Rozmazané Lines: Komu můžete důvěřovat pro finanční poradenství?

Je to skvělý název skladby, a rozmazané čáry také popisuje, co se děje ve světě finančního poradenství. Termín důvěrník se rychle stává jen módní slovo pro finanční poradce na celém světě. Marketingové oddělení na velké banky se rozhodlo přidat důvěrníka štítek pracovních názvů svých zprostředkovatelských, účinně stírají hranice mezi makléři, kteří pracují na zakázku – a to jak pro sebe a své firem – a skuteční ochránci, kteří spoléhají na poplatcích za nabízení plánování odchodu do služby.

Chcete-li vám představu o tom, kolik wirehouses generovat provizí a transakčních poplatků, Bank of America shrábl 5,7 miliard $ v příjmech obchodování, což vysvětluje DealBook udává kolik firma vyrobený včetně cenných papírů a prodávat je klientům za vyšší ceny. Na úrovni makléř, průzkum PayScale nedávno zjistili, že provize tvoří drtivou většinu celkových náhrad makléři.

Zde je problém: poradci pracují v bankách a makléřských firem může nabídnout zmocněnce pro odchod do důchodu radu a říkají, že dát své zájmy na první místo, ale firmy, které pracují pro (aka, největší značky na Wall Street) nejsou důvěrníků. Místo toho, pokud dodržují nižšího standardu vhodnosti. Je to důvěrník rada, ale na částečný úvazek důvěrník chování. Full-time svěřenecké poradci musí dodržovat důvěrníka standard, který říká, že vaše zájmy kdo dřív přijde po celou dobu. (Více viz Výběr finanční poradce:. Vhodnost vs. svěřeneckými standardů)

Pozor na “nejlepší zájem” výjimku

Když se přihlásíte s novým poradcem, běžnou praxí je pro vás k vyplnění obrovskou hromadu papírování. V případě, že poradce je pouze částečný úvazek důvěrníka, bude firma požádá, abyste podepsal, co se nazývá Zájem smlouva (BIC) Osvobození. Je to smlouva, a podstata výjimky říká toto: Jsem důvěrník … s výjimkou, když nejsem. Opravdu chcete, aby vaše Poradce výjimku jednat ve vašem nejlepším zájmu?

Pokud investiční podnik drží sebe k vyššímu standardu důvěrníka, legálně, musí dát své nejlepší zájmy před svými vlastními finančními zájmy. Nicméně, když firma nedrží se na tomto vyšším standardem služeb, pak to v podstatě znamená, že jedinec poradce je zaměstnancem reprezentující tuto firmu, takže je snadné vidět, jak věrnost vám může pomoci na třetím místě, spíše než první.

První věrnost Poradce je k jeho nebo její firmy za účelem setrvání v zaměstnání. Poradci, aby se dostaly na druhém místě, protože oni dělají většinu svých příjmů prodeje investic. Potom vás, klient přijde, ve třetím a posledním místě.

Výsledek: Někdy poradci přistoupí k vyššímu standardu důvěrníka. Ale když je to v jejich vlastním zájmu, mohou přejít klobouky a dodržovat nižšího standardu vhodnosti.

Naučit se rozpoznávat Hat přepínače

Zde jsou tři způsoby, jak zjistit, kdo to opravdu důvěrník poradce a kdo ne: V případě, že firma pracuje pro nepraktikuje jako důvěrník, mohou poradci ještě slovo zmocněnce v názvu práce a – dokonce být uvedeny na trh jako důvěrník poradce – ale ve skutečnosti nemusí být jedno. Pokud pracují na skutečném důvěrníka firmy, není tam žádná taková věc jako osvobození od uvedení nejlepší zájmy klienta jako první.
Poradci, kteří jsou registrováni jako fiduciářům u SEC se nesmí dostat ven ze svých svěřené odpovědnosti tím, že investoři podepsat kus papíru. Broker / dealer firmy, na druhé straně, může nabídnout nejlepší zájem Smlouva o udělení výjimky ze svých poradců, které jim umožní někdy působit jako důvěrník a někdy ne.
Podívejte se váš poradce na BrokerCheck. Jestli je uveden jako “zprostředkovatelem” on není (vždy) Důvěrník; když je uveden pouze jako “investičním poradcem,” on je s největší pravděpodobností vždy Důvěrník.

Investoři mohou a měly by požadovat informace od svých poradců, aby se zajistila úplná transparentnost. “Investoři musí uplatňovat svou moc a trvají na klíčových pojmů. Trvejte na tom, například poradce dát písemně, že je to důvěrníka plný úvazek, co si vydělá ze svého účtu a jak se jí podaří konflikty. To jsou základy. Akceptovat nic méně. Buďte připraveni jít, “říká KnutRostad, prezident Institutu pro svěřenského standardu.

Sečteno a podtrženo?

Nová důvěrník pravidlo pro odchod do důchodu rada je dobré pro spotřebitele, protože je nutí poradce a své firmy, aby si vybral jízdní pruh. Nyní spotřebitelé mohou udělat totéž tím, že rozhodne, zda chtějí skutečně nezkreslené radu nebo jen někdo, které realizovaly transakce. Mnozí spotřebitelé vědí, že mohou ušetřit na nákladech za použití diskontní makléř, když chtějí někoho, kdo by provedení transakce bez jakéhokoliv doporučení, ale makléři nejsou vždy levnější varianta. V případech, kdy si nejste s použitím diskontní makléř, oni jsou obvykle dražší.

To ovšem neznamená, že poplatky ve funkci zmocněnce Advisor jsou vždy nižší než provize byste zaplatili na non-důvěrníka broker. V některých případech, probíhající poradenství poplatky důvěrníka poplatky poradce může být více, než chcete platit, ale plná transparentnost je jediný způsob, jak skutečně porovnávat ceny v obchodech. Měli byste být schopni vidět všechny náklady a zda rada užíváte je opravdu nestranný. Teprve pak můžete určit, zda jste získali přesně to, co potřebujete za cenu, máte pocit, že je to stojí za to.

Nech mě být jasné: Nic se neděje, když jsou poradci vyplácí provize za prodej vás investic nebo provádí transakce – za předpokladu, že to, co chcete. Ty by mohly být již pracují s poradcem zaměstnaného hlavní Wall Street makléřské firmy, který nabízí zkušenosti a transparentnost, a máte na co stěžovat. Spousta zkušených poradců jsou makléři, kteří se chovají jako důvěrníků, i když nikdo nedívá. Problém je, když lidé nevědomky vybrat poradce jsou přesvědčeni, že nabízí objektivní investiční poradenství i když ve skutečnosti mám prodejce. Takže jít do setkání pochopení rozdílu mezi makléřem a důvěrníka a rozhodnout, které odpovídá vašim potřebám.

Pam Krueger je zakladatelem WealthRamp, co-hostitel MoneyTrack na PBS a národní mluvčí Ústavu pro svěřenského standardu.