Řešení Elizabeth Warrenova na hodnotu Ne COLA Zvýšení v roce 2016

Tam bude žádná úprava životních nákladů (COLA) na dávky sociálního zabezpečení v roce 2016, teprve potřetí, že se to stalo, protože roční úprava byl přijat v roce 1972.

Cola byla zavedena kvůli vysoké inflaci, která jedla dál na dávky pro seniory; byl to výsledek kombinace cenových ropných šoků, odstranění dolaru od zlatého standardu a Federální rezervní systém je měkké politik peněz. Oficiální statistika inflace pro rok 2015 je tak nízká, že žádné zvýšení je spuštěna.

Senátor Elizabeth Warren představil návrh zákona, který by vytvořil platbu jednorázovou, který by fungoval jako náhradní Cola. Tento zákon nebyl nedotkl od svého uvedení do Senátu v blízkosti konce roku 2015.

Index spotřebitelských cen

Každoroční úprava vychází z indexu spotřebitelských cen za Urban zaměstnanci a ostatní zaměstnance (CPI-W). Tento index je navržen tak, aby odrážel náklady na maloobchodní zboží zakoupené pracovníky se skromnými příjmy. Meziroční nárůst o minimálně 0,1% spustí odpovídající zvýšení dávky sociálního zabezpečení. Na rok 2015, index registrováno 0,4%, takže to nebude mít žádný COLA v roce 2016.

Kritici už dlouho řekl, že tento index není správně odrážet náklady na zboží zakoupené důchodců, a měl by být změněn nebo vyměněn. Je vysoce vážený směrem k ceně plynu, která klesla hodně v roce 2015, ale je relativně nedůležitý pro seniory, kteří nemají dojíždí do zaměstnání.

Indexová místa relativně nízká hmotnost na raketově stoupajícího náklady na léky na předpis, který zasáhne seniorům těžké. Někteří odborníci doporučují, aby CPI-W být nahrazen indexu spotřebitelských cen mladších (CPI-E), který je navržen tak, aby odrážely potřeby výdajové lidí ve věku 62 a výše.

Senátor Warrenova Návrh

Senátor Warren byl zapojený do hnutí na ochranu spotřebitele od roku 1970 jako právník a profesor práva. Byla hnací silou založení úřadu Consumer Financial Protection před přechodem na sídlem v americkém Senátu.

Warren představila Senior a veteránů Emergency (SAVE) Výhody zákona, která by poskytovala což představuje nárůst o 3,9% na dávky sociálního zabezpečení a veteránů ‘; že by to bylo v průměru 580 $ na příjemce za rok. Nárůst o 3,9% je částka, o kterou platy a výhody generálních ředitelů (CEO) vzrostly v roce 2014, což byl poslední rok, pro který byly statistické údaje potom k dispozici.

Tvrdila, že přínosy by měla být zvýšena o stejnou částku a to, že tak neučiní, je spotřebitel rip-off.

Placení za Zvýšení

Senátor Warren tvrdil, že uzavření hlavní daňovou mezeru by pokryl náklady spojené s nárůstem 2016, a to by také významným krokem směrem ke zlepšení platební schopnosti svěřeneckého fondu sociálního zabezpečení.

V roce 1993 Kongres limitován výše odměny manažerů ve firmách “, které společnosti by mohly odečíst pro daňové účely na 1.000.000 $. Nicméně, tzv výkon na bázi pay nepodléhá víčka. Tím, strukturování drtivou většinu náhrad CEO jako bonusy, není tam žádný limit na výši odškodnění, které lze odečíst pro daňové účely.

Daňoví poplatníci dotovat více než 7 miliard $ výkonné kompenzace, protože manažeři jsou placeni na bonusech namísto mezd. Neexistují žádná omezení týkající se kvality výkonnosti podniku či exekutivy.

Podle senátor Warren, korporace by měli mít možnost zaplatit tolik, kolik chtějí, aby jejich vedení. Nicméně, $ 1 milión limit na uznatelnosti by se měla vztahovat na všechny náhrady, a to nejen těch, které jsou strukturovány jako plat.

Šance pro Passage

Senátor Warren je liberální demokrat, zatímco oba Sněmovna reprezentantů a Senát jsou řízeny Republikánské strany. Její návrh zákona přilákal 22 co-sponzoři v Senátu, z nichž všechny jsou demokraté. Ekvivalentní účet byl představen v domě u Rep. Tammy Duckworth of Illinois, který je také demokrat.

Žádné Republikáni mají vyjít ve prospěch zákona, a nemá šanci být přijat.

To má, nicméně, zvedl podporu senátor Bernie Sanders, demokrat z Vermontu a kandidáta na prezidentskou nominaci 2016. To je pravděpodobné, aby návrh zákona předmětem diskuse v průběhu kampaně, což může zvýšit své šance, že budou znovu zavedeny v budoucnosti.