Proč E-mail marketing by měl být poradce Priority

Ačkoli nové marketingové kanály, jako jsou sítě sociálních médií změnily způsob, jakým finanční poradci jsou komunikaci s klienty, e-mail marketing je stále jedním z nejlepších – a nejvíce efektivní – způsoby, jak získat klienty.

Jako poradce, máte jen tolik času ve svůj den setkat se tváří v tvář se stávajícími klienty, pracovat na rozvoji podnikání a vyhlídky nové klienty. E-mail marketing je snadné udržet v neustálém kontaktu se svými klienty a tvrdí, že stále tak důležité one-on-one vztah. To také pomáhá rozšířit svůj dosah i mimo vašeho stávajícího seznamu klientů a je to nákladově efektivní řešení.

Myslete na e-mail marketing jako snadný způsob, jak zvýšit doporučení a zůstat v kontaktu se stávajícími klienty. Pokud někdo hledá finanční poradce, kam jdou jako první? Ptají se rodině a přátelům za doporučení. Pokud pravidelně posílat užitečné e-maily svým klientům, mohou snadno předávat informace, které mají své rodině a přátelům – to je způsob, jak potenciální zákazníci se dozvědět více o vás. Stejný princip platí i pro udržení svého díla před stávající klienty. Když klienti obdrží svůj e-mail a uvidíme, dobrý obsah, které jste součástí, oni jsou pravděpodobně oslovit přezkoumat svá portfolia, investovat více peněz nebo koupit nové produkty.

Zde jsou některé další důvody, proč e-mailu marketingové záležitosti pro finanční poradce. (Související čtení, viz: Jak se stát Top Finanční poradce).

Je to Low-cost řešení

E-mail marketing vám umožní oslovit velké množství klientů s minimálním úsilím a náklady. Čas strávený je stejná, ať budete posílat e-mailový newsletter na jednoho klienta nebo 400. Klienti nemají vždy čas rezervovat si schůzku, nebo zvednout telefon, takže zůstat ve spojení s nimi prostřednictvím e-mailu. Vyslat odkazy na váš blog a stahovatelných zpráv a užitečných šablon rozpočtu a čistého jmění trackerů udržet klienty zabývající a přemýšlení o své finance.

E-mail je Trackable

Pokud používáte předplacenou nástroje pro e-mailový jako MailChimp nebo nástroj jako Google Analytics sledovat své e-mailové kampaně, je tu spousta užitečných informací k dispozici. To vám pomůže učit se, jaký obsah je nejpopulárnější, a které časy během dne klientů jsou nejcitlivější. Analytics vám umožňuje posílat obsah, který klienti chcete číst a klikněte na, což pomáhá zvýšit své prodeje vede. (Související čtení, viz: Twitter Tools poradci měli zvážit.)

Zde jsou některé z metriky, které je třeba věnovat pozornost: Míra prokliku (CTR): procento příjemců, které klikli na jednom nebo více odkazy v e-mailu.
Míra konverze: procento příjemců, kteří klikli na odkaz a dokončil požadovanou akci.
Bounce rate: Procentuální podíl z celkového počtu e-mailů, které nemohly být doručeny.
Seznam tempo růstu: Rychlost, jakou se váš seznam roste.
E-mail Sdílení / s Rychlost předávání: Procentuální podíl příjemců, kteří klikli na akcii tento nebo vpřed.

Vaši klienti mají různé potřeby a vyžadují odlišné úrovně služeb. E-mailové analytika vám pomohou skupině své zákazníky a vyhlídky do segmentů podle různých demografických skupin, jako jsou životní fázi, velikost portfolia a rozpočtu.

Není to Intrusive

E-mail marketing je nejšetrnější způsob kontaktu se svými klienty. Klienti mohou jít do své e-mailové schránky a přečtěte si informace v jejich volném čase. Že zvyšuje šance klientů neuvidí informace. Také e-mail trvá déle než jeden telefonní hovor – jakmile se telefon zavěsit, kontaktní místo je u konce a vy jste pryč od své mysli, protože klienti se přesunul k něčemu jinému. E-mail přetrvává do své schránky / složky na mnohem delší dobu.

Když váš email přijde se zajímavou předmět, má potenciál ke kotouči klienty. To také dokazuje efektivní pro klienty, kteří jsou on-the-go. E-mail marketing vám umožní dosáhnout klientům všude tam, kde mohou být i na více zařízení – notebook, tablet, mobilní telefon, atd (Pro související čtení, viz: Proč Social Media je nutností pro poradce).