V pracovních povinností a povinností Grip podrobně vysvětleny

Grip je osoba odpovědná za sestavou a údržbu systému podpory kamery ve filmu nebo video produkci. Klíčem grip je známá jako první v příkazu, který dohlíží na best Boy přilnavost a Dolly přilnavost. Poznejte odpovědnosti a povinnosti těchto členů filmového štábu.
Původ

Pojem “Grip” pochází z “kulisák” nebo jevištní technik v americkém divadle, který se používá k posunu scenérie.

Kino může proměnit fantazii v realitu poměrně snadno, je to, co věříme. Ale to se snadněji řekne, než udělá. Ačkoliv dohodnutý být kreativní médium umění, filmová tvorba nemá za následek mnoho technických detailů. Jedna taková formalita je manipulace podpůrného systému pro hlavním nástrojem ve filmu výroba – fotoaparátu. Osoba odpovědná za tuto práci je známá jako uchopení.

Kdo jsou Grips?

Tito jedinci jsou osvětlení a vybavení technici filmového štábu, kteří se starají o systému podpory fotoaparátu v filmařských a video produkce průmyslu.

Rukojeti nastavení požadované nastavení pro natáčení scény, dle pokynů od kameramana nebo kameramana. Plánování sestavou, demontáž, a posun fotoaparátu spolu s jeho vybavením na nějakém jiném místě, a je připraven na další snímek v čase je hlavním úkolem.

Film může být zastřelen za použití více než jednu kameru. Kamera mohla být kyvné z vrtulníku, nebo visící na jeřábu, nebo může být namontován na vysokém kopci. Takové dobrodružné umístění natáčení vyžadují obrovské myšlení a předvídání, kde a jak pečlivě kamera může být případně přesunuty, jak rychle nebo pomalu, a co je nejdůležitější, s nejvyšší bezpečností. Takže, úchytky ‘muset udělat skvělou práci “. Také tato profese je nepochybně všechno o velké týmové práci.

Co klíčový Grip dělat?

Klíč uchopení, je orgánem vykonávajícím dohled nad všemi ostatními úchyty. Pracuje přímo s kameraman a je také zodpovědný za ním. Vykonávající svou vizi na scéně vyžaduje, občas přijít s zakázkových nástrojů umístit fotoaparát, a být schopen provést natáčení v obtížném terénu a počasí, bezproblémové, jak je to možné. Vynalézavost je součástí dovedností sada klíčového sevření.

Odpovědnosti

– Příprava možných úkolů před začátkem natáčení.

– Doprovodný Kameraman na místech během zvěd, a pochopení požadavků veškerého vybavení během natáčení.

– Stanovení podrobností nástrojů, včetně jeřábů, vozíků a cest, koně, atd. Také, což potvrzuje žádné další technická opatření týkající specificky na určité místo; doprava zařízení na místo, atd.

– V místě, spolupracuje s elektrickou (nebo Gaffer – vedoucí elektrikář) a kamerových týmy, aby dokončily pohyb kamery a nastavit a osvětlení podle očekávání kameramana.

– Vedení celý tým uzlů (včetně specializované techniky, jako je Dolly přilnavost) na koordinované úsilí.

– Při fotografování s více kamerami, klíč přilnavost je zodpovědná za hlavní fotoaparát a jeho posádka na dodatečnou podporu kamery.

– Bezpečnost posádky je důležitou povinností.

– Myšlení dopředu, mající zařízení připraveno, nebo stand by případné neočekávané scén; snaží, aby se zabránilo vzniku jakýchkoli problémů na prvním místě.

Co dělá Best Boy Grip dělat?

Tam je historie tohoto jména. V časných časech, došlo k méně rigidní oddělení mezi elektrickými a uchopení oddělení. V případě, že nějakou pomoc požadované některou z útvarů, supervizor z jednoho oddělení používá požádat druhý pro “půjčování jejich nejlepší chlapce” na nějakou dobu. To znamená, že termín se stal standardem pro tuto práci.

– On nebo ona je považován za druhý nejvyšší velitel v tomto obchodě.

– Nejlepší Chlapec pomáhá především klíčovou přilnavost.

– Ze dne na den operace uchopení či osvětlení oddělení. Plánování a realizace osvětlení (spolu s Gaffer) a vybavení.

– Najímání, plánování a řízení dalších rukojeti jak je požadováno pro konkrétní úkol.

– Zajištění správného vybavení pro správné umístění; jeho pronájem, objednávání, inventář, a při návratu.

– Vysazovat expendables.

– Nakládka a vykládka výrobních zařízení z kamionů.

– Jednání s jinými výrobními odděleními.

– Během přestávek, nejlepší chlapec pracuje jménem klíčového rukojeti nebo tatík.

Co dělá Dolly Grip dělat?

Dolly je kolový platforma, která může nést a pohybovat fotoaparátem a také osoba obsluhující kameru. Je to v podstatě pomáhá volný pohyb kamery, aby se neobvyklý úhel natáčení je to možné. Zde jsou “pomalé a stabilní” věcech hodně. Osoba, která pracuje s televizním štábem, a zkouší pohyby, aby je perfektní. To nejlepší z Dolly rukojeti jsou známy a najal pro jejich “dotek”.

Odpovědnosti

– Stanovení dollies nebo jiná zařízení, které mají být použity k uchycení fotoaparátu, umístění a jejich vyrovnání.

– Provozní tyto dollies fotoaparátu. Hlavním úkolem je tlačení nebo tažení páčkách kamera nebo zařízení používána.

– Musí být schopen produkovat plynulé pohyby, bez vyrušení z akcí na obrazovce.

– V situacích, kdy je fotoaparát z ruky, když bezpečně řídí osoba, která ji jemnými doteky, táhne a tlačí, tak ho vedení v dostatečné vzdálenosti od překážek, jako jsou stěny.

– Obsluha “boom” (přístroj držet mikrofon, když je kamera namontovaná na jeřábu, například).

– Provádění dolly nebo pořizování snímků nákladní autodopravy: dolly v, Dolly ven, a Dolly s (paralelní pohyb podél pohybujícího se objektu).

Role a povinnosti rukojetí nejsou stejné ve všech zemích. Přilnavost není vůbec zabývají osvětlením ve Spojeném království, protože je pouze součástí katedry kamery. V Austrálii a na Novém Zélandu, klíč přilnavost je ten, kdo je vlastníkem celého zařízení, včetně Dolly, jeřáby, stop, kamerových vozů, vložka přípojná vozidla, atd