Proč studentské půjčky jsou nyní 20% z platů absolventů “

Výzkum vydané Citizens Bank v roce 2016 zjistil, že vysokoškoláci trávili 18% svého platu na platby studentské půjčky, a že 60% těchto absolventů očekávat, že i nadále splácet své půjčky do jejich 40s. Dluhové břemeno se stal tak obrovský, že studentské půjčky mladistvých je horší než hypoteční splátky byl na vrcholu srážce s bydlením, podle zprávy 2015 od Federal Reserve Bank of New York.

Vysoká škola dluh byl dostupný v roce 1960. Absolventi byli schopni vzít, koupit domů a mít děti dříve. Většina nemusel pracovat několik zaměstnání splácet své půjčky. Úvěry vzrostly vytrvale za poslední čtyři desetiletí. V letech 1993-1994, asi polovina z těch, s bakalářských titulů absolvoval s průměrným dluhem 10.000 $. V lednu 2016, to dluhová zátěž ztrojnásobil na $ 35000.

Školné Zvýšení

Vláda vydala své GI listinu práv v roce 1944 a dělal školu cenově dostupné pro masy do roku 1970. V roce 1970, ekonomika se ponořte se inflace vzrostla, pracovních míst klesá a náklady na školné lezení soupeřit s inflací. Vláda mísí federální půjčky se soukromými úvěry. Soukromé úvěry rostly větší, federální půjčky zmenšil a střední třída a pracovní rodiny byli vlevo s dluhem.

Od roku 1978, školné a úvěry se zvýšily o 1,120%. Na rozdíl od toho během stejného období, ceny potravin vzrostly 244% a výdajů na zdravotní péči vzrostly 601%. Bloomberg uvedl, že náklady na výuku více než ztrojnásobil indexu spotřebitelských cen. Důvody pro toto zahrnují nahuštěné profesora platy, stavební boom na kampusech, studenti požadují více zařízení, technologické změny, náklady státního financování a zvýšených administrativních nákladů.

Státní dotace jsou v nepoměru k College Náklady

Velké procento výnosu daně z příjmu pochází z vysokoškoláků, ale vláda nedokáže poskytnout studentům granty, které odpovídají náklady na vysokou školu. Oba federální a státní vlády platit čím dál menší poměr nákladů na vzdělávání, což způsobuje rodinám pokrýt zbytek. Nicméně, rodinné příjmy ponořil po recesi. Většina studentů byli nuceni půjčit nebo zapsat do nižší náklady, nižší kvality vysokých škol.

Zisk a dluh se neshodují

V roce 2012 pracovníci do 30 let s bakalářských titulů byly vydělávat v průměru 46.900 $ ročně a vyplácí přibližně 21.400 $. Zní to proveditelné. Problém je v tom, že výnosy a dluh docházet různými cestami. V letech 2005 až 2012, například inflace způsobily dluh zvýší o 35%, zatímco průměrný plat klesl o 2,2%. Pracovníci vydělal méně a musel splatit víc. Jejich půjčky dominují stále větší sousta jejich mzdy.

Finanční gramotnost

College dluh roste tak vysoko, protože většina studentů mají tendenci odložit splácení své půjčky. Tyto dluhy se zdají méně důležité, než hypotéky a půjčky na auta. Studenti se cítí podvedený, když se nemůže dostat práci, které chtěli, nebo se cítí podvedeni jejich vzděláním. Někteří studenti raději zapomenout na půjčky. To vše znamená, že rostoucí zájem, který zabírá větší klín příjmů. Vhodným $ 8.000 dluh mohl snadno balón na pětinásobek této částky v případě, že student odrazil splacení ji. Consumer Financial Protection Bureau (CFPB) zjistili, že většina studentů najít termíny, ceny a jednání o splátkových plánech pro úvěry být matoucí. Několik vysokých škol mají prostředky na vést studenty splácet své půjčky. Úvěry růst až absorbují 20% platu absolventa.

Přehled

V roce 2016 College Board zjistil, že náklady na vysoké školy v letech 2010 až 2015 vzrostly o 13% na veřejných vysokých škol čtyřletých a 11% pro soukromé neziskové čtyřleté vysoké školy. Tisícileté Absolventi průzkumu dluhu uvedla, že 77% respondentů uvedlo, že obdržel federální úvěry. Jedna třetina respondentů uvedlo, že dostali menší soukromé půjčky. Méně než 50% respondentů uvedlo, pomocí možností refinancování snížit své platby, upevnit svůj dluh, nebo se snaží zlepšit svůj kredit. Padesát sedm procent uvedlo, že Millenials litoval, že podepíše až tak mnoho půjček jako oni. Třicet šest procent uvedlo, že by neměli jít na vysokou školu, kdyby známo, kolik by jich stálo.