Top 5 Povolání s nejširší společenské rozdíly mezi pohlavími z příjmů

The Wall Street Journal zkoumal mzdy téměř 450 hlavních profesí a zjistil, že v průměru jsou ženy placeny méně než muži. Jeho údaje naznačují rozdíl mezi mužskou a ženskou plat má tendenci být nejširší pro high-platební povolání, zejména ty s náročné hodiny a spoustu práce skočení. Ze zprávy vyplývá, že rozdíl ve mzdách přetrvávají, i když více žen vystudovat vysokou školu než muži. Kupodivu, muži a ženy absolvování vysoké školy vydělávají o stejného příjmu ihned po získání své tituly.

Toto puzzle lze vyřešit při pohledu na různé možnosti mužů a žen, aby během své kariéry, říká Dr. Claudia Goldin, profesor ekonomie na Harvard University, programová ředitelka Národního úřadu pro ekonomický výzkum (NBER), a bývalý prezident Americké ekonomické asociace a ekonomické historii asociace. Přes desetiletí výzkumů na téma pohlaví a zaplatit, Goldin zjistily, že vyšší placených pracovních míst jsou nejméně tolerantní během těhotenství, při výchově dětí a během pobytu ve stejné pozici, jsou všechny faktory, které mají tendenci ovlivňovat více ženy než muže.

To dává smysl, alespoň z ekonomického hlediska. V případě, že rozdíl v průměrného platu mezi muži a ženami je důsledkem diskriminace, důvtipný podnikatelé mohli získat vyšší ziskové marže tím, že najme pouze ženy k práci ve svých společnostech. Ve skutečnosti, teorie diskriminace mezd determinismu by znamenalo to dává finanční smysl, aby diskriminovat muže.

Důvod, proč se to nestane, Goldin a další ekonomové tvrdí, je to, že produktivita buď zastaví, nebo stagnuje poté, co někdo opustí pracovní sílu starat se o domácnost a rodinu. Můžete vidět důkazy tohoto jevu při pohledu na těch odvětvích, kde je mezera příjem je nejširší. Tyto konkrétní povolání, říká Goldin, nejsou příliš shovívavý na volno a mít děti.

finanční profese

Z celkového počtu 10 pracovních míst s nejvyššími rozdílů v odměňování, pět bylo v oblasti financí, podle údajů sčítání lidu předsednictva 2010-2014 používaných pro zprávě listu Wall Street Journal. Ženy, které pracují jako finanční zkoušející vydělal v průměru o 65,4% platu svých mužských protějšku, ve stejném poměru jako ženské pojištění obchodních zástupců. Dámské finančních manažerů vydělal jen 63,7% mužské ekvivalent.

Sazba pro osobní finanční poradce byla 62,1%. Nejširší mezera v sektoru byl za cenné papíry, komoditami a finančními službami sales agentů, kde průměrná žena vydělal 57,3% z mezd Průměrný člověk má. Jedna kategorie Census Bureau, různé finanční specialisté, ukázala 55,8% z platu pro ženy si.

Počítačový programátor a Tech Fields

Studie Glassdoor propuštěn v březnu 2016 analyzují platy hlášeno na plný úvazek v pěti vyspělých zemích, včetně více než 500.000 Američanů a 22.000 lidí ve Spojeném království. Bylo zjištěno největší rozdíl platů mezi muži a ženami mezi programátory. Full-time žena programátoři mají tendenci získávat 28,3% méně než na plný úvazek mužů. S ohledem na rychlost technologického pokroku, to dává smysl, že odchází pracovat pro výchovu dětí by mohl opustit mnoho žen za muži v tech oborů.

Zboží Papír Machine setr, Operator a Tender

Ženy, které pracují jako papírenské zboží obráběcích setters, provozovatelů a nabídek získat jen 54,5% mzdy jejich mužských protějšků. Jedná se o zdánlivě zvláštní povolání na mezeru, ale to je ve skutečnosti největší rozdíl v sestavě. Průměrný plat 2015 bylo méně než 40.000 $ ročně, mnohem nižší než u mnoha jiných oblastech s širokými platových rozdílů mezi pohlavími.

zdravotnických profesí

Dva z 15 mezery mezd ve zprávě listu Wall Street Journal byly v medicíně: pedikéři a lékařů a chirurgů. V analýze Glassdoor, ale pět z top 10 byly v medicíně či v oblasti zdraví oblastí: optiky, lékaře, lékárníky a zubaře, psychology. Podobně jako technologie, to jsou oblasti, ve kterých mohou osvědčené postupy se často mění díky technickému pokroku nebo empirické.

Šéfkuchař

Druhý nejvyšší mezera v průzkumu Glassdoor patřil kuchařů, kde ženy vydělal v průměru o 28,1% méně než muži. Dobré jídlo je dominují muži průmysl s poměrně skromné ​​platy a velmi dlouhé hodiny. New York-založené kuchař Rebecca Charles, majitel Pearl Oyster Bar, přiznal, že New York Magazine, že zatímco kulinářské průmysl je tak trochu chlapce klubu, musíte se vzdát hodně. Existuje jen velmi málo žen, které mohou mít děti i nadále provozovat restaurace, ať už jsou vlastníky nebo kuchaři.

Ženy dělat lepší šéfové než muži

Ženy mohou i nadále vydělávají méně než muži, v průměru, jak dlouho jak oni nesou největší odpovědnost za výchovu dětí a udržování domů. Zaměstnankyně se může pyšnit i útěchu však v rostoucí skupina výzkumu, který by naznačoval ženy lépe manažerů a více populární manažery než muži. Oni také inklinují dělat lepší a chytřejší obchodní rozhodnutí, kdy sloužil v výkonných rolích nebo v podnikové představenstva.