Užíváte Výhodou školné daň připočítat?

V roce 2009 jako součást balíčku ekonomického stimulačního, prezident Barack Obama vytvořil americký Příležitost daňový dobropis, což zvýšilo množství peněz, které mohou být požadována pro slevu na dani školné. Americký Příležitost daňový kredit je novější, velkorysejší verzi starších školné daňových úlev jako je Hope kreditní nebo celoživotní učení Credit. Původně to měl vypršet v roce 2017, ale v poslední době to bylo děláno do trvalého práva s žádným datem expirace, takže rodiče a studenti mohou nadále platit za to.

Jaké je školné daňový kredit?

Tato daň úvěrový program poskytuje rodičům (nebo studentů, pokud nejsou nárokovány jako závislé osoby) s až 2500 $ v daňových úlev ročně po dobu prvních čtyř let post-sekundárního vzdělávání. Je vypočítána jako $ 2,000 kredit založeno na první $ 2000 strávil na kvalifikovaných výdajů a úvěru na 25% příští $ 2,000 kvalifikovaných nákladů.

Kvalifikovaní výdaje, u nichž může být sleva na dani použity, zahrnují výuku, knihy, poplatky požadované a dokonce i nový počítač, pokud je požadováno podle akademické instituce; Nicméně, to nemůže být použit za pokoj a stravu. To znamená, že čtyři roky školné může být kompenzována až do výše 10.000 $ – významné úspory na vaše dítě, nebo své vlastní vzdělání. Pokud nemáte daňové povinnosti, stále můžete obdržela 40% potenciální úvěru (až do výše $ 1,000) za rok jako náhradu.

Kdo má nárok?

Zde jsou pravidla, která určují, kdo může (a kdo ne) prohlašují, že toto slevu na dani.
Studenti musí být zapsáni alespoň polovina času v post-sekundární programu v akreditované školy.
Úvěr lze uplatnit po dobu až čtyř let (další let školní docházky nemají nárok, i když jsou pro původní stupeň).
Středoškolští studenti, kteří jsou zapsaní v univerzitních tříd nemají nárok.
Jednotlivé daňoví poplatníci, jejichž upravený očištěného hrubého příjmu (Magi) je $ 80.000 (160.000 $-li podání společně) nebo méně každý rok nárok na úplné úvěru. Snížená je k dispozici pro jednotlivé daňové poplatníky, jejichž MAGI je více než 80.000 $, ale méně než $ 90.000 (více než $ 160K, ale méně než 180k $-li podání společně). Daňový dobropis přestává používat pro jednotlivé daňové poplatníky, kteří tvoří více než 90k $ nebo společných filers s více než 180k $.
Rodiče, kteří nesplňují podmínky pro toto vrácení může chtít, aby zvážila ne výpis studenta jako závislou tak, že on nebo ona může získat úvěr místo.
Studenti mohou nebyly odsouzeny za trestný čin nebo trestný čin související s drogami.

Přečtěte si drobným písmem

Školné placeni z nezdaněných zdrojů – jako je například 529 účtů, stipendií nebo Pell granty, školné nebo vzdělávací pomoci veterána zaměstnavatelem za předpokladu, – nesplňuje podmínky pro tuto slevu na dani. Proto, pokud máte možnost držet na některé ze svých nezdaněných školné zdroj budoucích letech, je to lepší nápad platit až do výše $ 2.500 z kapsy každý rok (v závislosti na vaší daňové povinnosti), takže můžete prohlašují, že toto kredit. (Viz též Top 3 Alternativy studentům půjčky).

Rodiny, které mají více než jedno dítě na univerzitě v průběhu téhož roku mohou nárokovat tento úvěr pro každý jednotlivý dítě (požehnání pro velké rodiny a rodiče dvojčat, trojčat a více).

Pokud vaše dítě bylo ve škole po dobu delší než čtyři roky, nebo v případě jeho nebo její průběh zatížení je menší než poloviční úvazek, nebudete nárok na americký Příležitost dani kredity, ale můžete využít celoživotní učení Credit namísto , Poskytuje roční dani ve výši 20% kvalifikovaných výdajů na vzdělání až do výše $ 10000, což znamená, že maximální výše úvěru, která může být uplatněna, je $ 2,000 na studenta za rok.

Životnost Learning Credit má podobné, ale mírně přísnější pravidla o kvalifikované náklady – knihy a materiály nejsou zahrnuty, pokud jsou požadovány – a zakoupené od – do školy. Navíc, na rozdíl od v rámci amerického Příležitost slevu na dani studenti odsouzeni za trestný čin související s drogami mají nárok na tento úvěr.

Mějte na paměti, že celoživotní učení Kredit nelze tvrdit, ve spojení s American příležitosti dani z příjmů.

Sečteno a podtrženo?

V době, kdy školné výdaje jsou skličující a studentské půjčky se hromadí, vysoká škola školné daňový úvěr může pomoci vyřešit některé z finanční zátěží platit za post-sekundární vzdělání. A teď, že americká Opportunity daňový kredit byla po dobu delší než do roku 2017, kvalifikovaní daňoví poplatníci mohou i nadále žádat o to, aby pomohl kryt kvalifikační vzdělávací náklady. Přečtěte si více o slevy na dani (a najít odkaz na formulář 8863 požádat o to) zde.

Také by vás mohlo zajímat daňové kredity, které můžete dostat náhradu.