Sběratelské předměty i investice: Co koupit?

Investoři, kteří hledají alternativní cesty, kde si mohou dát své peníze často hledět do sběratelských předmětů, jako je víno, šperky, umělecká díla, starožitnosti a hraček. Tyto položky mohou často poskytují dobrou návratnost kapitálu, který je zcela uncorrelated s akciových a dluhopisových trzích a také může poskytnout krásu nebo více praktické použití v každodenním životě.

Ale některé položky mohou být praktičtější koupit jako investici než ostatní. Většina sběratelské předměty odborníci vám řeknou, že nejúčinnější metodou pro vydělávání peněz v této aréně se zaměřením na jednu specifickou oblast, například v textilním nebo keramiky a studovat tento segment, dokud se seznámit s ním. (Pro více informací viz: Proč kolekce auta by neměla být považována za alternativní investice).

Sledovat vaše položky

Jonathan Rendell, místopředseda Christie aukční dům, řekl ThinkAdvisor, že nákup investice, které lze snadno sledovat je obvykle nejlepší způsob, jak jít, pokud jde o investice do sběratelských předmětů. “Existují určité oblasti, kde je to jednodušší, protože buď je tu velká zásoba podobného materiálu nebo [Produkty] jsou ve vydáních, takže můžete snadno přijít na to, co dopad ještě jeden v nákladu 50, kterou učinil.”

Rendell uvádí víno, šperky a tiskových produktů jako hlavní předměty, které mohou mít jejich hodnoty snadno stanovena. Například barevný diamant trh je horká právě teď, a je snadné odvodit, kde je trh je pro tyto kameny měřením hmotnosti karátového kamene. A tisk vydání mohou často mít kdekoli od 50 do 100 různých verzí, a jejich záznamy jsou obvykle snadno dostupné.

Nynější trendy

Rendell také řekl, že totéž platí i pro Picassa keramiky, která explodovala v popularitě během posledních pěti let. “Trh se explodovala v posledních pěti letech. To bývala ospalá stojaté vody, ale teď lidé investují vážně, “řekl.

Rendell radí investorům, kteří jsou do moderní impresionistické umění, které malé sochy, jako jsou vyrobena Henry Moore je způsob, jak jít kvůli snadnému porovnání těchto kousků s jinými podobnými děl. Pokud jde o umění, Rendell radí investorům, aby pozorně dívat na stavební práce, které byly vyrobeny po druhé světové válce. “Ať už je to americký nebo evropský, nikoliv nejmodernější současnou tvorbu ale pevná poválečného umění, expresionismus z celého světa od 1940, 50. a 60. let. To je, kde jádro obrazu je právě teď. ” Uvedl, že mnoho dekorativních děl evropského umění je “neuvěřitelně underpriced” právě teď. (Pro více informací viz: 3 Alternative Investments Ultra-Rich Obvykle vlastní.)

Dalším trendem, který vyvinula na trhu collectibles je s čínskými investory, kteří kupují produkty, které byly provedeny pro Ameriku v Číně a pak přivést je zpět do Číny. Rendell uvedl, že pochybuje, že budeme někdy vidět ty položky znovu, pokud se změní exportní zákony v Číně. Rendell se také vyjádřil k ThinkAdvisor, že investoři, kteří chtějí koupit pop memorabilia je třeba přemýšlet o tom, zda daná položka bude považováno za cenný pro budoucí generace, stejně jako jejich vlastní. “Baby Boomers vyrůstat v ’50s a’ 60s nyní mají disponibilní příjem a mohou kupovat věci, které mají co do činění s starými idolů z dětství, ale je to dlouhodobá investice?”

Rendell uzavřel svůj rozhovor tím, že varuje investory o některé položky, aby se zabránilo, například těch, které obsahují materiál (materiál, který byl škodlivý pro volně žijící živočichy extrahovat z přírody), které nemohou být prodáván CITES. Ivory je jeden materiál, který je nyní tabu spolu s nábytkem, který je vyroben s brazilský palisandr.

Sečteno a podtrženo?

Sběratelské předměty mohou být životaschopné investice pro ty, kteří své úkoly a je možné najít správné předměty za dobrou cenu. Investoři si musí být vědomi možných úskalí, které přicházejí s touto třídou aktiv a pochopit, jak jsou předměty cenu, aby informovaná rozhodnutí. Pro více informací o investování do sběratelské předměty, obraťte se na svého finančního poradce. (Pro více informací viz: Riziko Investice do umění a sběratelství.)