kromě toho budete chtít pochopit, jak by byl kompenzován poradce pro práci s vámi. Náhrady plynoucí z prodejních provizí o finančních produktech by mohlo způsobit poradce doporučit produkty nařízené ze strany svého zaměstnavatele a / nebo produktů, které vytvářejí nejvyšší provize za poradce. Tyto produkty nemusí být vždy nejvhodnější pro danou situaci, i když splňují normu vhodnosti. Zatímco poplatky za poradenství jsou více viditelné, provize může být těžší zjistit. Nenechte se mýlit, že provize zaplacené finanční poradce vyjít z kapsy v podobě vyšších nákladů a nižší výnosy. Poplatek-only není dokonalé uspořádání, ale to je obecně o něco transparentnější a může být dobrou volbou pro vás. (Pro více informací viz: The Best of firmy Wealth Management).