Situační Rozhovor Otázky

Situační otázky jsou společným rysem pohovorů. Tento článek si klade za cíl vést a připraví vás odpovědět na otázky, které mohou být položeny podle vašeho budoucího zaměstnavatele během své nadcházející pohovoru.
Většina lidí soustředit tolik na to, aby svůj životopis dokonalá, že si neuvědomují, že to je také důležité dobře připravit na pohovor. Důvodem je, že dobře napsaný životopis může dostat jen ti pohovor, a aby se ujistil, že dostanete práci, musíte být připraveni čelit náročným rozhovor. Ačkoli většina z nás dostat připraveni odpovídat na běžné otázky, které jsou požádáni, aby testovat naše znalosti o určité oblasti, můžeme vlastně potýkají s problémy při zodpovídání situační otázky. Během těchto rozhovorů, dotazovaný je dána hypotetické situace, a budou požádáni, jak on / ona bude reagovat nebo s ní zacházet. Někdy zaměstnavatelé zeptat rozpornými či problémových situací, které se jiný jednotlivec zažil během časnější práci, a bude chtít vědět, jak ho ovládal. Takové otázky jsou požádáni, aby se tazatel chápe analytické stejně jako schopnost řešit problémy jednotlivce.

Příklady situačního Rozhovor Otázky

Každý člověk, podle toho, co místo, které zaujímá v organizaci, bude mít určité povinnosti a určitě setkat určité problémy, které bude muset řešit. Účelem těchto otázek je posoudit potenciál jedince při manipulaci s obtížnou situaci a řešení problému. I když jste možná nikdy vědět, jaké otázky, tazatel může požádat během rozhovoru s vědomím, typ otázek, které by mohly být požádány vám pomůže při přípravě sám na ně odpovědět. Jak byste jednat, pokud jeden z členů vašeho týmu nebo váš podřízený neprovádí podle očekávání?
Jaká by byla vaše reakce, když se vydá doporučení nebo návrh, který byl přijat na setkání je odmítnut svými kolegy?
Při práci na projektu, budete vyzváni, aby se důležité rozhodnutí, jaké by byly kroky, které bude trvat, aby vaše konečné rozhodnutí?
Co byste dělat, když zjistíte, že váš kolega nebo může být jeden z vašich seniorů je obtížné člověk?
Váš nadřízený učinil návrh, o něčem, co nemusíte souhlasit. Co bys dělal v takové situaci?
Pokud váš kolega řekne, že se chystá na dovolenou po dobu jednoho týdne voláním nemocní v práci, co budete dělat?
Museli jste čelit situaci, kdy jste museli odmítnout žádost zákazníka z nějakého dobrého důvodu? Proč jsi to udělal a jak jste se zvládnout situaci?
Popište problematickou situaci, že jste museli narazit na předchozí společnosti a jak jste našli řešení?
Udělal jste chybu přitom významný projekt? Co jste udělali k nápravě tohoto problému a jak?
Popsat čas ve svém předchozím zaměstnání, kde jste byl přetížen prací, ale mohl dokončit všechny projekty ve správný čas. Jak jste se zvládnout tlak? Jak jste upřednostnit svou práci?
Jeden z vašich členů týmu dělali chyby, které je ovlivňují vaši práci. Co bys dělal v takové situaci?
Jeden z váš kolega má silný přízvuk, když mluví anglicky, protože je jeho druhý jazyk. To je dělat to trochu obtížné pro vás pochopit, co říká. Co bys dělal v takové situaci?
To jsou některé z klíčových situačních otázek, které by mohly být požádány, aby vám vaše tazatele. Máte-li popsat situaci, která se vám stalo během svého předchozího zaměstnání, popsat akci, kterou přijal, stejně jako výsledek přijetí takového opatření. Na druhou stranu, pokud se dostanou hypotetickou situaci, pečlivě přemýšlet, než odpověděl. Můžete uvést příklady tím, že mluví o své předchozí zkušenosti. Nezapomeňte, že spolu s odpovědí, kterou dávají, jak jim říkají také záleží. Takže, relaxovat a zodpovědět všechny otázky s jistotou a budete určitě být vybrán pro tuto práci. Vše nejlepší!