Poradci: Jaký volební Prostředky pro vaše klienty

Blížící se prezidentské volby je na mysli miliony Američanů a hospodářských politik že by některý z nich sledují může mít podstatný vliv na voliče a jejich peněženky. Obě strany mají řešit, jak budou podepřít zabezpečení odchod do důchodu pro Američany a co budou dělat s sociálního zabezpečení, jsou-li zvoleni. A zatímco trhy byly typicky nedotčeny, kdo bude zvolen, krátkodobá nejistota hraje roli v současné volatilitě na trhu.

Odchod do důchodu Security nízkou prioritu

Faktem je zabezpečení odchod do důchodu se nezdá být jedním z klíčových problémů, které mnoho voličů jsou znepokojeni. Osobní Capital provedla nedávný on-line průzkum volbách 1005 dospělých ve věku 18 let a více, asi třetina z nich byli milénia. identifikována jen něco málo přes 40% respondentů se jako demokraté, 29% jako republikánů a 17% jako nezávislé osoby. (Pro více informací viz: Jak bude v prezidentských volbách Impact trhy)

Z výsledků průzkumu vyplynulo, že předmětem zajištění odchodu do důchodu je cesta dolů na seznamu problémů, které voliči jsou znepokojeni. Téměř polovina všech respondentů věří, že terorismus je národ je největší aktuální hrozba, a třetina každé citované současný stav ekonomiky a zdravotní péči jako z největších problémů. Žalostný 8% respondentů uvádělo zabezpečení pro odchod do důchodu jako hlavní problém jít do voleb. Seznam dalších problémů, které respondenti považují za naléhavější zahrnuje trestné činnosti, imigrace, nezaměstnanost, vzdělání, válka, mravnost a životní prostředí. (Související čtení, viz: Bude Baby Boomers Bankrupt sociálního zabezpečení?)

Průzkum také zjistil, že více republikáni mají alespoň jeden účet důchodového spoření než demokraté. Jedna pětina respondentů nemá žádné úspory na penzi vůbec, bez ohledu na to, která strana patřily. “Bez ohledu na to, kdo vyhraje presidentství, 10.000 lidí odejít každý den v této zemi, a toto číslo se očekává, že zůstane stejná až do posledního baby boomu otočí 65 v roce 2030. Pokud se nám tento průzkum ukazuje, nic, je to, že my všichni musíme vidět úspory na penzi jako prioritu, protože budeme všichni mít vliv v budoucnosti, “svůj kapitál, výkonný ředitel Bill Harris uvedl ve svém prohlášení.

Průzkum také odhalil, že Millennials cítit jistější o jejich odchodu do důchodu, než poválečné generace nebo Generation Xers. Zhruba třetina respondentů mladších viděl vzdělání jako nejvyšší prioritu, což je méně než 43%, jež jsou uvedeny terorismus jako největší problém. Asi čtvrtina z nich uvedena na ekonomiku jako svou prioritu číslo jedna, zatímco k nepatrnému 7% kótovaného cenného papíru odchodu do důchodu jako nejdůležitější problém. (Pro více informací viz: Millennial portfolia: Berou Příliš malé riziko, že?)

“Zvyšující se náklady na vysokoškolské vzdělávání mají přímý dopad na Millenials, kteří jsou držiteli off na spoření na důchod. S průměrným čerstvý absolvent tíží $ 37172 v dluhu, a to až od cca 35.000 $ v loňském roce, které mohou dnes zdát jako logická volba. Ale náš strach je, že tato skupina bude odložit, dokud není příliš pozdě, “řekl Harris.

Průzkum také ukázal, že většina voličů se obávají, jak budou jejich finance ovlivněna v závislosti na tom, kdo je volen. Asi dvě třetiny respondentů republikánských spolu s pětina demokratů byly více zajímají o své úspory, pokud Hillary Clinton je volen, ve srovnání s téměř 60% demokratům a 15% republikánům, pokud Donald Trump je volen. Více než polovina Millenials pohledu Trump nepříznivě, přičemž asi polovina říkat, že oni byli “větší starosti” o své úspory na penzi v případě, Trump je volen. Těsně pod 20% obou demokratických i republikánských respondentů uvedlo, že se cítí jisti svými úspory na penzi.

Sečteno a podtrženo?

Ačkoli důchodové zabezpečení je klíčovou otázkou pro mnoho Američanů, že voliči ve volbách 2016 jasně cítí, že ostatní otázky jsou mnohem důležitější, jako je válka proti terorismu a imigraci. Poradci je třeba držet krok hospodářských a daňových politik kandidátů, aby mohly účinně služby svým klientům, ale jak jejich klienti volit nemusí mít co do činění s politikou odchodu do důchodu buď kandidáta. (Pro více informací viz: finančního poradce příručka k Millennial klienty).