Ryan vs. Trump: Jak svých daňových plány se liší

Nedávné prezidentské volby vůbec poprvé od roku 2007, že republikáni ovládali jak Bílý dům a Kongres. Členové GOP jsou nyní jedinečnou pozici k ovlivňování politických a hospodářských politik, a daně jsou jedním z témat k diskusi.

Nově zvolený prezident Trump navrhla daňový plán, který by uzákonily rozsáhlé daňové škrty, ale republikánští zákonodárci v čele sněmovny Paul D. Ryan (R-Wis.), Zavedly daňový iniciativu jejich vlastní. S novými pravidly, které by mohly na obzoru, je důležité pochopit, jak porovnat dva plány a co by mohly znamenat pro svého daňového výhledu. (Viz: Do daňových škrtů stimulovat ekonomiku?)

Trump Tax Plan: Zjednodušené Zdanění

Vrchol daňového plánu Trump je souborem daňových úlev, které jsou určeny ke snížení třídy plošně, konkrétně pro práci a střední třídy Američanů. Mezi nejdůležitější změny Trump navrhl, jsou následující:
1. Snižování daňových pásem

Podle současného daňového systému, je jich tam sedm daňového pásma, přičemž nejvyšší daňová sazba maxing na 39,6% pro jednotlivé filers vydělávat více než 415.050 $ a manželů, který podal společně, kteří vydělávají více než 466.950 $. Trump plán by čalounění, že až na tři daňových sazeb: 12%, 25% a 33%.

Daňová sazba 12% by se vztahovala na manželské páry, který podal společně s příjmem pod $ 75.000. Střední sazba by pokrývat páry vydělávat mezi $ 75000 a $ 225,000 (viz Trump má vyšší střední třídy zvýšení daně). Nejvyšší sazba daně 33%, by se vztahovala na páru s kombinovaným příjem více než 225.000 $ ročně. Prahové hodnoty příjmu jsou snížit na polovinu pro jednotlivé filers. (Čtěte také: Daňové plán Donald Trump je: Kdo bude líbit.)

2 Zvýšení standardní odpočet a zavírání položkové odpočty

Jak 2016, standardní odpočet 6300 $ pro jednotlivé filers a 12.600 $ pro manželské páry, který podal společně. Položkový srážky jsou omezeny na jednotlivé filers s příjmy ve výši $ 259.400 nebo vyšší a manželů, který podal společně kteří vydělávají $ 311300 nebo více.

Plán Trump by zvýšilo standardní odpočet pro jednotlivé filers na $ 15,000 a zvýšit ji na $ 30000 pro manželské páry, kteří podají společně. Jednotlivé daňoví poplatníci, kteří rozepsat bude omezena na $ 100,000 srážky, zatímco manželské páry by mohli zdvojnásobit, že na $ 200,000.

3 Změna daně z kapitálových výnosů

Kapitálových výnosů kopy, když budete prodávat akcie, nemovitosti nebo jiných investic za účelem zisku. Dlouhodobá daně z kapitálových výnosů se týká cenných papírů držených jeden rok nebo déle a aktuální horní mez je 20%. Že daňová sazba je výhradním jednotlivým filers vydělávat více než 413.200 $ a manželských párů výdělku nad $ 464850.

Nově zvolený prezident Trump bude měnit limity příjmů pro daně z kapitálových výnosů sazbou 20% tak, že se vztahuje na jednotlivé filers vydělávat více než 112.500 $ a manželských párů, které vykázaly společný příjem ve výši $ 225.000 nebo vyšší.

Ryanův plán Tax: Méně odpočty, změny na kapitálové zisky

Na povrchu, daňové návrhy, které Republican zákonodárců ‘vypadat podobně jako Trump, ale tam jsou některé klíčové rozdíly, taky.

1. Daňových pásem by mít různé limity příjmů

Je zajímavé, že Ryanův plán by rovněž snížit počet daňových pásem od sedmi do tří, se stejnými sazbami 12%, 25% a 33% pacientů užívajících efekt. V případě, že se odchyluje od Trumpa plánu je rozsahy příjmů, při které by se vztahovaly tyto sazby.

Trump, například, by se vybíraly 33% sazbu daně proti samostatnými filers vydělávat více než 112.500 $ a manželských párů níÏ společně vydělávat $ 225.000 nebo více. Pod Ryanův plán, limity výchozí příjmů by bylo $ 190.150 a $ 231450, resp.

2 Položkový srážky by prakticky zmizí

Rozepsáním může přinést některé cenné daňové výhody, pokud vaše neuznatelné náklady vyšší než standardní odpočet. Ryanův daňový plán by však zbavit podrobného rozpisu odpočty dohromady s výjimkou odpočtu úroků hypotečního úvěru a charitativní dary. Navíc, tento plán by zvýšilo standardní odpočet pro jednotlivé filers na $ 12000 a zvýšit ji na $ 24.000 pro manželské páry, který podal společně.

3 daně z kapitálových výnosů bude restrukturalizována

Pod Ryanův plán, kapitálové zisky a dividendy budou zdaněny jako běžný příjem a měla by existovat vyloučení 50% z kapitálových zisků, dividend a úrokové výnosy. To znamená, že všechny tři by účinně být zdaněny v polovině běžných sazeb daně z příjmů, nebo 6%, 12,5% a 16,5% na horním konci stupnice.

Sečteno a podtrženo?

Analýza z Centra pro daňovou politiku vyplývá, že v rámci Ryanův plán, většina navrhovaných daňových výhod by měli prospěch nejbohatší Američanů. S nižšími a středními příjmy příjmy uvidí jen malou podporu ve svých příjmů po zdanění každý rok.

Odlišný rozbor Trump plánu nadací dani zjistil, že jeho daňová struktura by zvýšilo zisk po zdanění přes palubu na mírně vyšší míře, než Ryanova plánu. Mezi horní 1% daňových poplatníků, zvýšení mohla vyšplhat tak vysoko, jak 16%.

Bez ohledu na rozdíly mezi těmito dvěma plány, zdá se pravděpodobné, že mnozí Američané budou vidět daňové škrty přicházejí svou cestu v roce 2017 a dále. Skutečnou otázkou je, kdo získá nejvíc, pokud republikáni podaří reorganizaci daňového kódu. Oba plány narážet na hlavních přínosů pro bohatší daňové poplatníky, ale to se teprve uvidí, jak tyto daňové úlevy se dostaly až ke středními a nižšími příjmy pracovníků.