Rozpočet Bez ofukování dál

Vy a vaši přátelé mohou mít sdílí podobnou ekonomickou situaci, když jste byli malí, nebo když jste byli ve škole, ale teď, když jsou dospělí, vaše příjmy by mohly výrazně liší. Možná, že jste se rozhodli vstoupit do dobrovolnického sboru nebo sledují Ph.D. zatímco vaši přátelé se již pracuje s vysokým placených pracovních míst. Rozdíly v utrácení může zničit přátelství pokud vyústí v divoce odlišný životní styl, ale pokud se budete blížit peněžní situaci s péčí a máte dobré přátele, se můžete vyhnout pocity zlosti a výdaje, které si nemohou dovolit.

1 Nepředpokládejte, že si to mohou dovolit Příliš
Jen proto, že váš přítel nedávno koupil nové auto neznamená, že byste měli následovat. Váš přítel by mohly být vydělávat větší výplatu, nebo mohou být ochotni přinášet oběti v oblastech, které nejste, jako žijící v levném bytě nebo vzdát dovolenou, aby se získá své nové kola. Samozřejmě, že všichni víte, váš přítel si to nemůže dovolit, a to buď. Většina lidí nemá nabídnout informace o tom, kolik dělají. Držte se rozhodování o koupi víte, že můžete pohodlně dovolit, bez ohledu na to, co ostatní lidé ve vašem životě dělají. (Související čtení, viz Jak se vaše finance vyrovnat?)

2 Buď upřímný
Lidé, kteří jsou vaši opravdoví přátelé vás nebude klesat, protože si nemohou dovolit jíst v restauracích fantazie. Možná se budete muset přijít o některé dražší výletech, ale dobří přátelé budou flexibilní a začlenit levná aktivity do jejich společenského života, které můžete zapojit do. Pokud vás vaši přátelé pozvat do restaurace si nemůžete dovolit, naznačují setkat u vaší oblíbené kavárně namísto nebo nabízet hostit potluck. Pokud budou chtít, abyste se připojili jejich posilovny, doporučuji jít pěší turistiku nebo na procházku kolem bloku. Pokud budou chtít navštívit San Francisco a pobyt v drahý hotel, naznačují, kempování na okraji města nebo dostat dost přátel, aby se spolu, takže můžete sdílet pokoj účet a učinit z něj dostupné. Když dáte své možnosti přátelé namísto otáčení je dolů úplně, budou vědět, že vám záleží na trávení času s nimi a udržování vztahu, i když ne vždy si dovolit to, co chtějí dělat.

3 Plánovat aktivitu
Místo aby obrannou pozici se snaží nasměrovat plány svých přátel v různých směrech, přejít do útoku a začnou přicházet s plány sami. Dalo by se navrhnout, dobrovolnickou činnost, filmový večer na své místo, hraní frisbee, nebo návštěvu muzea. Dobří přátelé pochopí, že tráví kvalitní čas spolu nemusí stát peníze.

4 Vynaložit na to, co chcete
Jedná se o důležitou životní lekci. Ať už formou malého nákupu nebo velký, měli byste být tím, kdo rozhodne, jak se vaše peníze vynakládány. Chcete-li splatit své kreditní karty více než chceš jít klubů, nechoďte do klubu jen proto, že vaši přátelé to tak dělají. Nechte své přátele v na důvod, proč jste odmítat jejich pozvání, takže budou vědět, že jste odmítat náklady a ne jejich společnost. Jak již bylo zmíněno dříve, a to vždy v návaznosti na pozvání odmítl s novým pozvání.

5 Uložení takže můžete strávit
Pokud opravdu chcete vaši přátelé letět do Španělska na výlet a opravdu chcete jít, nemají automaticky odmítat pozvání jen proto, že to nemůže dovolit tak snadno, jak se dá. Ať je to priorita ušetřit na cestu dopředu. Někdy protahování svůj rozpočet nezdá být tak špatné, když je to pro zážitek budete hodnotu pro nadcházející roky. (Chcete-li se dozvědět více o uložení disponibilní příjem, viz záludný strategie, které paliva přečerpání a zmáčknout Greenback Out Of Your Latte.)

6 Minimalizovat náklady
Pokud si vzít své přátele až na drahém výlet nebo výlet, nechte plast doma a vzít s sebou jen to, co si můžete dovolit utratit. Poté, přemýšlet o způsobech, jak můžete minimalizovat náklady na výlet. Jezte předtím, než jdete do restaurace a objednat předkrm jako jídle. Pokud nejste jízdy, dát si drink nebo dva předtím, než jdete do baru a pak si objednat soda, když jste tam. Pokud je nutné vypít, když jste ven, pijí pivo nebo víno místo dražší koktejlů.