Top 10 nejbohatších rodin ve světě

10 nejbohatších rodin na světě jsou rozloženy po celé čtyři domovských zemích. Patří mezi ně hodnost, průkopníků mezinárodních financí generace podnikatelů a dokonce i cukroví výrobce. Jeden z 10 v čele s ženou. Dva našel bohatství skrze politiku a zvýhodněného přístupu ke zdrojům, a jeden zaměstnává více než 2 miliony lidí. Každá rodina má hodnotu 34 miliard minimálně $, ale každé dva top může být v hodnotě více než $ 1 bilionů dolarů. Všechny odhadovaná čísla v hodnotě byly vypočteny v březnu 2016.

Rothschild rodina, Německo

Odhadovaná Net Worth: 350 miliard $ – bilionů $ 2

Jméno Rothschild bylo spojeno s mezinárodním bankovnictví protože přinejmenším pozdní 1700s. Mayer Rothschild, původní patriarcha, byl oblíbeným pomocníkem a finanční manažer německého královské rodiny. On zadlužuje jeho pozici u soudu vyvinout bankovnictví pro německé aristokracie. Když jeho pět synů dosáhl dospělosti, oni byli umístěni ve Frankfurtu, Londýně, Neapoli, Paříži a ve Vídni ke správě místní bankovní záležitosti. Odtamtud, finanční říše multi-století vzkvétal.

Vzhledem k jejich relativně nízkých profilů a soukromých podnikatelských aktivit, Rothschildové již zaujala finančních historiků a konspiračních teoretiků podobně. Je obtížné sledovat a ověřovat jejich různé podíly mezi tolika potomků, ale stále jsou pohádkově bohatý. Rodina motto je: Concordia Integritas Industria, což znamená, Harmony, Integrity, Industry.

Dům Saud, Saúdská Arábie

Odhadovaná Net Worth: 1,4 bilionu $

Rodina al-Saud rozhodl, Saúdskou Arábii s absolutní autoritu od roku 1700, ačkoli moderní vláda byla v platnosti od roku 1932. Jak 2016, rodina al-Saud je v čele krále Salman bin Abdulaziz al Saud. Není divu, že většina z al-Saud bohatství pochází z jeho kontroly nad zásobami ropy saúdskoarabských.

Walton Family, USA

Odhadovaná Net Worth: 152 miliard $

Sam Walton postavil rodiny maloobchodní nákupní říši během relativně krátké doby. Odřízl zuby celá řada prodejen franšízy v pozdních 1940 a počátku roku 1950. V červenci 1962, Walton otevřel první prodejnu Walmart a pak zavolal Walmart Discount City, Rogers, Arkansas. Od roku 2016 ukládá působit pod Wal-Mart Stores Inc. (NYSE: WMT). Walton revoluci v průmyslu, aby se zabránilo větší městskou soutěž a zaměřit se na malých městech. Ovládl distribuci, výběr a dodavatelských smluv. Jeho šest dědici vlastnit 54% WMT skladem. Společnost je největším nevládním zaměstnavatel na světě s odhadovaným 2,1 milionu zaměstnanců v roce 2015.

Rodina Koch, USA

Odhadovaná Net Worth: 89000000000 $

Koch Industries, druhá největší soukromá společnost na světě, je nadnárodní konglomerát se zájmy v oleji, nemovitosti, farmaření, obchodování s komoditami, chemikálie, finance, hnojiv a domácích potřeb. Fred C. Koch zahájila společnost jako ropnou rafinérii v roce 1940, ale je to opravdu vzlétl pod kontrolou jeho synů Charles a David, kteří si koupili ven bratři Bill a Frederick v roce 1983.

Mars Rodina, USA

Odhadovaná Net Worth: 80000000000 $

Rodina Mars kreslil většinu z jeho bohatství z sladkosti. Mars Inc. je světově největší soukromou společností cukroví, a to bylo uvedení sladkosti na policích od roku 1911. Franklin Mars založil společnost, ale syn Forrest je připočítán s přidáním Mars Bar a M & Ms.

Slim Rodina, Mexiko

Odhadovaná Net Worth: 77100000000 $

Carlos Slim Helu byl časopis Forbes čtvrtým nejbohatším člověkem na světě pro rok 2016. On umístila na prvním místě mezi lety 2010 a 2013. Slim založil Grupo Carso, konglomerát, který ovládá přibližně 40% hodnoty vlastního kapitálu v Mexiku burze. Vede říši za pomoci svých synů.

Cargill-MacMillan Family, USA

Odhadovaná Net Worth: 45 miliard $

Jediná soukromá společnost v hodnotě více než Koch Industries je Cargill Inc., byla založena William Wallace Cargill v roce 1865. Osmdesát osm procent společnosti je ve vlastnictví rodiny Cargill-Macmillana. Tato rodina se může pochlubit více známých miliardářů, 14, než kterákoli jiná rodina na světě.

Bettencourta Rodina, Francie

Odhadovaná Net Worth: 42700000000 $

V roce 1909, mladý francouzský-německý chemik Eugene Schueller vyvinula unikátní barvení vlasů vzorec. Vzhledem k tomu, Paříž byla módní světové hlavní město v té době, Eugene našel přirozený trh mezi bohatými Pařížanů a kadeřnictvích, který nakonec přerostly kosmetiky obří L’Oréal SA (OTC: LRLCY). Jeho dcera, Liliane, nakonec převzal kontrolu nad společností po smrti svého otce a manžela Andre Bettencourt. Jak 2016, Liliane Bettencourt je nejbohatší žena na světě.

Arnault Rodina, Francie

Odhadovaná Net Worth: 37700000000 $

Další miliardář francouzská rodina, Arnaults jsou nejznámější luxusních značek Moet Hennessy Louis Vuitton (OTC: LVMUY), nebo LVMH, a Christian Dior. Rodina patriarcha, Bernard Arnault Jean Etienne, je stále předseda představenstva a generální ředitel (CEO) LVMH. Jeho dvě děti, Antoine a Delphine, jsou také aktivní ve společnosti.

Cox Family, USA

Odhadovaná Net Worth: 34500000000 $

Rodina Cox, ne na rozdíl od rodiny al-Saud, naučili, jak transformovat vládní přístup do generační bohatství. James Middleton Cox sloužil dvě nejdou termíny jako demokratické guvernér Ohia a provozoval neúspěšnou kampaň na prezidenta v roce 1920. Po politice, získal několik noviny a vybudoval značku médií, to vše přičemž jí zůstává blízko ke vzniku Demokratické strany a Franklina D. Roosevelta, kterého Cox vybral jako jeho kamarád běhu v roce 1920. Jak 2016, Cox Enterprises je řízena dvěma Cox vnuků.